Method

Przełomowa drukarka 3D, na którą czekał polski przemysł

Zamów pre-order
Zamów próbny wydruk
Odwiedż nasz na FB
Zapraszamy na bloga
Drukarka 3D MakerBot 6. generacji
 • obszar roboczy:
  19 x 19 x 19,6 cm praca z jedną głowicą
  15,2 x 19 x 19,6 cm praca z dwoma głowicami
 • wysokość warstw 20 – 400 mikrometrów
 • przetestowana przez 220 000 godzin

Method wypełnia lukę między biurową wersją urządzeń a przemysłowymi systemami. Przełomowa drukarka 3D powstała w oparciu o technologie opracowane przez Stratasys – lidera w dostarczaniu niezawodnych systemów druku 3D dla profesjonalistów. MakerBot Method wykorzystuje takie rozwiązania Stratasys jak: rozpuszczalne struktury podporowe, zamykana komora robocza, podwójne dysze – ekstruder dla materiału budulcowego i osobny ekstruder dla materiału podporowego. Dodatkowo system dostarczania materiału jest zabezpieczony przed wilgocią, co zapewnia jeszcze lepszą dokładność i stabilność wymiarową. Method wyznacza nowe trendy w klasie desktopowych urządzeń przeznaczonych dla wymagających odbiorców.

MakerBot Method
Zobacz drukarkę 3D, jakiej jeszcze nie było

 • Dual Performance Extruders

  System dwóch ekstruderów został opracowany od podstaw, by zapewnić najlepszą wydajność. Przekładnia z podwójnym napędem 19:1 utrzymuje materiał w gotowości do nanoszenia każdej warstwy z taką samą precyzją. Czas nagrzewania wynosi poniżej 60 sekund.

 • System dostarczania materiału

  Szczelnie zamknięte przewody doprowadzające filament do ekstrudera chronią materiał przed wilgocią. Zestaw wbudowanych czujników dba, by materiał był przechowywany w optymalnych warunkach.

 • Elastyczny stół roboczy

  Precyzyjnie skalibrowany stalowy stół roboczy zapewnia stabilną powierzchnię nadruku, co przekłada się na jakość i powtarzalność wytwarzania. Sprężynowa elastyczność umożliwia wygodne i bezpieczne dla dokładności wymiarowej usunięcie wydruku.

Dodatkowe cechy

Sprawdzona dokładność

Dokładność wymiarowa wynosi ±0,2 mm lub ±0,002 (w zależności od tego, która wartość jest większa). Podano na podstawie wewnętrznych testów wybranych geometrii.

Od pliku CAD do modelu 3D

2 × wyższa prędkość druku w porównaniu do innych drukarek 3D w klasie desktop dla tej samej wysokości warstwy i ustawień gęstości wypełnienia.

Szybki zwrot z… innowacji

Koszt inwestycji po pierwszym roku jest o ⅓ niższy w porównaniu do przemysłowych rozwiązań. Prototypuj na wysokim poziomie za mniejsze pieniądze.

Materiały do druku 3D

Precision PLA cechuje się łatwością w drukowaniu i niezawodnością. Doskonały materiał do prototypowania oraz tworzenia modeli na wczesnym etapie projektowania, podczas opracowywania koncepcji i badań nad produktem. Obiekty wydrukowane z PLA będą miały zazwyczaj bardziej błyszczący wygląd. Materiał dostępny w kolorach: czarnym, szarym, białym, pomarańczowym, naturalnym (kość słoniowa) i czerwonym.

Dowiedz się więcej

Tough Precision PLA to materiał termoplastyczny opracowany specjalnie dla drukarki 3D Method. Materiał o wytrzymałości do 2× większej niż standardowy materiał ABS oraz o podobnej wytrzymałości na zginanie i rozciąganie. Zalecany do produkcji trwałych i mocnych części oraz obudów i oprawek. Materiał dostępny w kolorze: czarnym, szarym, białym i pomarańczowym.

Dowiedz się więcej
Rozpuszczalny w wodzie
materiał podporowy
Doskonałe wykończenie powierzchni i możliwości tworzenia skomplikowanych geometrii – to korzyści z zastosowania rozpuszczalnego w wodzie materiału podporowego PVA. Łatwo usuwalne struktury podporowe to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także większa dokładność wymiarowa budowanych części.
Oprogramowanie MakerBot Print. Przygotuj swój projekt do druku 3D.
Zaimportuj plik CAD i ustaw parametry
Program automatycznie rozmieści modele
Sprawdź, jak będzie przebiegał proces druku
Dowiedz się więcej

Specyfikacja drukarki 3D MakerBot Method

Zobacz pełną specyfikację

Czytaj więcej na naszym blogu

Method jest stworzony dla profesjonalistów, którzy potrzebują natychmiastowego dostępu do drukarki 3D, zdolnej przyspieszyć cykle projektowe, zapewniając równocześnie przemysłową wydajność.

- Nadav Goshen, CEO MakerBot

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki