fbpx
shop-icon

Rodzina żywic

Flexible i Elastic

Drukuj elastyczne, miękkie w dotyku i odporne na wielokrotne zginanie elementy. Flexible 80A i Elastic 50A to elastyczne materiały do druku 3D w technologii SLA/LFS. Wydruki z tych materiałów mogą zastępować elementy gumowe lub silikonowe.

 

Idealne do druku 3D:

uszczelek i zatyczek,
powierzchni antypoślizgowych,
przycisków i klawiszy,
elementów urządzeń medycznych,
modeli anatomicznych.

Inżynieryjne materiały Formlabs do profesjonalnych zastosowań

Materiał imitujący właściwości gumy

Materiał imitujący właściwości silikonu

PRZEPIS NA SUKCES W PRZEMYŚLE

Szukaliśmy miękkiego materiału o większym wydłużeniu do prototypowania uchwytów i elementów ochronnych ramy. Części, które wydrukowaliśmy z elastycznej żywicy bardzo dobrze symulują TPU 50-60A. Drukowanie tych części bezpośrednio w zakładzie to oszczędność kosztów i czasu” – Jeremy Mikesell, Engineering Manager, Research at Cycling Sports Group.

Jak wybrać właściwy materiał do druku 3D?

Szukasz odpowiedniego materiału do druku elastycznych części? Porównaj wartość według skali Shore'a. Wyższa wartość wskazuje na sztywniejszy materiał, niższa na bardziej miękki i sprężysty. Wydruki z żywicy Flexible wolniej wracają do swojego kształtu i dobrze tłumią drgania. Natomiast wydruki z Elastic łatwiej się wyginają, szybciej powracają do swojego kształtu i wytrzymują wielokrotną kompresję.

Żywica Flexible 80A

80A w skali Shore’a

Żywica Elastic 50A

50A w skali Shore’a

Test
darmowy_wydruk

Porównaj właściwości materiałów. Sprawdź precyzję druku 3D w technologii SLA/LFS. Zamów bezpłatny wydruk próbny lub zapytaj o druk własnego modelu 3D. Skontaktuj się z nami.