fbpx
shop-icon
Stratasys logo

Fortus 380mc
Carbon Fiber Edition

Produkuj wytrzymałe narzędzia, prototypy i części zamienne

Otrzymaj ofertę

Drukuj z włókna węglowego. Uzyskaj ekstremalną wytrzymałość

 • Technologia druku 3D
  przemysłowy FDM
 • obszar roboczy
  355 × 305 × 305 mm
 • wysokość warstwy
  330 – 254 – 178 – 127 mikronów
Skontaktuj się ze specjalistą

Drukarki 3D Stratasys Fortus to zaawansowane systemy do wytwarzania przyrostowego oparte na technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Fortus 380 mc Carbon Fiber Edition to maszyna, która powstała z myślą o niezawodnym drukowaniu wysoko wytrzymałych elementów z nylonu domieszkowanego włóknem węglowym. Drukarka 3D obsługuje dwa materiały budulcowe: ASA do tworzenia funkcjonalnych prototypów oraz FDM Nylon 12 CF – materiał przeznaczony do produkcji części zamiennych oraz trwałych narzędzi i uchwytów. Uzyskaj bezkonkurencyjną jakość wytwarzania i ekstremalną wytrzymałość wydruków. Postaw na niezawodność przemysłowych systemów Stratasys.

 • Przemysłowa jakość w przystępnej cenie

  Potężne możliwości produkcyjnych systemów Stratasys są teraz dostępne dla każdego przedsiębiorcy. Fortus 380 mc Carbon Fiber to najlepsze rozwiązanie dla firm, które potrzebują wytwarzać z mocnego materiału, ale dysponują ograniczonym budżetem.

 • Druk 3D z włókna węglowego

  Drukuj z najmocniejszego termoplastu w technologii FDM – nylonem wzmocnionym włóknem węglowym. Uzyskaj wydruki charakteryzujące się dużą wytrzymałością mechaniczną, temperaturową oraz chemiczną.

 • Dokładność i powtarzalność

  Za powtarzalność druku i dokładność wymiarową odpowiada szczelnie zamykana, ogrzewana komora robocza oraz ulepszony system cyrkulacji powietrza.

Najważniejsze zalety drukarki 3D Fortus 380mc Carbon Fiber

 • Możliwość wyboru wysokości warstwy:

  – 0,330 mm dla: ASA

  – 0,254 mm dla: FDM Nylon 12 CF, ASA

  – 0,178 mm dla: ASA

  – 0,127 mm dla: ASA

 • Dokładność budowanych części +/- 0.127 mm. Dokładność w osi Z zawiera dodatkową tolerancję 0.000/+ wysokości warstwy. Dokładność jest zależna od geometrii drukowanego detalu.
 • Maszyna obsługuje dwa materiały budulcowe: najmocniejszy w technologii FDM materiał Nylon 12 CF oraz tworzywo do prototypowania funkcjonalnego ASA.
 • Zamknięta, ogrzewana komora robocza oraz zaawansowany system cyrkulacji powietrza gwarantują stabilność i powtarzalność druku oraz dokładność wymiarową
 • Materiał podporowy może być rozpuszczalny lub usuwany poprzez łatwe odłamywanie (w zależności od wyboru tworzywa budulcowego)
 • Fortus 380 mc Carbon Fiber jest kompatybilny z oprogramowaniem GrabCAD Print do optymalizacji modelu do druku oraz oprogramowaniem Insight pozwalającym na zarządzanie zadaniami i kontrolowanie produkcji.
 • Drukarka 3D zalecana do funkcjonalnego prototypowania oraz do wytwarzania mocnych, lekkich narzędzi, uchwytów, części zamiennych, złożeń mechanicznych.

 

Pobierz Katalog Materiałów Stratasys FDM

Poznaj produkcyjne materiały w technologii FDM, właściwości i zastosowania. Dowiedz się, jak zwiększyć możliwości produkcyjne swojego przedsiębiorstwa.

Pobierz PDF >

Poznaj korzyści wdrożenia
drukarki 3D Fortus 380mc Carbon Fiber Edition

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą Stratasys

Skontaktuj się

Obsługiwane materiały do druku 3D

Nylon-1

Połączenie nylonu z włóknem węglowym pozwala budować mocne, sztywne, a zarazem lekkie narzędzia i części. FDM Nylon 12CF cechuje się najwyższym współczynnikiem wytrzymałości na zginanie i sztywności w stosunku do dowolnego z materiałów FDM od Stratasys.

Dowiedz się więcej
table print

Tworzywo cechuje się zwiększoną odpornością na światło UV, dzięki czemu jest polecane do produkcji elementów do użytku zewnętrznego i komercyjnego. Materiał dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Sprawdza się w tworzeniu obudów, prototypów urządzeń oraz detali dla branży motoryzacyjnej.

Dowiedz się więcej
Rozpuszczalne podpory. Większa dokładność

Zastosowanie rozpuszczalnego materiału podporowego SR-30 pozwala uzyskać skomplikowane geometrie z wysoką dokładnością. Wygodne i automatyczne rozpuszczanie struktur podporowych oszczędza czas potrzebny na ręczne odcinanie supportu z wydruków.

Więcej >
sr-30

GrabCAD Print
Wgraj plik i drukuj!

Łatwe w obsłudze i intuicyjne oprogramowanie pomaga przygotować model do idealnego wydruku 3D. Software został wyposażony w wiele domyślnych ustawień i powiadomień, które ułatwiają pracę. GrabCAD Print generuje szczegółowy podgląd modelu, widok stołu roboczego i podział na warstwy.

Dowiedz się więcej
ScreenStratasys

Pobierz pełną specyfikację
Stratasys Fortus 380 mc

Pobierz specyfikację

Dowiedz się więcej na temat drukarek 3D Stratasys

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki

Przeczytaj koniecznie