fbpx
shop-icon

Nowości Formlabs: drukarki 3D Form 3+ oraz Form 3B+ z elastyczną platformą i nowa żywica ESD

Formlabs wprowadza nową wersję flagowego produktu – drukarki 3D w wersji inżynieryjnej (Form 3+) oraz drukarki obsługującej żywice biokompatybilne dla branży medycznej/stomatologicznej (Form 3B+). Oprócz tego do oferty trafia nowa platforma robocza z elastyczną nakładką, która ułatwia zdejmowanie gotowych wydruków. Portfolio żywic poszerza się o materiał ESD do drukowania komponentów do elektroniki.

Nowe modele drukarek 3D Formlabs

Trzecia generacja drukarek 3D marki Formlabs została upgrade’owana do wersji z plusem. Dzięki nowym komponentom oraz aktualizacjom wewnętrznego oprogramowania urządzenia Formlabs zapewniają jeszcze większą niezawodność drukowania oraz szybkość produkcji. Czas drukowania 3D na drukarkach Form 3+ oraz Form 3B+ poprawił się o 20-40% w porównaniu do poprzedniej wersji urządzeń. Za lepszą precyzję i jakość powierzchni wydruków odpowiada przeprojektowany system ogrzewania i nowe komponenty, które stabilizują system laserowy.

Do oferty trafiły dwa nowe modele drukarki 3D Formlabs:

Form 3+

Drukarka 3D dla branży produkcyjnej, jubilerskiej, modelarskiej oraz do zastosowań w przemyśle. Urządzenie jest polecane do szybkiego prototypowania w wysokiej jakości oraz do drukowania gotowych produktów, części zamiennych, narzędzi i osprzętu, a także makiet oraz form, matryc i wkładek do formowania i odlewnictwa.

Dowiedz się więcej na temat drukarki 3D Form 3+ >

Form 3B+

Drukarka 3D obsługuje materiały dostępne dla inżynieryjnej drukarki 3D Form 3+ oraz dodatkowo materiały stomatologiczne, medyczne i żywice biokomaptybilne. Połączenie zalet technologii przyrostowych, wysokiej jakości powierzchni wydruków oraz specjalistycznych materiałów daje zupełnie nowe możliwości w świecie cyfrowej medycyny i stomatologii.
Dowiedz się więcej na temat drukarki 3D Form 3B+ >

Urządzenia zastąpią w ofercie poprzednie wersje drukarek 3D tj. modele Form 3 oraz Form 3B.

Formlabs Form 3+ Form 3B+ drukarka 3D

Łatwiejsze usuwanie wydruków z nową platformą roboczą

Nowa platforma robocza (Build Platform v2) do drukarek 3D Formlabs znacząco ułatwia i przyspiesza proces drukowania 3D. Elastyczna nakładka umożliwia zdejmowanie wydruków w zaledwie kilka sekund, bez konieczności użycia narzędzi. W ten sposób nie tylko skracamy czas postprocessingu, ale również unikamy ryzyka uszkodzenia modelu podczas ręcznego odrywania detalu od platformy roboczej.

Formlabs Build Platform v2

Drukuj części do elektroniki z nową żywicą ESD

Żywica ESD to pierwszy tego typu materiał w portfolio żywic Formlabs, który jeszcze bardziej poszerza obszary zastosowań technologii druku 3D SLA/LFS.

Żywica Formlabs ESD cechuje się właściwościami rozpraszającymi ładunki elektrostatyczne, co jest koniecznym warunkiem przy produkcji komponentów urządzeń elektronicznych. Twórz prototypy, obudowy i części do elektroniki jeszcze szybciej i z większą dokładnością. Drukuj niestandardowe narzędzia, przyrządy i osprzęt, aby chronić krytyczne elementy elektroniczne przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

  • funkcjonalne prototypy o właściwościach antystatycznych
  • komponenty do urządzeń elektronicznych
  • obudowy do elektroniki, mocowania, zabezpieczenia
  • narzędzia produkcyjne
  • opakowania i akcesoria do przechowywania lub przenoszenia urządzeń
Żywica Formlabs ESD

Dowiedz się więcej na temat nowej żywicy Formlabs ESD >

Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny

Zamów bezpłatny wydruk próbny z drukarki 3D Formlabs Form 3+ lub Form 3B+. Sprawdź właściwości elektrostatyczne najnowszej żywicy Formlabs ESD. Zamów bezpłatny wydruk lub zapytaj o druk własnego projektu.

Zamów wydruk próbny

Proponowane posty

Proponowane posty