fbpx
shop-icon

MakerBot Desktop

Optymalizuj modele do druku 3D

Pobierz najnowszą wersję

Najważniejsze cechy aplikacji

MakerBot Desktop umożliwia dowolne rozmieszczanie, skalowanie, powielanie i obracanie zaimportowanych modeli w polu roboczych drukarki 3D.
MakerBot Desktop
  • Korzystaj bezpłatnie

    MakerBot Desktop to aplikacja, którą bezpłatnie używać można zarówno z drukarkami 3D. Wystarczy ją pobrać i zainstalować.

  • Zaawansowany algorytm

    Zaawansowany algorytm dzieli modele 3D na tysiące cieniutkich warstw i w sposób automatyczny opracowuje proces drukowania. Doświadczeni użytkownicy mają możliwość bezpośredniej ingerencji w kod i wprowadzania dowolnych ustawień.

  • Intuicyjna aplikacja

    Pozwala w łatwy sposób rozmieszczać, skalować, obracać i kopiować modele 3D w polu roboczych drukarki. Przejrzysty graficzny interfejs nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy.

  • MakerBot Desktop to aplikacja dedykowana do sterowania urządzeniami firmy MakerBot: Replicator 2 oraz Replicator 2X.

side_oprogramowanie-3d_makerware
Funkcjonalności MakerBot Desktop

Użytkownik ma możliwość precyzyjnego ustawiania rozdzielczości wydruku. MakerBot Desktop automatycznie generuje materiał podporowy. W przypadku druku wielokolorowego program sam dobiera kolor podpory w danym obszarze modelu. Podpory są łatwe do wyłamania i usunięcia, istnieje możliwość drukowania z rozpuszczalnym materiałem podporowym, który następnie zostaje wypłukany w specjalnym roztworze. Dodatkowa warstwa stabilizująca, która gwarantuje lepsze przytwierdzenie modelu do platformy roboczej drukarki, poprawiając jakość i precyzję wydruku. Specjalna funkcja wspomagająca optymalne stygnięcie modelu. Minimalizuje tendencję materiału do skurczu i odkształcania pod wpływem zmian temperatury. MakerBot Desktop automatycznie generuje strukturę (np. w kształcie „plastrów miodu”), która wypełnia model, co przyczynia się do jego wysokiej sztywności i wytrzymałości przy jednoczesnej znacznej oszczędności materiału. Stopień wypełnienia ustala się procentowo, przy czym 100% to materiał lity. Szacowanie czasu drukowania i zużycia materiału, ma kluczowe znaczenie przy wycenianiu oraz planowaniu obłożenia drukarki. MakerBot Desktop automatycznie przedstawia te informacje.

MBot Software

Urządzenia kompatybilne z oprogramowaniem