fbpx
shop-icon

Drukarka 3D
BLT A400

Przemysłowa drukarka 3D do metalu z dużą komorą roboczą

Otrzymaj ofertę

Przemysłowa drukarka 3D do metalu

 • Technologia druku 3D:
  SLM (Selective Laser Melting)
 • Obszar roboczy:
  400 x 300 x 400 mm
 • Materiały:
  Stal, Nikiel, Tytan, Aluminium, oraz inne metale

󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠⠀

 • Wszechstronność materiałowa

  BLT A400 obsługuje różnorodne metale i stopy, co pozwala na szerokie zastosowanie w wielu branżach.

 • Szeroka możliwość konfiguracji

  Możesz skonfigurować urządzenie do swoich potrzeb, dzięki czemu uzyskujesz lepszy zwrot z inwestycji.

 • Stabilność i niezawodność

  Producent używa wysokiej klasy komponentów od międzynarodowych marek, zapewniając stabilność pracy i powtarzalność wydruków.

 • Intuicyjność obsługi

  Zaawansowany system zdalnego monitoringu i kontroli druku jest prosty w obsłudze.

Najważniejsze cechy BLT A400

 

400mm

Duża komora robocza

 

5

Możliwość konfiguracji do 5 laserów w komorze

 

100μm

Grubość warstwy od 20 do 100 mikronów

 

120cm3/h

Wysoka szybkość wydruku

Korzyści

 • Oszczędność czasu i kosztów
  Wprowadzenie konfiguracji z pięcioma laserami poprawia wydajność pracy, zmniejszając czas potrzebny na produkcję elementu i obniżając koszty operacyjne.
 • Automatyzacja produkcji
  System dozowania i odzyskiwania proszku zapewnia transfer, odzysk, przesiewanie i ponowne wykorzystanie metalowych proszków, zwiększając wydajność, ciągłość pracy i bezpieczeństwo.
 • Intuicyjność obsługi
  Zaawansowany system zdalnego monitoringu i kontroli druku oraz zarządzania produkcją jest prosty w obsłudze.

BLT A400
Drukarka 3D do metalu

Dodatkowe zalety drukarki 3D BLT A400

 • Wydajne i łatwe w obsłudze filtry
  W drukarce A400 można zainstalować moduł filtracyjny o żywotności 10 lat lub samoczyszczące filtry o wydłużonym działaniu. 
 • Szybkość pracy
  Model wyróżnia się dwukierunkowym rozprowadzaniem proszku, które gwarantuje większą szybkość pracy. Konfiguracje urządzenia z dwoma lub trzema laserami dodatkowo zwiększają szybkość produkcji elementów.
 • Oszczędność materiałów
  Dostępna w modelu A400 recyrkulacja proszków to inwestycja w wydajne wykorzystanie materiałów i niższe koszta eksploatacji.
 • Bezawaryjny druk 3D
  System kontroli druku jest wyposażony w automatyczną korekcję błędów, co zmniejsza potrzebę ingerencji inżynierów w ustawienia pracy maszyny.
 • Zautomatyzowany obieg proszku
  Z BLT A400 osiągniesz większą ciągłość pracy, ponieważ proszek jest dozowany automatycznie z góry. Masz większe możliwości automatyzacji systemu – proszek jest uzupełniany w trakcie pracy. 

Poznaj korzyści wdrożenia
drukarki 3D BLT A400

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą BLT

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D obsługiwane przez BLT A400

 • 316L jest popularnym wyborem w druku 3D ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i antyalergiczne, a także estetyczny wygląd przypominający srebro. Jest wykorzystywana w szerokim zakresie aplikacji, od biżuterii i narzędzi chirurgicznych po przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, a także w urządzeniach gospodarstwa domowego i przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Stal ta jest austenityczna, co oznacza, że posiada wysoką zdolność do wydłużenia i jest niemagnetyczna. Chrom zawarty w stali tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która w przypadku uszkodzenia samoczynnie się odbudowuje. Stal 316L jest łatwa do formowania na zimno i doskonale nadaje się do spawania przy użyciu różnych metod, jednak nie zaleca się stosowania spawania gazowego.
Dowiedz się więcej
 • Hastelloy X, Inconel 625 oraz Inconel 718 to zaawansowane stopowe materiały używane w druku 3D z metalu, które cechują się wyjątkowymi właściwościami, szczególnie w ekstremalnych warunkach temperaturowych i korozyjnych.
Dowiedz się więcej
 • Opisane materiały do druku 3D w metalu, takie jak Cp-Ti Grade 1, Ti-6Al-4V Grade 23, Ti-6.5Al-1Mo-1V-2Zr oraz Ti-6Al-2Mo-2Nb-2Zr-2Sn-1.5Cr, to stopowe i czyste formy tytanu wykorzystywane w zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych.
Dowiedz się więcej
 • AlSi10Mg jest popularnym stopem aluminium wykorzystywanym w druku 3D, docenianym za swoją wytrzymałość, właściwości termiczne, niską wagę oraz elastyczność w postprocessingu. Ten stop jest chętnie wybierany do prototypowania i produkcji, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i automatyce. Dzięki AlSi10Mg możliwe jest tworzenie większych modeli niż przy użyciu innych materiałów do druku metalowego 3D. Stop ten oferuje parametry podobne do odlewów, z odpowiednią wytrzymałością i gęstością, spełniając standardowe wymagania jakościowe przemysłu.
Dowiedz się więcej
Oprogramowanie BLT-MCS i BLT-MES

Drukarki BLT to pełen pakiet rozwiązań cyfrowych. Wszystkie urządzenia działają w oparciu o dedykowane oprogramowanie BLT-MCS. W płynnej integracji drukarka-operator znajdziesz takie rozwiązania jak monitorowanie błędów i wprowadzanie korekt druku na żywo, inteligentne dozowanie proszku czy rozpoznawanie obrazu w pracy z warstwami. Rozszerzenie o program BLT-MES pozwoli ci zarządzać parkiem drukarek 3D i produkcją masową.

Więcej >

Specyfikacja drukarki 3D BLT A400

Pobierz pełną specyfikację

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki