Druk 3D z proszków poliamidowych
Selektywne spiekanie proszku poliamidowego to (obok SLA) jedna z najstarszych technologii przyrostowych. Technologia ma największy potencjał produkcyjny ze względu na wytrzymałość zastosowanego materiału oraz wysoką dokładność wymiarową budowanych części.
Jest to jednak bardzo zaawansowana metoda wytwórcza. Proces technologiczny wymaga odpowiednich warunków lokalowych oraz środków ochrony osobistej. Model budowany jest w bardzo wysokich temperaturach, a oczyszczenie go z niespieczonego proszku wymaga specjalistycznego sprzętu. Dlatego też istotne jest powierzenie usługi druku specjalistom z doświadczeniem i kompetencjami.
Metoda ta polega na spiekaniu sproszkowanego materiału warstwa po warstwie za pomocą skupionej wiązki lasera. Laser pracujący w paśmie dalekiej podczerwieni jest kierowany za pomocą systemu optycznego, by precyzyjnie związać cząsteczki materiału według założonej w oprogramowaniu geometrii. Po scaleniu warstwy, stół roboczy obniża się o wysokość naniesionej warstwy, a nóż lub wałek drukarki nanosi niespieczony materiał do budowania kolejnej warstwy. Cykl powtarza się do uzyskania pełnowymiarowego modelu. Za materiał podporowy służy niespieczony proszek, w związku z czym technologia ta pozwala uzyskać nawet bardzo skomplikowane kształty, a dokładność wymiarowa nie jest zagrożona na skutek mechanicznego usuwania podpór, co jest możliwe w innych technologiach. Do druku 3D używa się materiału PA2200.
Dlaczego warto zainwestować w druk 3D metodą spiekania proszku poliamidowego?
Zobacz efekty technologii SLS na własne oczy. Zamów bezpłatny wydruk pokazowy lub prześlij własny plik, by przygotować wydruk testowy.
Na podany adres e-mail została
wysłana wiadomość