fbpx
shop-icon

Nowość: Formlabs Form 4 i 4B – nowa technologia, szybszy druk i tańsze żywice

Formlabs dodaje do swojej oferty nowe drukarki 3D Form 4 i Form 4B. Nigdy dotąd przemysł i branża stomatologiczna nie miały dostępu do takiego połączenia jakości, szybkości pracy i doświadczenia użytkownika w segmencie drukarek desktop. Zastosowana w nowych modelach technologia Low Force Display™ to druk nawet 5 razy szybszy. Przeczytaj, jak nowe drukarki zmieniają rynek.

Wraz z wprowadzeniem Form 4 i Form 4B Formlabs wychodzi naprzeciw potrzebom zwiększonej szybkości druku i jeszcze większej precyzji, tak ważnych w dentystyce czy prototypowaniu. Nowe drukarki to więcej niż kolejne rozwiązania w technologii żywicznej z ekranem LCD – to całe ekosystemy zaprojektowane, by ulepszyć doświadczenie użytkownika.

Poznaj główne cechy urządzeń Formlabs i zobacz żywice, które z nimi współpracują.

Nowe modele drukarek 3D Formlabs

Formlabs Form 4

Drukarka Form 4 pracuje w nowo opatentowanej technologii Low Force Display™. Funkcjonuje w oparciu o sześć zaawansowanych systemów kontroli druku, nowy pojemnik na żywicę wraz z systemem dozowania oraz większą niż w poprzednich modelach platformę do druku. Modele mogą teraz sięgać wymiarów 200×125×210 mm, czyli nawet 30% więcej niż wcześniej. 

Druk osiąga prędkość do 100 mm/h dostarczając gotowych modeli w mniej niż 2 godziny. Dla maksymalnej dokładności wymiarowej zastosowano piksel o wielkości 50 mikronów.

Form 4 z gamą różnorodnych żywic wykorzystasz w szybkim prototypowaniu, produkcji przyrządów i uchwytów, części zamiennych i spersonalizowanych narzędzi. Będzie skuteczny przy wytwarzaniu wkładek do form odlewniczych, w jubilerstwie oraz w badaniach rozwojowych.

Dowiedz się więcej na temat drukarki 3D Formlabs Form 4 na CadXpert.pl >

Formlabs Form 4B

Form 4B również towarzyszy na premierze Form 4 jako rozwiązanie przeznaczone dla branży dentystycznej i medycznej. Form 4B obsługuje wszystkie materiały dostępne dla inżynieryjnej drukarki Form 4 oraz dodatkowo materiały stomatologiczne, medyczne i żywice biokompatybilne. Szeroki wybór materiałów znajdzie zastosowanie w codziennej pracy techników stomatologicznych, stomatologów i laboratoriów badań medycznych.

Połączenie szybkości nowej technologii LFD, wysokiej jakości powierzchni wydruków oraz specjalistycznych materiałów poszerza możliwości dla cyfrowej medycyny i stomatologii. Od skanu medycznego do wydruku w 2 godziny? – od teraz to możliwe z nową drukarką Form 4B.

Dowiedz się więcej na temat drukarki 3D Formlabs Form 4B na CadXpert.pl >


Najważniejsze korzyści nowej serii Form 4/4B w porównaniu do poprzednich modeli:

 • Nowa technologia druku 3D – Low Force Display™
 • Oszczędność czasu – druk części nawet do 5 razy szybciej
 • Tańsza eksploatacja – niższe koszty resin tanku z wydłużoną żywotnością, oraz obniżony koszt podstawowych materiałów o 27%
 • Większy obszar roboczy – zwiększona o 30% platforma robocza o wymiarach 20 × 12,5 × 21 cm
 • Większa dokładność wymiarowa – nowy silnik optyczny

Drukuj nawet 5 razy szybciej przy niższych kosztach eksploatacji

Drukowanie 3D w technologii Low Force Display (LFD)™ wykorzystuje elastyczny i wytrzymały dwuwarstwowy zbiornik na żywicę, zapewniający spójne wydruki o wysokiej jakości. Zbiorniki żywicy są zbudowane z myślą o trwałości i zapewniają stałą wydajność przez 1 rok dla przeciętnego użytkownika.

Nowe kartridże z żywicą działają niezawodnie dzięki lepszym chipom, a cały system jest zbudowany z myślą o oszczędności materiału. Po optymalizacji, mniejszy rozmiar kartridża mimo zachowania tej samej pojemności zapewnia oszczędność miejsca i łatwiejszy transport.

Jednocześnie sterowanie pracą drukarki odbywa się za pomocą wygodnego dotykowego ekranu. Panel wyświetla podgląd wgranego projektu oraz czas druku i aktualną ilość naniesionych warstw. Wystarczy zaimportować model 3D i jednym kliknięciem rozpocząć wydruk.

Żywice dostępne dla serii Form 4

Wraz z drukarkami Form 4 i Form 4B na rynek wchodzą podstawowe materiały dedykowane do szybszego druku w technologii LFD:

 • Clear Resin V5 
 • White Resin V5
 • Black Resin V5
 • Grey Resin V5
 • Precision Model
 • Fast Model

Żywice V5 to nowe wersje znanych już materiałów, dedykowana do ekosystemu Form 4 i 4B, zapewniające nową jakość i błyskawiczny wydruk. 

Z założenia nie są one kompatybilne wstecz (nie działają na Form 3+ i 3B+). Nowy ekosystem Form 4 i 4B nie może też wykorzystywać żywic wcześniejszej generacji.

Form 4 i 4B w ofercie CadXpert

Jeśli jesteś zainteresowany możliwościami, które otwiera nowy szybszy system druku 3D od Formlabs, skontaktuj się z naszymi konsultantami druku 3D. Zaproponujemy dopasowane do twoich potrzeb rozwiązanie wraz z urządzeniami peryferyjnymi i systemami zaopatrzenia w żywicę.

Macik Broś-beztla

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą.

Maciej Bros

Specjalista ds. technologii SLA, LFS, SLS

tel.: +48 884 613 333

e-mail: maciej.bros@druk3d.cx