fbpx
shop-icon

Leasing 0% | Stratasys Fortus 380 Carbon Fiber
już od 990€ miesięcznie

Sprawdź ofertę

Wytrzymałe oprzyrządowanie produkcyjne, funkcjonalne prototypy i części zamienne. Poznaj wszystkie możliwości materiału FDM Nylon 12 Carbon Fiber i dowiedz się, jak wytwarzać lekkie, ale mocne części. Skorzystaj z oferty leasingu 0% na drukarkę 3D Stratasys Fortus 380 Carbon Fiber Edition.

Materiał do druku 3D z włóknem węglowym

FDM Nylon 12 CF to materiał termoplastyczny opracowany przez Stratasys dla wytrzymałych wydruków. Materiał na bazie nylonu został wzmocniony ciętym włóknem węglowym, który obejmuje 35% wagi tworzywa.


Włókna węglowe cechują się małą gęstością, wysoką wytrzymałością na rozciąganie i wysokim modułem Younga. Dlatego tak często wykorzystuje się je do produkcji sprzętu sportowego. Materiały z włóknem węglowym dobrze tłumią drgania i są bardzo odporne na ścieranie, dlatego też doskonale nadają się do wytwarzania narzędzi. Zachowują dużą stabilność wymiarową, nawet w przypadku nagłych zmian temperatury. Ponadto tworzywa te są odporne na działanie wielu środków chemicznych, co w połączeniu z wysoką wytrzymałością zmęczeniową oraz wytrzymałością na pełzanie sprawia, że mogą być używane jako części zamienne maszyn lub elementy mechanizmów.

Wybrane właściwości materiału Stratasys FDM Nylon 12 CF:

Właściwość Wartość Metoda badawcza
Moduł sprężystości 7,6 GPa (oś XZ), 2,3 GPa (oś ZX) (Type 1, 0.125”, 0.2”/min) ASTM D638
Moduł zginania 10,3 GPa (oś XZ), 2,07 GPa (oś ZX) (Method 1, 0.05”/min) ASTM D790
Moduł ściskania 2.7 GPa (oś XZ), 2.2 MPa (oś ZX) (Method 1, 0.050 in./min) ASTM D695-15
Udarność badana młotkiem IZOD’a 307 J/m (oś XZ), 85 J/m (oś ZX) bez karbów (Method A, 23 °C) ASTM D256
Temperatura ugięcia pod obciążeniem 143°C (@1,82 MPa) ASTM D648

Pobierz pełną specyfikację >

Przemysłowa drukarka 3D w leasingu 0%

Stratasys Fortus 380 Carbon Fiber to drukarka 3D, która odpowiada na potrzeby zakładów produkcyjnych, wytwarzających prototypy, modele funkcjonalne oraz przyrządy i uchwyty. Jest to specjalna wersja znanej serii Fortus, która obsługuje dwa materiały:

  • ASA – doskonały materiał do szybkiego prototypowania cechuje się wytrzymałością na promienie UV, dzięki czemu może być stosowany do produkcji elementów stosowanych na zewnątrz. Materiał dostępny w różnych kolorach.
  • FDM Nylon 12 CF – wytrzymały materiał, którego bazę stanowi termoplast FDM Nylon 12 wzmocniony włóknem szklanym. Stworzony do prototypowania funkcjonalnego, do druku oprzyrządowania produkcyjnego, uchwytów, obudów i części mechanicznych.

Przestrzeń robocza drukarki 3D wynosi 355 x 305 x 305 mm. Użytkownik ma do wyboru następujące wysokości warstwy w zależności od wymagań co do szybkości wytwarzania i dokładności: 330 μm, 254 μm, 178 μm, 127 μm.

Drukarka 3D Stratasys Fortus 380 Carbon Fiber Edition jest teraz dostępna już od 990 euro miesięcznie w ofercie leasingu 0%.

Banner_blog_leasing-nylon 12 cf - 380 carbon fiber

Otrzymaj dostęp do wytrzymałego materiału FDM Nylon 12 CF z drukarką 3D Fortus 380mc Carbon Fiber Edition

Sprawdź ofertę leasingu 0%

Thule oszczędza rocznie 45 000 dol. dzięki drukarce 3D

Przeczytaj także o praktycznym zastosowaniu materiału FDM Nylon 12 CF w fabryce bagażników dachowych i uchwytów samochodowych THULE: https://cadxpert.pl/aktualnosci/thule-wykorzystuje-fdm-nylon-12-cf-do-funkcjonalnego-prototypowania/

Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny

Sprawdź właściwości i wytrzymałość materiału Stratasys FDM Nylon 12 CF. Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny lub zapytaj o możliwość druku własnego modelu. Przekonaj się o potencjale technologii drukowania 3D w produkcji i prototypowaniu.

Zamów wydruk próbny

Proponowane posty

Proponowane posty