fbpx
shop-icon

Stratasys Origin One

Produktywność. Powtarzalność. Precyzja.
Drukarka 3D klasy produkcyjnej w technologii P3

Drukarka 3D do seryjnej produkcji 
z żywic fotopolimerowych

Drukarka 3D Stratasys Origin One zmienia podejście do produkcji seryjnej z żywic fotopolimerowych. Uzyskaj niezrównaną precyzję druku oraz wydajność masowej produkcji. Technologia Programmable PhotoPolymerization P3™ umożliwia drukowanie wielu obiektów z wysoką powtarzalnością. Możesz mieć pewność, że każdy obiekt będzie miał te same wymiary, niezależnie od tego, w którym miejscu platformy roboczej został wydrukowany. Modele z drukarki 3D Origin One cechuje wysoka gładkość powierzchni oraz dokładność porównwywalna do produktów wykonanych metodą formowania wtryskowego.

Odkryj nową jakość w druku 3D z żywic fotopolimerowych


⦁ Pierwsza drukarka 3D do seryjnej produkcji z żywic fotopolimerowych.
⦁ Technologia P3 zapewnia niezrównaną dokładność, spójność i izotropię.
⦁ Drukowanie szczegółów z warstwą już od 50 μm.
⦁ Szybkość druku 3D to zasługa utwardzania całej warstwy na raz.
⦁ Gładka powierzchnia wydruków bez dodatkowego wykańczania.
⦁ Szerokie zastosowanie w każdej branży dzięki 10 materiałom o różnych właściwościach: sztywne, elastyczne, odporne na wysoką temperaturę, biokompatybilne. 
⦁ Łatwa obsługa, wygodna i czysta praca.

10 materiałów inżynieryjnych i medycznych

Materiały o różnych właściwościach gwarantują szeroki zakres aplikacji.

Z drukarką 3D są kompatybilne żywice od światowej klasy producentów takich jak BASF, Henkel czy DSM.

Materiały High-Temp

Żywice odporne termicznie nadają się do zastosowań w odlewnictwie, w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych do produkcji form, a także do drukowania elementów narażonych na działanie wysokich temperatur. Najwyższy współczynnik HDT w tej grupie wynosi 285° C.

Materiały sztywne
i udarne

Inżynieryjne materiały do druku mocnych, wytrzymałych części zamiennych, narzędzi, osprzętu, mocowań. Funkcjonalna żywica polecana do druku elementów, na które działają duże siły i obciążenia. Maksymalna wytrzymałość na rozciąganie wynosi 91 MPa; maksymalny współczynnik udarności (Notched Izod Impact) to 70 J/m.

Materiały do szybkiego prototypowania

Żywice przeznaczone do szybkiego drukowania modeli koncepcyjnych, prototypów i detali. Wydruki cechują się precyzją odwzrowania każdego szczegółu.

Materiały elastyczne

Wytrzymałe elastomery do drukowania uszczelek, przewodów, odbijaczy, osłon amortyzatorów, powierzchni antypoślizgowych oraz innych części o właściwościach gumy. Najwyższy współczynnik wydłużenia przy zerwaniu wynosi 230%.

Materiały biokompatybilne

Przetestowane i certyfikowane materiały do zastosowań w medycynie i stomatologii. Żywice nadają się do druku instrumentów chirurgicznych lub modeli anatomicznych.

Zobacz pełną specyfikację

To nie jest kolejna drukarka DLP.
Poznaj wyższy poziom drukowania 3D w technologii P3

Co to jest technologia P3?​

Programmable PhotoPolymerization P3™ to technologia druku 3D z żywic światłoutwardzalnych wywodząca się z metody DLP. W technologii P3 do budowy obiektu wykorzystywane jest światło projektora UV. Metoda ta zapewnia jeszcze większą wydajność produkcji seryjnej, co do tej pory było nieosiągalne dla druku z żywic fotopolimerowych przy zachowaniu bardzo wysokiej precyzji i szczegółowości druku.

Jak działa drukarka 3D Stratasys Origin One?

Po przygotowaniu pliku do druku 3D i wysłaniu projektu do urządzenia, drukarka 3D automatycznie dobiera moc projektora oraz temperaturę dla uzyskania najlepszych właściwości wydruku. W pierwszym etapie procesu drukowania platforma robocza zanurza się w kuwecie wypełnionej żywicą. Następnie projektor UV emituje światło, które utwardza całą warstwę według zaprojektowanej geometrii. Następnie paltforma robocza unosi się, by materiał mógł dostać się pod budowany model i kolejny raz obniża się, a projektor UV naświetla nową warstwę. Proces powtarza się do uzyskania całego modelu. Postprocessing polega na usunięciu struktur podporowych, wypłukaniu modleu z nieutwardzonej żywicy oraz dodatkowemu utwardzeniu pod światłem UV.

Precyzja liczona w mikrometrach​

W zależności od wybranego materiału i geometrii modelu wysokość warstwy dla drukarki 3D Origin One zaczyna się już od 50 mikrometrów. Dzięki tak precyzyjnej drukarce 3D możesz drukować skomplikowane geometrycznie elementy i drobne detale. Gładka powierzchnia wydruków umożliwia stosowanie ich jako funkcjonalne komponenty, części zamienne lub gotowe produkty.

Pobierz specyfikację drukarki 3D Stratasys Origin One

Otrzymaj ofertę na maszynę Stratasys Origin One