fbpx
shop-icon

Poradnik do pobrania

Bezpłatny e-book: “Formowanie wtryskowe z użyciem form wykonanych na drukarce 3D”

Z tego poradnika dowiesz się:

 • jakie są możliwości i ograniczenia druku 3D w produkcji form wtryskowych
 • jak dobrać materiał do produkcji formy na drukarce 3D
 • jakie parametry wtrysku należy zastosować dla danego materiału

  *Zgadzam się na kontakt e-mailowy lub telefoniczny przedstawiciela firmy CADXPERT w celu przedstawienia informacji handlowych.

  *Zgadzam się na wysyłanie newslettera z informacjami o drukarkach i skanerach 3D.
  Sprawdź Politykę prywatności.

  Poradnik przedstawia możliwości i praktyczne wskazówki wykorzystania technologii druku 3D SLA do produkcji form wtryskowych.

  3 firmy: Braskem, Holimaker i Novus Applications
  3 materiały do drukowania form: High Temp, Grey Pro, Rigid 10K
  3 sposoby na wykorzystanie druku 3D w formowaniu wtryskowym

  Forma wtryskowa wydrukowana z żywicy Formlabs High Temp na drukarce 3D Form 3

  Często o technologii druku 3D mówi się jako o alternatywie dla formowania wtryskowego. Co oczywiście jest uzasadnione w przypadku produkcji jednostkowej lub nisko seryjnej. W tym poradniku przedstawiamy możliwości wykorzystania druku 3D jako technologii wspierającej wytwarzanie na wtryskarkach.

  Formy drukowane w technologii SLA charakteryzują się dużą wytrzymałością na ciśnienie i temperaturę oraz wysoką jakością powierzchni. Dzięki drukowaniu 3D narzędzi do formowania wtryskowego firmy oszczędzają czas i koszty, których wymagałoby wykonanie formy z aluminium na obrabiarkach CNC.

  Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób ten hybrydowy proces przyspiesza wytwarzanie form do produkcji wtryskowej niskich serii gotowych wyrobów oraz serii prototypowych.

  Stereolitografia (SLA) jest bardzo precyzyjną i uniwersalną technologią druku 3D z żywic fotopolimerowych. Charakteryzuje się tym, że zapewnia gładkie wykończenie powierzchni, wysoką dokładność wymiarową oraz dokładność odwzorowania drobnych szczegółów lub cienkich ścian. Wydruki 3D wykonane z żywic fotopolimerowych są w pełni spoiste, izotropowe i cechują się jakością niemożliwą do osiągnięcia z użyciem popularnej metody osadzania topionego materiału (FFF/FDM). Desktopowe drukarki 3D SLA, takie jak Formlabs Form 3 oraz Form 3L, upraszczają produkcję, ponieważ są łatwe do wdrożenia, obsługi i konserwacji.

  Formowanie wtryskowe z użyciem wkładek z drukarki 3D

  Pobierz bezpłatnie poradnik i dowiedz się więcej

  Pobierz teraz