fbpx
shop-icon

Nowość od UltiMaker. Drukarka 3D Factor 4 do zastosowań przemysłowych.

Kwiecień 2024 r. to seria ważnych premier na rynku drukarek 3D o zastosowaniach przemysłowych. UltiMaker wprowadza na rynek kompleksowe rozwiązanie, z jeszcze lepszą gwarancją dokładności i powtarzalności wydruków. Chodzi o całkiem nową drukarkę Factor 4 – przeczytaj więcej o jej możliwościach. 

Factor 4 jest dostosowana do projektowania, produkcji i wdrażania narzędzi i komponentów maszyn o krytycznym znaczeniu dla procesów w firmie. Dzięki drukowi 3D w bardzo szerokiej gamie materiałów zapewnisz ciągłość operacji, ułatwisz procesy na hali produkcyjnej i zredukujesz ryzyko błędu ludzkiego.

Zobacz, co wyróżnia Factor 4 i jakie ulepszenia wprowadził producent.

Co nowego w Factor 4?

UltiMaker zbudował nowe rozwiązanie klasy przemysłowej, które wyposażył w szereg innowacji. Lepsza komora robocza, nowoczesne ekstrudery i szeroka gama materiałów do druku sprawiają, że Factor 4 sprawdzi się w firmach produkcyjnych. 

  • Otwarte wsparcie dla większej liczby materiałów inżynierskich. Użytkownicy będą mieli możliwość eksperymentowania z różnorodnymi materiałami, w tym certyfikowanymi na ogniotrwałość i o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych. Factor 4 jest wszechstronnym narzędziem do realizacji różnorodnych projektów.
  • Nowe materiały: PPS-CF. UltiMaker PPS-CF to nowy wysokotemperaturowy kompozyt dla Factor 4, który może zastąpić złożone części stalowe. Jego temperatura ugięcia przekracza 230°C. Jest odporny na chemikalia i trudnopalny (UL94 V0), co czyni go wszechstronnym wyborem do wymagających zastosowań.
  • Podwójne wytłaczanie z napędem bezpośrednim. Połączenie łożyska liniowego z napędem typu Direct Drive umożliwia szybki ruch i dokładność pozycjonowania ± 0,2 mm lub ± 0,2% nominalnej długości elementu z materiałami zweryfikowanymi przez UltiMaker. Skutkuje to najlepszym w swojej klasie drukowaniem z dwóch materiałów.
  • Zakres temperatur druku do 340°C i komora robocza podgrzewana do 70°C. Factor 4 podnosi temperaturę druku do 340°C za pomocą rdzenia drukującego HT. Teraz z większą pewnością możesz drukować 3D w materiałach odpornych na wyższe temperatury i wytrzymałych. Temperatura w całkowicie zamkniętej przestrzeni roboczej osiąga 70°C, a stół roboczy podgrzewany jest do 120°C. Zapewnia to optymalne warunki przetwarzania specyficzne dla materiału i stałą jakość części niezależnie od lokalizacji drukarki 3D.
  • Zautomatyzowana obsługa materiałów – przechowywanie w niskiej wilgotności. Nowy zintegrowany system obsługi materiału niezawodnie zarządza szpulami. Wewnętrzna komora jest utrzymywana na poziomie poniżej 10% wilgotności względnej w warunkach biurowych, dzięki czemu można przechowywać do 6 kilogramów filamentu w idealnym stanie do drukowania.
  • Wbudowane raportowanie procesu drukowania w oprogramowaniu. Po każdym zadaniu drukowania możesz otrzymać szczegółowy raport na temat odchyleń parametrów drukowania od wartości nominalnych, ich lokalizacji i stopnia nasilenia w modelu 3D. Wykorzystując zestaw czujników w głowicy drukującej, komorze roboczej i systemie ładowania materiału, raportowanie procesu drukowania pomaga zweryfikować i zatwierdzić jakość części.

Factor 4 w połączeniu z oprogramowaniem UltiMaker Cura zwiększa przewidywalność druku 3D i znacząco redukuje odchylenia wymiarowe drukowanych części.

Dlaczego warto zainwestować w Factor 4?

Firmy produkcyjne skorzystają na łatwiejszych przepływach pracy i większej niezawodności nowej Factor 4. Ścieżka od modelu 3D do gotowej do użycia części jest teraz jeszcze bardziej intuicyjna i pewniejsza.

Stworzony dla hali produkcyjnej

Dzięki potrójnie izolowanej komorze roboczej i bezpośredniemu podwójnemu wytłaczaniu, Factor 4 odpowiada na potrzeby produkcji części. Zautomatyzowany system obsługi materiału utrzymuje jakość żarnika, a konstrukcja z kontrolowaną temperaturą zapewnia stałą wydajność produkcyjną – nawet w przypadku skomplikowanych i wymagających projektów.

Powtarzalne i niezawodne wyniki

Factor 4 umożliwia szczegółowe raportowanie druku, aby zapewnić łatwą walidację i kontrolę jakości. To sprawia, że idealnie nadaje się do rozproszonej produkcji części. Elementy osiągają ponad 95% współczynnika akceptacji i dokładność wymiarową w zakresie ± 0,2 mm lub ± 0,2% nominalnej długości elementu.

Modułowość i łatwość serwisu

Factor 4 został zaprojektowany jako drukarka modułowa. Oznacza to mniej przestojów w produkcji w przypadku, gdy część drukarki wymaga serwisowania. W ramach planów serwisowych UltiMaker Factor 4 ekspert techniczny będzie w stanie szybko wymienić wadliwą część, abyś mógł jak najszybciej wznowić pracę.

Przyszłościowa inwestycja

Factor 4 wyróżnia się możliwością szybkiego przejścia z drukowania bardzo elastycznych materiałów na mocne kompozyty, takie jak nowy UltiMaker PPS-CF. Ekstruder z napędem Direct Drive umożliwia szybkie drukowanie w dwóch materiałach. Do tego płynna integracja z oprogramowaniem UltiMaker Cura zapewni sprawne przygotowanie projektu do druku.

UltiMaker Factor 4 w ofercie CadXpert

Już od premiery urządzenia z dnia 22 kwietnia 2024 r. możesz zamówić Factor 4 u naszych konsultantów druku 3D. Sprawdzimy Twoje zapotrzebowanie, dobierzemy materiały i przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb produkcyjnych twojej firmy.

Zapytaj o pełne wdrożenie UltiMaker Factor 4 z CadXpert.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Kinga Szeliga
Specjalistka ds. druku 3D

tel.: +48 577 473 333
e-mail: kinga.szeliga@druk3d.cx