fbpx
shop-icon

Obejrzyj film o projekcie

Drukarki 3D z naszej oferty spełniają wymagania projektu Laboratoria Przyszłości w zakresie bezpiecznej i wydajnej pracy z uczniami. Zamknięta komora robocza, system czujników oraz zestaw akcesoriów i materiałów do druku 3D pozwala wdrożyć drukarkę 3D w każdej szkole.

Zapewniamy pomoc w doborze drukarki 3D oraz wyposażenia szkoły w Laboratorium Przyszłości.

NOWOŚĆ MakerBot SKETCH LARGE

Zwiększ możliwości druku w klasie

Drukarka 3D MakerBot SKETCH LARGE to powiększona wersja swojego poprzednika. Posiada zwiększone pole robocze o wymiarach 220 x 200 x 250 mm oraz giętką i podgrzewaną platformę. Wykorzystuje technologię FDM (Fused Deposition Modeling).

Razem z drukarką 3D MakereBot SKETCH LARGE otrzymasz wszystko, co jest potrzebne do poprowadzenia niezapomnianych zajęć, w tym dostęp do scenariuszy lekcyjnych przygotowanych przez nauczycieli z całego świata. 

Pracownia MakerBot SKETCH

Dzięki pracowni MakerBot SKETCH otrzymasz gotowe, kompleksowe rozwiązanie do druku 3D, które sprawdzi się w Twojej klasie. Drukarka MakerBot SKETCH to doskonałe narzędzie dla poczatkujących uczniów, a wersja rozszerzona SKETCH LARGE znajdzie swoje zastosowanie w nieco bardziej zaawansowanych projektach.

Dobierz odpowiednią objętość komory

Wybierz objętość komory roboczej odpowiednią dla tworzonych projektów w Twojej klasie. Na potrzeby tworzenia małych projektów odpowiednim wyborem będzie drukarka 3D MakerBot SKETCH. Dla większych i bardziej zaawansowanych projektów proponujemy MakerBot SKETCH LARGE.

MAKERBOT W SZKOLE
Autorski podręcznik

DRUK 3D W KLASIE

Opracowany przez nauczycieli i specjalistów. Podręcznik w polskiej wersji językowej. Znajdują się tu zagadnienia dotyczące rozpoczęcia pracy z nowymi drukarkami 3D MakerBot®, programów, poziomów trudności jak również pomysły na projekty przy wykorzystaniu każdej z drukarek MakerBot.

Pakiety edukacyjne dostosowane do projektu
Laboratoria Przyszłości

Z każdą pracownią dostarczana jest platforma edukacyjna, która zawiera:

Bazę modeli 3D – gotowe modele 3D dedykowane dla szkół, podzielone kategoriami według przedmiotów oraz dostęp do ogromnej bazy modeli 3D MakerBot Thingiverse: https://www.thingiverse.com/education;
✔ Dostęp do podręcznika i kursu Druk 3D w klasie;
✔ Dostęp do platformy MakerBot Cloud™;
✔ Dostęp do platformy szkoleniowej Szkolenia druk 3D;
✔ Bezpośrednia integracja platformy projektowej TinkerCAD z drukarkami 3D MakerBot;
Szkolenie startowe dla nauczycieli oraz webinary konsultacyjne;
Dedykowane, bardzo intuicyjne oprogramowanie MakerBot - kompatybilny z drukarką slicer z dostępem do podglądu wydruków;
Wsparcie techniczne świadczone telefonicznie i mailowo przez okres 5 lat.

Pracownia druku 3D

z drukarką
MakerBot SKETCH

Pakiet nr 1

Pracownia druku 3D

z drukarką
MakerBot SKETCH LARGE

PAKIET NR 2

Pracownia druku 3D

z dwiema drukarkami
MakerBot SKETCH

Pakiet nr 3

Pracownia druku 3D

z drukarkami
MakerBot SKETCH i SKETCH LARGE

Pakiet nr 4

Pracownia druku 3D

z drukarką
MakerBot METHOD

PAKIET NR 5

Pracownia druku 3D

z drukarką
MakerBot METHOD X

Pakiet nr 6

Dodaj do pakietu:

szkolenia

Szkolenie stacjonarne

+5kg materiału do druku 3D

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapytaj o możliwość rozszerzenia pakietu

SKANER SHINING 3D W SZKOLE

ŚWIATOWA PREMIERA

EinStar – niedrogi, ręczny skaner 3D z niezbędnymi akcesoriami.

– najbardziej przystępny cenowo skaner 3D w naszej ofercie
– skanowanie 3D w kolorze
– idealny do digitalizacji ludzi
– wyjątkowo prosty w obsłudze

Kompleksowe rozwiązanie dla szkoły:

– drukarka 3D MakerBot SKETCH
– skaner 3D EinStar
– statyw
– stolik obrotowy

Przykładowy koszt wydruku

Model Piramidy w Gizie

Czas wydruku: 7 godz. 21 minut (dwa elementy)

Materiał: 94g

Z jednej szpuli 0,8 kg można wydrukować 8 piramid

Rozmiar: 93x93x72 mm

Współpraca

Dostarczasz pomoce dydaktyczne i wyposażenie dla szkół?

Zostań naszym partnerem

Gwarantujemy korzystne warunki współpracy oraz spełnienie wymagań w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Dlaczego warto z nami współpracować?

W CADXPERT od ponad 10 lat zajmujemy się innowacyjnymi rozwiązaniami takimi jak drukarki 3D i skanery 3D. Naszą ofertę budowaliśmy wyłącznie na rozwiązaniach renomowanych producentów. Nasze kompetencje docenili tacy światowi giganci technologii druku 3D jak: STRATASYS, MakerBot, Formlabs. Dzięki naszym staraniom dziś urządzenia tych wiodących i wyznaczających standardy rynkowe firm dostępne są bezpośrednio w Polsce. Dla nas stanowi to wielkie wyróżnienie, ale również zobowiązanie. Dla Państwa jest gwarancją najwyższej jakości oferowanych przez naszą firmę urządzeń oraz usług.

Nie wszystkie drukarki kwalifikujące się do projektu spełnią oczekiwania uczniów i nauczycieli.

Nie chcesz korzystać z chińskich urządzeń?

Postaw na jakość i doświadczenie. MakerBot to legendarny, amerykański producent, który od 2009 r. dostarcza drukarki 3D dla edukacji. Firma jako jedna z pierwszych na rynku wprowadziła biurkowe drukarki 3D dostępne dla każdego użytkownika. Wybierz renomowane drukarki 3D, z których korzystają szkoły na całym świecie.

Przykłady naszych wdrożeń

12 edukacyjnych drukarek 3D MakerBot Sketch

+ przemysłowe drukarki: MakerBot METHOD i Formlabs Form 3
oraz skanery 3D zainstalowane w Zespole Szkół nr 5
im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie

agh lab makerbot

16 drukarek 3D MakerBot

Replicator+ i MakerBot Z18 w technologii FDM
zainstalowanych na Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wymagania techniczne odnośnie do drukarek 3D ujęte w programie to: zabudowane lub wymienne boki drukarki, łączność WiFi, zdalny podgląd wydruku, pole robocze min. 15cm x 15cm x 15cm, kompatybilny slicer, gwarancja co najmniej 12 miesięcy, autoryzowany serwis na terenie Polski, SLA do 3 tygodni, serwis i wsparcie techniczne – serwis obowiązkowo na terenie RP, wsparcie techniczne w języku polskim, instrukcja obsługi w języku polskim (niekoniecznie papierowa). Interfejs w języku polskim lub angielskim.

Wszystkie drukarki 3D oferowane przez CadXpert w pakietach edukacyjnych spełniają powyższe wymagania. W przypadku drukarek 3D marki MakerBot mówimy o całkowicie zamkniętym systemie – szpula materiału również jest osłonięta przezroczystą obudową, dzięki czemu widzimy materiał na szpuli, ale uczniowie nie mają do niego dostępu podczas pracy urządzenia. Zamknięty zasobnik chroni materiał przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zapylenie, promieniowanie UV, wilgoć, które negatywnie wpływają na jakość druku. Drukarka 3D posiada łączność Wi-Fi. Pliki do druku możemy wgrywać do urządzenia również za pomocą pamięci USB lub sieci Ethernet. Dzięki wbudowanej kamerze mamy zdalny podgląd wydruku – obraz z drukarki jest dostępny z poziomu oprogramowania MakerBot Print, a także z dowolnego komputera dzięki MakerBot Cloud.

Oprócz tego drukarka 3D MakerBot SKETCH posiada dodatkowe zalety takie jak: filtr cząstek stałych, autokalibracja urządzenia, wygodny, dotykowy ekran do sterowania pracą drukarki, cicha praca urządzenia. Tym, co wyróżnia drukarkę 3D MakerBot SKETCH jest elastyczny stół roboczy na podgrzewanej, magnetycznej płycie, która automatycznie mocuje stół na drukarce. Wymienna powłoka, na której powstaje model sprawia, że ograniczamy koszty eksploatacji – po zużyciu wystarczy nakleić nową powłokę na stół roboczy.

Drukarka 3D posiada certyfikaty UL, CE, FCC oraz spełnia standardy w zakresie bezpieczeństwa: IEC/ EN/ UL60950-1, IEC/ EN/UL 62368-1.

Obecnie branża technologii druku 3D rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Drukarki 3D są wykorzystywane w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Podobnie jak kilka lat temu komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D wiele zmienia i wciąż będzie zmieniało w środowisku nauki. Dlatego bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież już na początku kształcenia rozwijały w sobie technologiczne myślenie i umiejętności, które pomogą im w przyszłości zostać inżynierami.

Najważniejsze korzyści z posiadania drukarki 3D w szkole to:

– propagowanie nauk ścisłych

– uczenie podstaw techniki, mechaniki, fizyki i matematyki oraz innych przedmiotów

– rozwijanie logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej

– kształtowanie kreatywności

– drukowanie pomocy naukowych do wszystkich przedmiotów oraz drukowanie gadżetów dla szkoły

– uczenie poprzez zabawę

– przygotowanie uczniów na dalszą naukę w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach

Do pracy z drukarką 3D potrzebny jest dostęp do zasilania (wystarczy standardowy kontakt, drukarka 3D pobiera tyle prądu, co zwykły komputer PC*).

Do samej obsługi drukarki 3D wymagany jest komputer lub urządzenie mobilne (nie ujęte w zestawie). Komputer nie musi znajdować się w tej samej pracowni co drukarka 3D, choć jest to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie. Łączność Wi-Fi w sali nie jest wymagana do codziennej pracy z drukarką, ale umożliwia dostęp do zdalnego połączenia z urządzeniem oraz dostęp do aplikacji MakerBot Cloud, MakerBot Connect.

Do codziennej pracy z drukarką 3D konieczne są także materiały eksploatacyjne (wszystkie materiały są ujęte w zestawie): filament (tworzywo termoplastyczne w postaci żyłki na szpuli), stolik roboczy, ekstruder (głowica przepuszczająca filament), szpachelka, cążki do odcinania podpór.

Do druku niezbędny jest również model 3D – plik w formacie STL lub w innym formacie z programu typu CAD. Razem z drukarką 3D MakerBot otrzymujemy dostęp do bazy modeli 3D (Thingiverse.com) oraz dostęp do platformy projektowej TinkerCAD.

*Parametry zasilania drukarki 3D MakerBot SKETCH: 100-240V, 50/60Hz, 2.7-1.3A

Do obsługi drukarki 3D MakerBot nie są wymagane specjalistyczne umiejętności.

Urządzenia zostały stworzone w myśl zasady Plug&Play i są gotowe do użytku praktycznie po wyjęciu z opakowania. Oprogramowane oraz interfejs drukarki są bardzo intuicyjne. Z ich obsługą poradzą sobie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Do drukarki 3D jest dołączana instrukcja w j. polskim. W pakiecie edukacyjnym oferujemy zdalne szkolenie startowe dla nauczycieli, a także pomoc techniczną mailowo lub telefonicznie przez okres 5 lat. Drukarki 3D MakerBot to popularne urządzenie – w sieci znajdziemy wiele filmików, tutoriali i poradników – zarówno od producenta, jak i od samych użytkowników.

Nie polecamy takiego rozwiązania. Projekt zakłada pełne dofinansowanie, w związku z czym warto wykorzystać te środki na zakup renomowanych, niezawodnych i sprawdzonych urządzeń. W pakiecie oferujemy wszystko, co jest potrzebne do przygotowania fantastycznych zajęć z uczniami. Warto wykorzystać tę szansę, by dodatkowo podnieść prestiż swojej placówki.

Najważniejsze parametry drukarki 3D to:

Konstrukcja urządzenia – według wymagań projektu boki drukarki muszą być obudowane. Warto jednak, by cała konstrukcja urządzenia była zamknięta (boki, górna pokrywa, zasobnik na materiał), co wpływa na bezpieczeństwo pracy, ale również na jakość wydruków.

Producent – Drukarki 3D MakerBot są produkowane od 2009 roku. Amerykański producent specjalizuje się w edukacyjnych zastosowaniach druku 3D (MakerBot SKETCH Classroom), a także dostarcza urządzenia dla przemysłu (seria MakerBot METHOD). Firma MakerBot to legendarny producent, który jako jeden z pierwszych wprowadził na rynek urządzenia tej klasy. Obecnie firma jest częścią grupy Stratasys – lidera w segmencie przemysłowych drukarek 3D. To światowy poziom oraz gwarancja jakości i niezawodności.

Bezpieczeństwo – Drukarka 3D MakerBot SKETCH obsługuje bezpieczne materiały PLA i Tough PLA przetestowane pod katem pracy z dziećmi przez NIOSH (The National Institute for Occupational Safety and Health). Urządzenie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane w krajach UE.

Dostępność materiałów – filamenty MakerBot PLA oraz TOUGH PLA (wzmocniony materiał do zastosowań inżynieryjnych) są dostępne w naszym sklepie online sklep.cadxpert.pl. Drukarka 3D MakerBot ma możliwość drukowania z różnych filamentów, także spoza oferty producenta.

Bezobsługowość – drukarka 3D powinna być bardzo przyjazna w obsłudze. Dzięki autokalibracji nie musimy tracić czasu na przygotowanie urządzenia do pracy (nawet po przeniesieniu urządzenia w inne miejsce). Za łatwość obsługi odpowiada wygodny dotykowy panel sterowania oraz interfejs, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez proces drukowania. Równie intuicyjne jest dedykowane oprogramowanie MakerBot Print, które było rozwijane i udoskonalane przez wiele lat na podstawie testów setek tysięcy użytkowników.

Drukarki 3D nie emitują hałasu, który mógłby zagłuszać prowadzenie lekcji. Jedną z zalet urządzeń MakerBot jest ich cicha praca, nawet w przypadku uruchomionych kilku drukarek 3D na raz. Podczas pracy z drukarką 3D nie są wymagane żadne środki ochrony słuchu (takie jak stopery czy słuchawki).

Nie ma żadnych wymagań odnośnie do miejsca, w którym pracuje drukarka 3D. Warto jednak, by było to miejsce o dobrej wentylacji, zwłaszcza gdy przy drukarce będą prowadzone zajęcia z uczniami. Stół lub podest, na którym należy postawić drukarkę powinien być stabilny, by nie wywoływać drgań w trakcie pracy drukarki. Do obsługi drukarki 3D może przydać się także dodatkowe stanowisko do postprocessingu, czyli obróbki wydruków (np. odcinanie podpór). Przykładowa pracownia z drukarką 3D powinno zawierać: stanowisko z komputerem + stanowisko z drukarką 3D + miejsce do obróbki wydruków.

W przypadku zamówienia większej liczby urządzeń warto przygotować specjalną pracownię – może to być sala komputerowa. W takim przypadku prosimy o kontakt z naszymi specjalistami – mamy doświadczenie w urządzaniu takich pracowni i chętnie doradzimy, pomożemy jak przygotować szkolne laboratorium.

Koszty eksploatacji są związane przede wszystkim ze zużyciem materiału do druku 3D, czyli filamentu. Na start w pakiecie oferujemy 5kg filamentu PLA w różnych kolorach. Drukarki 3D MakerBot mogą przetwarzać materiały dedykowane z oferty producenta oraz zamienniki, czyli filamenty od innych producentów.

Przykładowa estymacja wydruku – czas i koszt

Model: przekrój komórki

Czas druku: 3h 8 min.

Zużycie materiału: 30g

Koszt wydruku: 2 zł

Modele do druku 3D mogą być projektowane przez samych uczniów, np. w programie TinkerCAD (dostęp jest zawarty w pakiecie, aplikacja jest zintegrowana z urządzeniami MakerBot). Gotowe modele do druku 3D możemy bezpłatnie pobrać także z platformy MakerBot Thingiverse. W specjalnej kategorii Education znajdziemy mnóstwo projektów przetestowanych na drukarkach 3D tego producenta, stąd mamy pewność, że wszystkie obiekty nadają się do druku na naszych urządzeniach. Projekty na MakerBot Thingiverse Education zostały podzielone tematycznie według przedmiotów, a także według grup wiekowych uczniów.

Projekt Laboratoria Przyszłości prowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech zakłada dofinansowanie szkół w celu stworzenia pracowni wyposażonych w zaawansowany technologicznie sprzęt taki jak roboty edukacyjne i drukarki 3D.

Ważne daty:

30 czerwca 2023

ostateczny termin na dostarczenie zamówionego wyposażenia Laboratoriów Przyszłości do szkół niesamorządowych

30 czerwca 2023

ostateczny termin na zaopatrzenie szkół samorządowych i niesamorządowych w wyposażenie z katalogu podstawowego Laboratoriów Przyszłości

31 sierpnia 2023

termin składania przez organy prowadzące (a w przypadku szkół prowadzonych przez ministrów - odpowiednio, dyrektorów lub kierowników szkół) informacji o wykorzystaniu wsparcia przez szkoły niesamorządowe ORAZ termin przekazania przez Ośrodek Rozwoju Edukacji informacji o wykorzystaniu wsparcia

30 września 2023

termin przekazania przez wojewodę oraz właściwego ministra zbiorczej informacji o wykorzystaniu wsparcia przez szkoły niesamorządowe ORAZ termin przekazania przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania informacji dotyczącej działań wykonywanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

Skontaktuj się z nami

Tomasz-Kopec

Tomasz Kopeć

Product Manager

tomasz.kopec@druk3d.cx

+48 575 276 666

Aleksandra_Orenczak_2

Aleksandra Orenczak

Manager ds. Edukacji

aleksandra.orenczak@druk3d.cx

+48 881 277 779