fbpx

Jak druk 3D pomaga w walce z koronawirusem?

W czasie kryzysu, ale i na co dzień, wiele firm boryka się z problemem przerwania łańcucha dostaw. Eksperci przewidują, że w nadchodzącym okresie dominować będzie tendencja do uniezależnienia od poddostawców i dążenia firm do samodzielnego zaspokojenia ciągłości produkcji. W obliczu tych zmian zastosowanie druku 3D będzie wręcz nieodzowne, znacząco skracając dystans między projektem a produkcją z tygodni do dni czy godzin.
 

Przyłbice ochronne drukowane dla szpitali

k-duchnowski-k3dW świetle ostatnich wydarzeń druk 3D mocno zyskuje na popularności. Dzięki drukarkom 3D w krytycznych momentach udaje się zaspokajać bieżące dostawy niezbędnych elementów dla szpitali, produkując zarówno przyłbice dla personelu medycznego jak i skomplikowane komponenty respiratorów.

W Stanach Zjednoczonych Stratasys wyznaczył cel, jakim jest wyprodukowanie 5000 osłon twarzy w ciągu jednego tygodnia. Obejmuje to zarówno górny element wydrukowany w technologii FDM, jak i przezroczystą plastikową osłonę.
Uważamy, że wytwarzanie przyrostowe jest istotne podczas walki z globalną epidemią COVID-19 na świecie. Nasi pracownicy i partnerzy są przygotowani do pracy przez całą dobę, aby zaspokoić zapotrzebowanie na drukarki 3D, materiały, w tym materiały biokompatybilne i części drukowane w 3D – Yoav Zeif, CEO Stratasys.
 

Bezdotykowa klamka

Klamki do drzwi należą do najbardziej zainfekowanych zarazkami obiektów w domach, szpitalach i firmach. Wspieramy naszą misję budowania lepszego i zdrowszego świata, dlatego zaprojektowaliśmy element dzięki, któremu możemy otwierać drzwi bez potrzeby używania dłoni.
 
Dzięki użyciu naszych zakrytych ramion, zamiast gołych dłoni możemy uniknąć oraz zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.
Element nie wymaga ingerencji w konstrukcję klamki ani drzwi – nie ma potrzeby wiercenia dodatkowych otworów, a do jego montażu wystarczą cztery śruby z nakrętkami.
To czas, kiedy my jako społeczność możemy współpracować, aby pomagać sobie nawzajem w każdy możliwy sposób. Wierzymy w wykorzystanie druku 3D w celu wzmocnienia zminimalizowania ryzykownego kontaktu z wirusem.
Uwaga! W geście solidarności w obliczu walki z epidemią koronawirusa do wszystkich szpitali w całej Polsce uchwyt do otwierania drzwi wyślemy ZA DARMO!

uchwyt

Z druku 3D korzystają firmy, które chcą zyskać przewagę nad konkurencją, nie tylko w obszarze prototypów i rozwoju produktów, ale również w zakresie produkcji części finalnych:

Druk 3D vs CNC Technologie przyrostowe stanowią doskonałe uzupełnienie dla firm i zakładów przemysłowych używających centrów obróbczych CNC. Drukarki 3D mają możliwość wydrukowania kształtów i geometrii niedostępnych dla obrabiarek, ich obsługa nie jest tak angażująca i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Wdrożenie drukarki 3D pozwala firmom przyjmować nietypowe zlecenia i realizować je w krótszym czasie i w niższych kosztach własnych.

Czytaj dalej >

Firma Bombardier dzięki wdrożeniu drukarki 3D Stratasys F900 przyspieszyć wytwarzanie wewnętrznych i zewnętrznych elementów wagonów. W ten sposób nowe pojazdy szybciej opuszczają fabrykę. Producent może zmniejszyć zapasy części zamiennych, które będą wytwarzane według aktualnych potrzeb, co z kolei przełoży się na niższe koszty funkcjonowania zakładu.

Czytaj dalej >

Warszawski Instytut Tele- i Radiotechniczny dostarcza na rynek, m.in. urządzenia i systemy zgrzewania ultradźwiękowego, piece badawcze oraz urządzenia dla energetyki. Dzięki wykorzystaniu przemysłowej drukarki 3D Stratasys F170 inżynierowie ITR mogą tworzyć zaawansowane prototypy i testować różne wersje produktu. Pozwala to skrócić proces wykonania detalu aż o 70% oraz czas dostawy komponentów co przekłada się na realne oszczędności rzędu 30% na elemencie.

Czytaj dalej >

Bez druku 3D nie da się otrzymać dokładnego fizycznego modelu anatomii danego organu. Każdy model jest inny, a więc żadna seryjna produkcja nie wchodzi w grę – mówi dr Paweł Rynio pracujący w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii w Szczecinie, który opracował metodę operacji tętniaka aorty z użyciem technologii SLA.

Czytaj dalej >

Nowoczesna, profesjonalna drukarka 3D nie wymaga wykwalifikowanej kadry i specjalistycznej infrastruktury. Jest mobilna, dostępna do produkcji w trybie 24/7 i praktycznie nie generuje kosztów utrzymania, dając istotną przewagę konkurencyjną. Komponenty z drukarki 3D z powodzeniem zastępują te produkowane konwencjonalnie. Dzięki oszczędności materiału są też często znacznie tańsze, a czas ich dostawy skraca się z tygodni do godzin lub dni.

Gotowość to coś więcej niż gotowość na nadchodzące wydarzenia. Oznacza to elastyczność i zasoby wymagane do spełnienia każdej ewentualności, która może nadejść.

Zacznij już teraz budować swoje kompetencje i wyprzedź konkurencję!

Umów się z jednym z naszych Specjalistów na połączenie zdalne i poznaj zalety druku 3D.

Nasz ekspert chętnie zaprezentuje plusy posiadania drukarki 3D, pokaże jak wykorzystać technologię 3D w Twojej branży i odpowie na wszystkie pytania techniczne.

  • tel. 12 307 25 24
  • e-mail: info@druk3d.cx

Skorzystaj z okazji i zamów bezpłatny wydruk
z materiałów inżynieryjnych już teraz!

Chcę otrzymać wydruk