fbpx
shop-icon

Formlabs PreForm

Przygotuj model 3D
do precyzyjnego wytwarzania

Pobierz oprogramowanie

Najważniejsze cechy Formlabs PreForm

Formlabs PreForm to darmowe oprogramowanie do przygotowywania modeli do druku na drukarkach 3D Formlabs. Oprogramowanie służy do orientacji modeli na platformie roboczej, optymalizowania do druku i ustawiania struktur podporowych.
Import files
 • Zaimportuj plik i drukuj

  Oprogramowanie pozwala na bezpośrednie importowanie plików CAD w standardowych formatach przeznaczonych do drukowania 3D (STL, OBJ).

  Import files
 • Automatyczne ustawianie parametrów

  Możliwość wyboru automatycznego dobrania parametrów drukowania 3D oraz późniejszej edycji wybranych ustawień według własnych wymagań.

  Oprogramowanie Formlabs Preform
 • Zaawansowane funkcje

  Importowanie, rozmieszczanie, duplikowanie, edytowanie, skalowanie. PreForm umożliwia pełną kontrolę nad projektem, który ma zostać wydrukowany.

  Oprogramowanie Formlabs Preform
Intuicyjne ustawianie struktur podporowych

Struktury podporowe powstające z materiału budulcowego utrzymują model na platformie roboczej i odpowiadają za zachowanie założonego kształtu modelu 3D. Oprogramowanie PreForm zostało opracowane tak, by automatycznie wygenerować strukturę podporową. Użytkownik ma również możliwość swobodnego edytowania rozmieszczania podpór i ustawiania ich według własnych wymagań.

podpieranie struktur
autoorientacja

Urządzenia kompatybilne z oprogramowaniem