fbpx
shop-icon

F3300 od Stratasys: Drukarka 3D FDM do zastosowań produkcyjnych na dużą skalę

Teraz druk 3D w technologii FDM może być jeszcze szybszy. Stratasys zaprezentował nowy model drukarki 3D F3300 – jeszcze skuteczniejsze rozwiązanie dla przemysłu dostępne w sprzedaży. Poznaj najważniejsze funkcje w nowej drukarce, które podnoszą wydajność zastosowania druku 3D.

Drukarka 3D Stratasys F3300 została stworzona z myślą o potrzebach przemysłu produkcyjnego. Pozwala drukować wytrzymałe części z różnorodnych materiałów w komorze roboczej o rozmiarach 600 x 600 x 800 mm. Dostęp do certyfikowanych materiałów Stratasys, nawet 2 razy szybszy druk i 25% wyższa precyzja kwalifikują nowe urządzenie jako najlepsze obecnie na rynku rozwiązanie do przemysłowej produkcji seryjnej. W nowym systemie druku redukcja kosztu pojedynczego elementu może sięgnąć nawet 25%.

 

2X

Krótszy czas oczekiwania na wydruk
 

50%

Większa niezawodność
 

25%

Zwiększona dokładność i powtarzalność
 

25%

Niższy koszt części

Nowa drukarka od Stratasys wyposażona została w serię usprawnień. Najważniejsze funkcjonalności w drukarce 3D  Stratasys F3300, na które warto zwrócić uwagę to:

  • Duże szpule materiału o pojemności 4100 cm3  i prostej konstrukcji zapewniają ciągłą produkcję w dłuższym czasie.
  • Autokalibracja przy zmianie materiału gwarantuje dodatkową oszczędność czasu i pracy inżyniera.
  • Nowe ekstrudery wytłaczają materiał dwa razy szybciej niż dotychczasowe rozwiązania.
  • Wiele ekstruderów eliminuje czasy przestoju, gdy drukarka oczekuje na ogrzanie i wychłodzenie w zmianach między materiałem podporowym i budulcowym .
  • Powstaje możliwość druku 3D z różną grubością warstwy w ramach tego samego zadania druku – dostosujesz precyzję do wymagań projektowych swojego elementu.
  • Duża komora robocza pozwala na druk 3D wielkogabarytowych części z niezawodną powtarzalnością.
  • Dwie wewnętrzne kamery i duży wyświetlacz interfejsu użytkownika umożliwiają wygodną kontrolę procesu druku 3D.
  • Teraz więcej części jest wymienialnych przez klienta, co zmniejsza zapotrzebowanie na serwis.
  • Możliwy jest druk w certyfikowanym materiale Ultem 9085, który spełnia wymogi branży lotniczej, transportowej i morskiej.


Pierwszym klientem Stratasys, który zdecydował się wykorzystać F3300 w swoich procesach, została Toyota. Ich dział produkcji przyrostowej skorzysta na zwiększonej szybkości i niezawodności rozwiązania w prototypowaniu i wytwarzaniu części.

“F3300 to więcej niż drukarka przyrostowa, to krok w stronę postępu dla przemysłu produkcyjnego.” – mówi Chris Rollag, product manager w Stratasys.

W CadXpert F3300 już znajduje się w asortymencie drukarek dostępnych dla przemysłu. Przeczytaj więcej o korzyściach, jakie może wnieść do twojej firmy i poznaj specyfikacje techniczne nowego modelu.