fbpx
shop-icon

UltiMaker prezentuje nową drukarkę 3D Method XL

UltiMaker, lider w dziedzinie technologii druku 3D zaprezentował swoją najnowszą drukarkę 3D – Method XL. Koncentrując się na zastosowaniach inżynierskich, to zaawansowane urządzenie oferuje obszar roboczy mierzący 305 x 305 x 320 mm, oraz dokładność wymiarową na poziomie ± 0.2 mm.

Technologia i materiały dla druku 3D na skalę przemysłową

Znakomicie radzi sobie z materiałami kompozytowymi takimi jak ABS-R czy ABS domieszkowane włóknem węglowym. Charakterystyczną cechą tej drukarki jest podgrzewana zamknięta komora robocza. Jest ona w stanie osiągnąć temperaturę do 100°C, co niweluje problem skurczu podczas pracy z materiałami takimi jak ABS.

Nowości w serii Method

Podgrzewany stół roboczy w połączeniu z kontrolowaną temperaturą komory tworzy stabilne środowisko do produkcji dokładnych i wytrzymałych części nawet o dużych gabarytach. Tym samym Drukarka 3D UltiMaker Method XL zapewnia stabilność i precyzję druku niezależnie od wielkości, czy skomplikowania projektu.

Jednym z najciekawszych aspektów drukarki jest możliwość wykorzystania filamentu RapidRinse – jest to szybko rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy.


Maksymalna wydajność i bezpieczeństwo

Method XL jest wyposażony w zewnętrzny, kontrolowany wilgotnościowo pojemnik na materiał, gwarantując maksymalną wydajność materiałów profesjonalnej klasy. Dodatkowo drukarka 3D jest zaopatrzona w filtr HEPA i filtr węglowy.

Drukarka Method XL ma wymiary 655 x 565 x 815 mm, a jej waga to 56.5 kg. 5-calowy ekran dotykowy, umożliwiający łatwe sterowanie i zarządzanie drukarką. Method XL jest kompatybilna z systemami MacOS i Windows. Pliki można przesyłać bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi, przez Ethernet, lub tradycyjnie za pomocą USB.

UltiMaker Method XL to prawdziwa rewolucja w świecie druku 3D dla zastosowań inżynierskich. Zapewnia ona wyjątkową dokładność, wielkość i możliwość pracy z różnymi materiałami przemysłowymi, spełniając wszystkie wymagania profesjonalnej produkcji.

Tomasz-Kopec

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Tomasz Kopeć

Product Manager

tel.: +48 577 477 501

e-mail: tomasz.kopec@druk3d.cx