fbpx
shop-icon

6 cech drukarki 3D Stratasys F770,
które zmienią Twoje podejście do druku 3D

Poznaj 6 cech drukarki 3D Stratasys F770, które zmieniają podejście firm do druku 3D. Duży obszar roboczy, dokładność wymiarowa części, powtarzalność druku, tworzywa stosowane w produkcji. Co jeszcze? Czytaj dalej i dowiedz się, jak druk 3D pomaga firmom produkcyjnym wyprzedzić konkurencję.

Branża produkcyjna mierzy się z wieloma wyzwaniami. Kosztowny outsourcing, przerwy w dostawach, braki magazynowe, zaawansowane maszyny, które należy utrzymywać w ruchu. A do tego napięte terminy i konkurencja, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Na szczęście technologie takie jak druk 3D pomagają wyeliminować wiele problemów na produkcji, pozwalają zoptymalizować procesy i przyczyniają się do oszczędności czasu i kosztów przedsiębiorstwa.

1. Duży obszar roboczy – 1m w osi X

Drukarkę 3D Stratasys F770 w technologii FDM wyróżnia przede wszystkim duży obszar roboczy. Komora robocza o wielkości 372 100 cm³ pozwala drukować modele wielkogabarytowe w jednej części. Brak konieczności łączenia wydruków z kilku elementów znacząco przyspiesza powstawanie dużych obiektów. Obszar roboczy wynosi 1000 × 610 × 610 mm – obecnie jest to drukarka 3D o najdłuższej na rynku w pełni podgrzewanej komorze roboczej w osi X. Przekątna pola roboczego to 1171 mm. Wymiary samej maszyny wynoszą: 1750 x 1240 x 1960 mm.

f770 wydruk

2. Dokładność wymiarowa i niezawodność druku

Za dokładność wymiarową odpowiadają m.in.:
a) Rozpuszczalny materiał podporowy SR-30™ – budowany obiekt jest podparty łatwo usuwalnym materiałem, dlatego też nie ma konieczności mechanicznego odcinania podpór.


b) Próżniowy system – drukarka 3D jest wyposażona w stół roboczy z systemem próżniowym, co zapewnia najlepszą przyczepność drukowanej części. Model powstaje na arkuszu specjalnej folii, co sprawia, że przygotowanie wydruku, a następnie zdjęcie gotowej części ze stołu roboczego jest niezwykle proste i szybkie.

c) Grzana komora robocza – stała temperatura pod ścisłą kontrolą niweluje skurcz materiału i sprawia, że każda warstwa jest nanoszona z taką samą precyzją.

Zastosowane patenty technologiczne sprawiają, że podczas druku nawet dużych gabarytów zachowujemy dokładność wymiarową w najdrobniejszych detalach mierzoną w mikrometrach, a nie w milimetrach.
sub-zero-drukarka f770

3. Powtarzalność wydruków – wydajna produkcja seryjna

Stratasys przez ponad dwadzieścia lat doskonalił technologię FDM, by uzyskać najwyższą jakość drukowania. Obecnie systemy druku 3D z serii F123 cechują się powtarzalnością i precyzją druku 3D, spełniając standardy ISO.

Co to oznacza w praktyce? Drukując serie elementów, mamy pewność, że każda część będzie miała takie same wymiary, niezależnie od tego, w którym miejscu stołu roboczego się znajduje. Co więcej, każdy kolejna partia wydruków również będzie zachowywać tolerancje wymiarowe.

4. Tworzywa używane w przemyśle

Drukarka 3D Stratasys F770 obsługuje materiały wykorzystywane zarówno do szybkiego prototypowania, jak i do produkcji seryjnej.

Tworzywo Stratasys ABS-M30 to materiał o właściwościach porównywalnych do właściwości tworzywa ABS, z którego powstaje wiele części i produktów z naszego otoczenia. ABS jest materiałem standardowo wykorzystywanym do produkcji obudów urządzeń, sprzętów, części motoryzacyjnych itd. ABS-M30 cechuje się dobrą udarnością, wytrzymałością temperaturową i stabilnością wymiarową.

Tworzywo ASA jest często wykorzystywane w druku 3D ze względu na estetyczne wykończenie powierzchni oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną. Dodatkowo części drukowane z materiału ASA cechują się odpornością na promienie UV, przez co mogą być montowane na zewnątrz. Wydruki pod wpływem światła słonecznego nie kruszeją i nie odbarwiają się.

wydruk-3d-sub-zero

5. Łatwość obsługi

Obsługa przemysłowej drukarki 3D jest nieporównywalnie łatwiejsza niż innych produkcyjnych maszyn. Sterowanie drukarką odbywa się za pomocą wyświetlacza LCD, na którym sprawdzimy postęp druku, przewidywany czas zakończenia, zużycie materiału i inne ważne parametry. W czasie pracy drukarki nie jest wymagana ingerencja ze strony operatora. To oznacza, że nawet wydruki 3D bardzo dużych obiektów trwające kilkadziesiąt godzin mogą odbywać się bez naszej kontroli.

f770-panel

6. Zwrot z inwestycji

Przed zakupem drukarki 3D należy zdać sobie sprawę, jak duże koszty i ile czasu pochłania zlecanie na zewnątrz wykonania pewnych części. Inżynierowie firmy Sub-Zero, producent sprzętu AGD, który wyposażył swój zakład w drukarkę 3D F770, ocenili oszczędności na poziomie 30 – 40% kosztów, które były przeznaczane na outsourcing.

Drukarka 3D może być przeznaczona do drukowania części zamiennych, narzędzi i osprzętu produkcyjnego, a także do szybkiego prototypowania – by oddawać na rynek doskonalsze produkty jeszcze szybciej.

Chcesz dowiedzieć się, czy zalety drukarki 3D Stratasys F770 przyniosą Twojej firmie korzyści? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat drukarki 3D Stratasys F770

Sprawdź specyfikację techniczną drukarki 3D Stratasys F770. Otrzymaj ofertę i zapytaj o możliwość wydruku próbnego. Zacznij drukować duże obiekty o długości nawet 1 m w jednym procesie.

Dowiedz się więcej i otrzymaj ofertę

Proponowane posty

Proponowane posty