fbpx
shop-icon

Formlabs Fuse 1 wkracza na rynek.
Premiera najbardziej oczekiwanej drukarki 3D na świecie

Otrzymaj ofertę

Formlabs Fuse 1 to drukarka 3D, która od początku elektryzowała całą branżę przyrostowego wytwarzania oraz świat przemysłu. Po kilku latach udoskonalania systemu i wytrwałej pracy Formlabs wprowadza na rynek legendarną drukarkę 3D w technologii SLS.

Drukarka 3D Formlabs Fuse 1 w technologii SLS łączy przemysłową jakość proszkowego druku 3D z dostępnością desktopowych urządzeń. Obszar roboczy wynosi 165 × 165 × 300 mm, dostępna wysokość warstw to 110 mikronów. Drukarka wytwarza modele z prędkością 10 mm na godzinę.

Wirtualna prezentacja drukarki 3D Fuse 1 oraz stacji Fuse Sift

Zobacz z bliska legendarną drukarkę 3D Formlabs Fuse 1. Poznaj wszystkie rozwiązania technologiczne, dzięki którym drukowanie 3D w technologii SLS jest tak dostępne.

Wskazówka: dla wygodniejszego przeglądania włącz opcję “Fullscreen” (prawy, dolny róg, pod logotypem Formlabs). Aby wyłączyć widok pełnoekranowy, naciśnij klawisz Esc na klawiaturze.

Drukarka 3D Formlabs Fuse 1 już dostępna w sprzedaży

Otrzymaj ofertę

Technologia SLS

Technologia drukowania 3D z proszku (SLS – selective laser sintering) polega na spiekaniu sproszkowanego materiału wiązką lasera. Ta przyrostowa metoda wytwarzania nie wymaga stosowania podpór, których rolę pełni nieutwardzony proszek.

SLS w przeciwieństwie do technologii FDM lub SLA jest znacznie bardziej wymagającą metodą drukowania, która do niedawna była dostępna przede wszystkim w dużych, przemysłowych maszynach do druku 3D. Ze względu na przetwarzanie sproszkowanego materiału konieczne jest stosowanie dodatkowych urządzeń do postprocessingu. Mowa tu o przesiewaniu proszku, który nie został zużyty oraz o oczyszczaniu modelu z niepotrzebnego materiału.

Fuse Sift – urządzenie do postprocessingu

fuse sift

Razem z drukarką 3D Fuse 1 producent wprowadza kompletny ekosystem do wydajnej produkcji 24/7. Fuse Sift to specjalne urządzenie do separacji proszku, które wychładza model po wydruku, odsiewa, odzyskuje i miesza niewykorzystany w procesie niespieczony proszek. Jedna maszyna do całego procesu postprodukcji!

Fuse Sift odzyskuje 100% materiału, który nie został użyty do budowy modelu. Następnie proszek jest mieszany i przygotowywany do kolejnego procesu. Drukarka 3D Fuse 1 może wykorzystać nawet do 70% materiału pochodzącego z recyklingu, co oznacza sporą oszczędność dla użytkownika w eksploatacji systemu (mieszanka może zawierać maksymalnie 70% materiału z recyklingu i 30% nowego proszku). To także pierwsza tak ekologiczna drukarka 3D, a Formlabs wyznaczył nowy standard w zrównoważonej produkcji addytywnej. Fuse Sift nie wymaga atmosfery azotowej, jak inne tego typu maszyny, w związku z czym jest to w pełni bezpieczne i wygodne urządzenie (office-friendly).

System wymiennych komór roboczych pozwala na szybką wymianę między drukarką 3D a stacją do postprodukcji i niemal natychmiastowe rozpoczęcie następnych wydruków. Za sprawą przemysłowego systemu chłodzenia drukarki przerwa pomiędzy kolejnymi procesami druku wynosi od 1 do 2 godzin.

Formlabs Fuse 1 – gdzie kupić?

Formlabs Fuse 1 jest już dostępny w siedzibie naszej firmy!
Umów się na spotkanie, prezentację online lub otrzymaj wydruk próbny!

Dowiedz się więcej i otrzymaj ofertę na drukarkę 3D Formlabs Fuse 1

Sprawdź szczegóły i cenę
fuse blog mini

Drukarka 3D Formlabs Fuse 1 oraz stacja do postprocessingu Fuse Sift