fbpx
shop-icon

Jak zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów. Zaproszenie na darmowy webinar.

Otrzymaj dostęp do nagrania

W dniu 08.12.2022 r. o godzinie 12:00 odbędzie się webinar, z którego dowiecie się, jak ustawić i zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów. Na podstawie jednego modelu zostaną też porównane: możliwości, czas i koszty w kontekście różnych technologii druku, różnych maszyn, produkcji jednostkowej oraz seryjnej.

AKTUALIZACJA: Webinar zakończony. Zachęcamy do pobrania nagrania szkolenia.

Możliwości technologii skanowania 3D

Wdrożenie do przedsiębiorstwa skanu 3D daje liczne przewagi konkurencyjne. Produkcja części, które nie posiadają dokumentacji technicznej, tworzenie form oraz matryc dopasowanych do istniejących już podzespołów i optymalizacja ich pracy czy analiza produktów konkurencyjnych – to tylko niektóre z zalet posiadania skanera. Odpowiednia optymalizacja parametrów druku umożliwia produkcję i weryfikację funkcjonalności zeskanowanej części bez konieczności modelowania jej w programie CAD.  

Jako wysoce rozwijająca się i opłacalna technologia, druk 3D przyciąga coraz większą uwagę przemysłu dzięki możliwościom produkcji wielu iteracji projektów, obniżeniu kosztów produkcji, dostosowaniu skomplikowanych geometrii, zwiększeniu konkurencyjności i przewadze w wielu gorących obszarach badawczych.

Doprowadziło to do szerokiego zastosowania w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, w tym: przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, kosmicznym, a nawet w przemyśle medycznym i biomedycznym. Przykładowo technologia PolyJet, którą również omówimy w trakcie webinaru, ma ogromny wpływ na rozwój organ-on-a-chip – czyli wielokanałowej trójwymiarowej hodowli komórek, która jest układem scalonym, symulującym czynności, mechanikę i reakcję fizjologiczną całego narządu lub układu narządowego.

Wielkie możliwości tworzą równie wielkie wyzwania w optymalizacji dużej liczby parametrów procesu, która jest konieczna, aby wydruk wiernie oddawał swoją cyfrową reprezentację przy zachowaniu pożądanych parametrów technicznych części.

W trakcie webinaru porównamy pracę w technologiach: FDM, SLA, PolyJet i SLS. Modele zostaną przygotowane w programach PreForm, Makerbot Print i GrabCad.

Otrzymaj dostęp do nagrania

Wypełnij formularz – na podany adres e-mail wyślemy link z nagraniem webinarium.


Agenda webinarium

1. Optymalizacja parametrów druku zeskanowanego wcześniej elementu

2. Porównanie technologii druku 3D na podstawie tego samego modelu

3. Jakie są koszty wydruku elementów w danej technologii?

4. Jaka jest przepustowość drukarek 3D?

Prelegent

hankus webinar

Dariusz HankusSpecjalista ds. technologii przyrostowych, od 6 lat związany z branżą druku 3D. Na co dzień zajmuje się konsultingiem oraz wdrażaniem technologii druku 3D. Certyfikowany specjalista systemów Stratasys w technologii FDM i PolyJet oraz Formlabs w technologii SLA/LFS

darmowy e-book wersja B popup

Otrzymaj dostęp do nagrania

Wypełnij formularz – na podany adres e-mail wyślemy link z nagraniem webinarium.


LOGO akademiaRBG

Sprawdź pozostałe szkolenia i warsztaty z cyklu Akademia Druku 3D Zobacz więcej >