fbpx
shop-icon

Realizacja usługi skanowania 3D i inwentaryzacji starej kamienicy

Skanowanie 3D coraz częściej jest wykorzystywane do inwentaryzacji dużych obiektów. Dzięki niemu rzuty i przekroje mają dokładność nieosiągalną dla tradycyjnych metod pomiarowych. Na korzyść skanowania 3D przemawia także jego prostota i szybkość. To jeszcze nie wszystko. Skanowanie laserowe budynków pozwala na uniknięcie pomyłek w wymiarowaniu wynikających z niedokładności lub błędu ludzkiego. Mając na uwadze wszystkie powyższe argumenty, właściciel starej kamienicy słusznie postawił na jej inwentaryzację z wykorzystaniem nowoczesnej metody pomiarów, jaką jest skanowanie 3D.

https://www.youtube.com/watch?v=x9KoB9I-lrs&feature=youtu.be

Digitalizacja została przeprowadzona na potrzeby inwentaryzacji starej kamienicy, która mieści się na Dolnym Śląsku. Do skanowania 3D wykorzystaliśmy urządzenie Faro Focus S, które tworzy dokładne, kompletne i fotorealistyczne obrazy 3D budynków w ciągu zaledwie kilku minut.

Jakie wyzwania na nas czekały na miejscu? W obiekcie nie było dostępu do prądu, więc nie mogliśmy doświetlić pomieszczeń. To jednak nie stanowiło większego problemu, ponieważ skaner 3D Faro Focus potrafi pracować w trudnych warunkach w tym także w ciemności. Sporym utrudnieniem okazał się natomiast duży ruch samochodów i pieszych dookoła budynku, jednak na etapie późniejszej obróbki sprawnie wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne zakłócenia.

Realizacja usługi skanowania 3D w liczbach:

– 4 zeskanowane kondygnacje
– 1 200m2 powierzchni skanowanej kamienicy
– 200 pozyskanych skanów
– wykonane: 4 rzuty, 2 przekroje i 4 elewacje
– 2 dni przeznaczone na skanowanie 3D

Zapytaj o wycenę skanowania 3D budynku / inwentaryzacji budowlanej

+48 12 222 00 50
skany@druk3d.cx