fbpx
shop-icon

Materiały Stratasys VeroUltra w technologii PolyJet.
Nowa jakość druku 3D w kolorze

Stratasys wprowadza do oferty nowe materiały w technologii PolyJet – VeroUltra White oraz VeroUltra Black. Żywice są dostępne do kolorowego druku 3D na maszynach z serii J7 oraz J8, a już niedługo także na drukarce 3D J55. Nowe materiały z rodziny Vero wprowadzają jeszcze bardziej realistyczne efekty w druku 3D w pełnym kolorze.

Multimateriałowe drukarki 3D pracujące w technologii PolyJet pozwalają łączyć żywice w procesie druku 3D dla uzyskania bardzo realistycznych efektów wizualnych. Zestaw żywic światłoutwardzalnych z rodziny VERO umożliwia wydrukowanie w jednym procesie pełnych kolorów z palety barw CMYK oraz PANTONE. Możemy w ten sposób wydrukować protoypy, które wyglądają jak finalny produkt. Co więcej możemy otrzymać części z wydrukowanymi napisami, logotypami, znakami, a także elementy z gradientem lub imitujące wygląd innych materiałów (np. o fakturze skóry, drewna, materiału). Możliwość łączenia sztywnych i nieprzejrzystych żywic Vero z innymi materiałami w technologii PolyJet pozwala dodatkowo uzyskać różne właściwości fizyczne i mechaniczne, np. różny stopień transparentności lub różne zakresy twardości w skali Shore’a.

Car Key on Seat Closer VeroUltra

Realistyczne prototypowanie elektroniki w branży automotive

 

Materiały VeroUltra Black oraz VeroUltra White to nowa jakość w kolorowym druku 3D

Fabric Speaker Disc VeroUltraBardziej intensywna czerń i biel.
Mocne nasycenie kolorów daje lepsze efekty w drukowaniu czarnych oraz białych elementów.
Pebbles Sample VeroUltra LargeLepszy kontrast barw.
Większe nasycenie czerni i bieli to także lepszy kontrast innych barw w wyniku mieszania żywic Vero w procesie druku 3D. Uzyskamy bardziej realistyczne efekty, z wyraźną głębią barw i bez efektu wyblakłego koloru.

Switcher Parts VeroUltraMniejsza przezroczystość cienkich ścian.
Do tej pory wydruki o bardzo cienkich ściankach były lekko przezroczyste. Teraz części o cienkich ścianach i ostrych krawędziach nie przepuszczają światła, co jeszcze lepiej oddaje wygląd materiałów używanych w konwencjonalnej produkcji.

VeroUltra Black oraz VeroUltra White gwarantują dokładność odwzorowania każdego koloru nawet w przypadku detali o grubości 2 mm (w porównaniu do 6 mm dla standardowych materiałów Vero).

Spatulas 4 White Background 1 VeroUltraLepsze efekty w symulacji naturalnych materiałów.
Poprawiona jakość w drukowaniu elementów imitujących naturalne materiały, takich jak skóra, tkaniny czy drewno.
Text Quality VeroUltraPoprawa czytelności drukowanego tekstu.
Nowe żywice pozwalają lepiej odseparować kolory od siebie i dają większy kontrast. W związku z tym wszystkie teksty, znaki i logotypy w projekcie będą bardziej czytelne, nie będą się zlewać i nie będę wykazywać artefaktów na krawędziach liter.

Zastosowania multimateriałowej technologii PolyJet oraz materiałów Vero w realistycznym prototypowaniu

Brown Beer Bottle Hand VeroUltra Small

  • Automotive i mobility
  • Przemysł opakowań
  • Produkcja dóbr użytkowych
  • Elektronika
  • Branża marketingowa i reklama
  • Przemysł filmowy, moda i rozrywka
  • Design

Dowiedz się więcej na temat możliwości technologii PolyJet.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.
Piotr Gurga
+48 501 473 209
piotr.gurga@druk3d.cx