fbpx
shop-icon

Drukarka 3D Stratasys F370 zainstalowana w firmie Cebud produkującej piecokominki

Polski producent piecokomoników CEBUD wykorzystuje drukarkę 3D Stratasys F370, by optymalizować produkcję. Inżynierowie z firmy Cebud stawiają na innowacyjne rozwiązania i dlatego postanowili skorzystać z naszej oferty.

Cebud łączy tradycyjne sposoby ogrzewania drewnem z nowoczesną technologią. Piecokominki tej marki wykorzystują technologie OZE oraz spełniają nowe, rygorystyczne wymogi dotyczące tego typu palenisk. Inżynierowie opracowali i wdrożyli metodę grzewczą wykorzystującą ceramiczny materiał akumulacyjny – AKUBET. Druk 3D służy jako tańsza alternatywa produkcji matryc do form silikonowych, z których następnie powstają betonowe elementy kominków.

Firma zgłosiła się do nas z potrzebą znalezienia odpowiedniego systemu druku 3D, który najlepiej sprawdziłby się w przygotowywaniu form do późniejszego odlewania z betonu. Po kilku wydrukach próbnych i testach technologii nasi eksperci doradzili wybór drukarki 3D Stratasys F370. Jest to najwyższy model z serii przemysłowych drukarek 3D Stratasys F123.

piecokomniki druk 3d

Firma CEBUD wykorzystuje druk 3D w technologii Stratasys FDM do produkcji elementów piecokominków

Stratasys F370 – drukarka 3D do prototypowania i produkcji

Seria F123 to rodzina drukarek 3D opracowana przez Stratasys w odpowiedzi na potrzeby małych i średnich firm oraz zakładów produkcyjnych. Seria ta łączy przemysłową wersję technologii druku 3D FDM z wygodą użytkowania i przemysłową jakością drukowania.

Zainstalowany w firmie Cebud model F370 to najbardziej zaawansowana drukarka 3D w tej serii o największym polu roboczym wynoszącym 355mm × 254mm × 355 mm. Maszyna tworzy obiekty w rozdzielczościach: 0,330 mm, 0,254 mm, 0,178 mm, 0,127 mm. Obsługiwane materiały do druku to: ABS, PLA, ASA, PC-ABS. Materiałem podporowym jest tu rozpuszczalny QSR.

Drukarka 3D wykorzystuje szereg opatentowanych rozwiązań technologicznych, które zapewniają bezkonkurencyjną jakość druku 3D. Podgrzewana komora robocza zamykana szczelnymi drzwiami z podwójną szybą zapewnia stałą temperaturę wokół drukowanego modelu, co niweluje skurcz materiału i przekłada się na wyższą dokładność wytwarzania. Serwonapędy sterujące ruchem dwóch ekstruderów stabilizują proces wytwarzania i gwarantują szybkość druku. Cicha praca urządzenia oraz wygodny obsługa pozwalają na wdrożenie drukarki w każdym miejscu – w biurze lub w hali produkcyjnej.

Sprawdź specyfikację techniczną drukarki 3D Stratasys F370
i otrzymaj ofertę specjalną

Dowiedz się więcej

Cieszymy się, że nasze rozwiązania wspierają tak innowacyjne firmy, pomagając im optymalizować produkcję. Chcesz skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań do szybkiego prototypowania i produkcji addytywnej? Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak druk 3D sprawdzi się w Twojej firmie.

Dowiedz się więcej na temat oferty CEBUD.

Wydruk 3D
Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny

Zamów bezpłatny wydruk próbny lub zapytaj o możliwość wydrukowania własnego modelu. Sprawdź zaawansowane materiały i przekonaj się o jakości druku 3D w technologii Stratasys.

Zamów wydruk próbny

Proponowane posty

Proponowane posty