fbpx
shop-icon

CadXpert partnerem UltiMaker

W ubiegłym roku na rynku druku 3D zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą informacji o połączeniu dwóch firm: MakerBot i UltiMaker, czołowych producentów drukarek desktopowych. Założenie obu marek jest bardzo proste –  przyspieszenie wzrostu, rozwój nowych produktów oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Jako CadXpert będziemy aktywnie w tym uczestniczyć. Współpracujemy z MakerBot od 2013 roku i doskonale znamy ich rozwiązania. Teraz w wyniku fuzji rozszerzamy portfolio o nowe produkty i stajemy się oficjalnie partnerem UltiMaker w Polsce! Jesteśmy podekscytowani, że nasza oferta profesjonalnych drukarek 3D została powiększona o zaawansowane maszyny, dając tym samym naszym klientom dostęp do najnowszych rozwiązań na rynku.

Siła dwóch marek: UltiMaker i MakerBot

Holenderska marka UltiMaker zasłynęła na świecie z serii S-Line, która oferuje bogaty wachlarz materiałów oraz sprawdzone rozwiązania w technologii FFF (teraz FDM). Maszyny takie jak S3 i S5 są doceniane przez użytkowników na całym świecie. Mowa tutaj o zwykłych użytkownikach drukarek 3D na własne potrzeby, ale także przez takie marki jak Volkswagen czy Ford, które wspomagają swoją produkcję przy użyciu tych urządzeń. Natomiast amerykańska marka MakerBot zasłynęła z rozwiązań, które oparte są na patentach największego producenta drukarek na świecie – firmy Stratasys. Method Series to urządzenia profesjonalne, które posiadają zamkniętą i podgrzewaną komorę roboczą, wcześniej spotykaną tylko w maszynach przemysłowych.

Dzięki połączeniu UltiMaker przygotował dwa zupełnie nowe urządzenia, które łączą siły obu marek. UltiMaker S7 to udoskonalona wersja S5 z rozwiązaniami z Method Series, a ich najnowszy produkt Method XL, wypełnia lukę na rynku drukarek 3D dzięki ogromnemu polu roboczemu. Biel serii S-Line utożsamiana jest z elastycznością, wynikającą z możliwości materiałowych. Czerń natomiast łączona jest z zastosowaniami inżynieryjnymi, które umożliwiają produkcję seryjną i najwyższą jakość.

Drukarka 3D UltiMaker S7

To zaawansowana drukarka 3D, znana ze swojej niezawodności i wysokiej jakości wydruków. Wyposażona w innowacyjne rozwiązania, takie jak zintegrowany system zarządzania powietrzem, czy czujnik indukcyjny do poziomowania podstawy drukarki. Oferuje profesjonalne drukowanie 3D bez potrzeby stałego nadzoru. Wydrukowane części można łatwo usunąć dzięki elastycznemu, pokrytego powłoką PEI stołowi roboczemu. Wyróżnia się też dużą kompatybilnością z różnymi materiałami do druku, co umożliwia jej wykorzystanie w różnych dziedzinach inżynierii i projektowania.

Wybrane parametry drukarki UltiMaker S7:

 • duży obszar druku o wymiarach 330 x 240 x 300 mm, umożliwiający tworzenie większych elementów
 • dwugłowicowy ekstruder, umożliwiający drukowanie z dwóch materiałów jednocześnie
 • zintegrowany system zarządzania powietrzem
 • elastyczny stół roboczy pokryty powłoką PE ułatwiający usuwanie wydrukowanych elementów
 • czujnik indukcyjny do precyzyjnego poziomowania podstawy drukarki
 • możliwość druku z ponad 280 różnych materiałów
 • kamera umożliwiająca monitoring procesu drukowania
 • udoskonalony sensor przepływu filamentu

Przeczytaj więcej o UltiMaker S7 i otrzymaj ofertę na CadXpert.pl

Drukarka 3D UltiMaker Method XL

Method XL to drukarka 3D o dużej skali, łącząca precyzję produkcji przemysłowej z elastycznością drukowania 3D. Wyposażona jest w podgrzewaną komorę oraz elastyczny stół roboczy również z funkcją podgrzewania. Drukarka posiada również dwugłowicowy ekstruder oraz duży obszar roboczy pozwalający drukowanie dużych części z materiałów przemysłowych.

Wybrane parametry drukarki drukarki UltiMaker Method XL:

 • obszar roboczy: 305 × 305 × 320 mm
 • wysokość warstw 20-400 mikrometrów
 • dwugłowicowy ekstruder
 • podgrzewana komora oraz stół roboczy.
 • system szybkiego rozpuszczania podpór RapidRinse
 • zewnętrzna obudowa materiałowa z kontrolowaną wilgotnością
 • zintegrowany filtr HEPA i aktywny filtr węglowy

Przeczytaj więcej o UltiMaker Method XL i otrzymaj ofertę na CadXpert.pl