Podczas szkolenia online zaprezentowaliśmy, jak działa wielkoformatowa drukarka 3D Stratasys F770. Pokazaliśmy, jak przygotować model do druku 3D oraz do czego wykorzystać potencjał obszaru roboczego o wielkości 1000 × 610 × 610 mm.
O webinarium
Prototypowanie i produkcja seryjna w dużej skali
Wielkoformatowy druk 3D pozwala firmom oszczędzać czas i koszty na tworzeniu prototypów o bardzo dużych wymiarach. Drukarka 3D o dużym polu roboczym daje możliwość wydajnej produkcji seryjnej także mniejszych elementów. Podczas webinarium zaprezentowaliśmy, jak działa wielkoformatowa drukarka 3D Stratasys F770.
Duży obszar roboczy
Pokazaliśmy, jak przygotować model do druku 3D oraz do czego wykorzystać potencjał obszaru roboczego o wielkości 1000 × 610 × 610 mm.
Czy tylko prototypowanie?
Do niedawna wielkoformatowy druk 3D uznawany był za technologię wyłącznie do prototypowania, a dokładność wymiarowa produkowanych części mogła pozostawiać wiele do życzenia. Przemysłowa drukarka 3D Stratasys F770 zmienia podejście do drukowania dużych obiektów.
Z webinarium dowiesz się, jakie rozwiązania technologiczne odpowiadają za dokładność, powtarzalność i niezawodność druku 3D w dużej skali. Poznasz firmy produkcyjne takie jak Daikin, Sub-Zero czy Topcan, które zyskały na wdrożeniu drukarki 3D Stratasys.
Agenda
- Stratasys F770 – wszystko, co trzeba wiedzieć o wielkoformatowej drukarce 3D.
- Z czego można drukować? Dostępne materiały i ich zastosowania.
- Przygotowanie modelu do wydruku – obsługa oprogramowania GrabCAD Print.
- Prezentacja drukarki 3D Stratasys F770 na żywo (komora robocza, stół roboczy, ekstrudery, kamera, panel sterujący, zasobniki na materiał itp.).
- Prezentacja wydrukowanego modelu owiewki do maski samochodu wyścigowego z materiału ABS-M30.
- Branżowe wykorzystanie wielkoformatowej drukarki 3D Stratasys F770:
- Daikin – producent systemów wentylacji
- Sub-Zero – producent sprzętu AGD
- Topcan – drukarnia wielkoformatowa
- Dowiesz się o rozdzielczości, dokładności i szybkości skanowania 3D
- Drukowanie seryjne dla klienta z branży elektronicznej.
- Pytania i odpowiedzi.
Prelegent

Kinga Szeliga
Absolwentka Zarządzania i inżynierii produkcji w Krakowie. Zajmuje się konsultingiem w zakresie technologii addytywnych FDM, SLA, PolyJet, SLS, DMLS. Wdraża technologie druku 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż, w tym produkcyjnej, obróbki CNC, automotive, lotnictwa i kolejnictwa.
Pomaga firmom w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań, przygotowuje estymacje zwrotu z inwestycji w drukarki 3D.
Prześlij formularz, nasz konsultant skontaktuje się z tobą w ciągu 15 minut
