fbpx

MakerBot Desktop

Optymalizuj modele do druku 3D

Pobierz najnowszą wersję
Zamów próbny wydruk
Odwiedź nas na FB
Zapraszamy na bloga

Najważniejsze cechy aplikacji

MakerBot Desktop umożliwia dowolne rozmieszczanie, skalowanie, powielanie i obracanie zaimportowanych modeli w polu roboczych drukarki 3D.
  • Korzystaj bezpłatnie

    MakerBot Desktop to aplikacja, którą bezpłatnie używać można zarówno z drukarkami 3D. Wystarczy ją pobrać i zainstalować.

  • Zaawansowany algorytm

    Zaawansowany algorytm dzieli modele 3D na tysiące cieniutkich warstw i w sposób automatyczny opracowuje proces drukowania. Doświadczeni użytkownicy mają możliwość bezpośredniej ingerencji w kod i wprowadzania dowolnych ustawień.

  • Intuicyjna aplikacja

    Pozwala w łatwy sposób rozmieszczać, skalować, obracać i kopiować modele 3D w polu roboczych drukarki. Przejrzysty graficzny interfejs nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy.

  • MakerBot Desktop to aplikacja dedykowana do sterowania urządzeniami firmy MakerBot: Replicator 2 oraz Replicator 2X.

Funkcjonalności MakerBot Desktop

Użytkownik ma możliwość precyzyjnego ustawiania rozdzielczości wydruku. MakerBot Desktop automatycznie generuje materiał podporowy. W przypadku druku wielokolorowego program sam dobiera kolor podpory w danym obszarze modelu. Podpory są łatwe do wyłamania i usunięcia, istnieje możliwość drukowania z rozpuszczalnym materiałem podporowym, który następnie zostaje wypłukany w specjalnym roztworze. Dodatkowa warstwa stabilizująca, która gwarantuje lepsze przytwierdzenie modelu do platformy roboczej drukarki, poprawiając jakość i precyzję wydruku. Specjalna funkcja wspomagająca optymalne stygnięcie modelu. Minimalizuje tendencję materiału do skurczu i odkształcania pod wpływem zmian temperatury. MakerBot Desktop automatycznie generuje strukturę (np. w kształcie „plastrów miodu”), która wypełnia model, co przyczynia się do jego wysokiej sztywności i wytrzymałości przy jednoczesnej znacznej oszczędności materiału. Stopień wypełnienia ustala się procentowo, przy czym 100% to materiał lity. Szacowanie czasu drukowania i zużycia materiału, ma kluczowe znaczenie przy wycenianiu oraz planowaniu obłożenia drukarki. MakerBot Desktop automatycznie przedstawia te informacje.

Urządzenia kompatybilne z oprogramowaniem