fbpx
shop-icon

Druk 3D komponentów do hełmów dla służb mundurowych

Na zlecenie Klienta firmy HOLSTERS HPE Polska przygotowaliśmy 10 zestawów elementów do hełmów dla służb mundurowych. Komponenty posłużyły jako wersje prototypowe przed uruchomieniem seryjnej produkcji metodą wtryskową. Zastosowanie technologii druku 3D pozwoliło firmie w szybki sposób udoskonalić funkcjonalność produktu oraz oszczędzić koszty prototypowania.

HOLSTERS HPE Polska zajmuje się produkcją i dystrybucją militariów oraz wyposażenia dla służb mundurowych. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak kabury i ładownice, wyposażenie taktyczne, a także odzież i środki ochrony osobistej.

03_NAKŁADKA

Projekt 3D maskownicy i przycisku do hełmu. Zastosowanie technologii druku 3D pozwoliło wykonać niskim kosztem kilka wersji projektu do testów funkcjonalnych.

Zamów wydruk 3D. Prześlij plik do wyceny lub zapytaj o ofertę

Wycena druku 3D

Firma na zlecenie swojego Klienta miała dostarczyć hełmy z doczepianą maską przeciwgazową. Jednym z elementów była część, którą należało dostosować do wymagań zamawiającego. Firma HOLSTERS HPE przygotowała kilka projektów tych elementów i zwróciła się do nas z zamówieniem wydruków 3D.

Wydrukowaliśmy łącznie 10 różnych zestawów, które producent zamontował do hełmów, dzięki czemu następnie mógł przeprowadzić testy funkcjonalne, by wybrać najlepszą wersję.

Komponenty zostały wydrukowane w technologii SLA na drukarce 3D Formlabs Form 3. Do druku czarnej maskownicy użyliśmy żywicy Standard Black z wysokością warstwy 0,1 mm. Natomiast czerwony przycisk powstał z żywicy Standard barwionej w odpowiednim kolorze za pomocą pigmentów z zestawu Color Kit. Ze względu zaprojektowany napis i antypoślizgowe karby zmniejszyliśmy wysokość warstwy do 0,05 mm, by jak najlepiej oddać szczegóły.

wydruk-3d-helm-1
wydruk-3d-helm-2
wydruk-3d-helm-3
wydruk-3d-helm-4
wydruk-3d-helm-5
wydruk-3d-helm-1
wydruk-3d-helm-2
wydruk-3d-helm-3
wydruk-3d-helm-4
wydruk-3d-helm-5
previous arrow
next arrow
wydruk-3d-helm-1
wydruk-3d-helm-2
wydruk-3d-helm-3
wydruk-3d-helm-4
wydruk-3d-helm-5
previous arrow
next arrow

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Karina-Guzdek-webKarina Guzdek
Specjalista ds. usług druku 3D
+48 12 307 25 24 wew. 2
+48 883 044 448
karina.guzdek@druk3d.cx

Wydruk 3D
Sprawdź więcej realizacji usług druku 3D - portfolio

Zapoznaj się z portfolio realizacji usług druku 3D. Sprawdź, jak inne firmy wykorzystują technologie przyrostowe. Zobacz galerię wydruków 3D wykonanych w naszej pracowni z użyciem 5 technologii i ponad 60 materiałów do druku.

Zobacz więcej

Proponowane posty

Proponowane posty