fbpx
shop-icon

Umożliwiamy lepszą prezentację na targach i u klienta – makieta dla firmy z branży elektrycznej

Technologia skanowania i druku 3D umożliwia tworzenie precyzyjnych replik przedmiotów i infrastruktury. Dzięki jej zastosowaniu zyskujesz dokładne odwzorowanie detali i formy przy dobrej wytrzymałości i niskiej masie makiety.

Obok korzyści, jakie niesie użycie makiet w procesie prototypowania, zauważyliśmy także, że pełnią one ważną rolę podczas prezentacji na targach handlowych. Będą dobrym narzędziem do wizualizacji produktów i pomogą przyciągnąć uwagę klientów. Realistyczne oddanie kształtu, tekstury i funkcji produktów to większa atrakcyjność stoiska wystawienniczego i łatwiejsze zrozumienie cech oferty.

W CadXpert wykonujemy makiety różnych rozmiarów, które nasi klienci wykorzystują na targach, w prezentacjach u klienta, a także dekoracyjnie. Przedstawiamy naszą ostatnią realizację dla firmy z branży elektrycznej.

Wyzwania

Nasz klient stanął przed wyzwaniem stworzenia makiety całej podstacji transformatorowej. Jest to obiekt infrastruktury o znaczących rozmiarach i dużym stopniu skomplikowania. Makieta ma służyć do celów pokazowych i jako reklama usług firmy w branży elektrycznej.

Zastosowanie makiety opisać można jako “mobilne studium przypadku”, prezentację, którą warto zabrać na targi, eventy i konferencje. 

Makieta musi spełniać wymogi wiarygodności, lekkości i wytrzymałości. Kluczowym czynnikiem wyboru druku 3D było zachowanie szczegółowości projektu przy jednoczesnym uproszczeniu wizualizacji. Dla klienta ważne też było całościowe wykonanie usługi wraz z dostarczeniem. 
W CadXpert otrzymaliśmy projekt całego złożenia w rozmiarach rzeczywistych, a wyzwanie polegało na uproszczeniu oryginalnego projektu, przygotowaniu założeń makiety i wykonaniu modelu w odpowiednich technologiach.


Jeśli logistyka twoich prezentacji na targach albo u klienta jest kosztowna i mierzysz się z trudnościami przedstawienia złożonych, obszernych produktów, rozwiązaniem będzie stworzenie makiety. W druku 3D będziesz miał możliwość pełnego odwzorowania projektu prezentowanego założenia. W CadXpert pomożemy ci stworzyć idealną makietę!

Jakie korzyści z własnej makiety produktu?

 • Wiarygodność prezentacji
 • Bezpieczny i wygodny transport
 • Łatwiejsza logistyka


Kiedy warto stworzyć makietę produktu?

 • Częste prezentacje u klienta
 • Wyjazdy na targi
 • Trudna geometria lub duża wielkość produktu
 • W razie potrzeby dokonamy uproszczenia projektu.
 • Gdy liczy się ekspozycja detali

Rozwiązanie

W ramach wytycznych klienta w CadXpert byliśmy w stanie skonstruować całą makietę w korzystnym czasie i budżecie. Nasza usługa zapewniła:

 • wymaganą wszechstronność (dostępność różnych technologii druku 3D);
 • obejmowała obsługę zlecenia od projektu po dostawę;
 • przebiegała płynnie dzięki sprawnej komunikacji między wykonawcą a zleceniodawcą. 


W CadXpert projekty przeprowadzamy od fazy projektowania do dostawy gotowej makiety do klienta. Nasz dział konstrukcyjny dokonał uproszczenia projektu stacji transformatorowej z zachowaniem kluczowych elementów, a efektem jego pracy był pełen projekt CAD złożonej z wielu elementów makiety. 

Każdy niezależny element makiety zaprojektowano tak, że jego druk można było przeprowadzić osobno i równolegle dla całości złożenia, co pozwoliło na oszczędność czasu wykonania.W druku 3D makiety wykorzystaliśmy łącznie 4 technologie. FDM (Fused Deposition Modelling) odpowiadała za proste geometrycznie przegrody i ściany, SLS (Selective Laser Sintering) dostarczyła skomplikowanych geometrii transformatorów oraz elementów infrastruktury (np. schody i barierki), SLA (Stereolitography) i Polyjet natomiast umożliwiły druk barwnych elementów wykończeniowych.

Do pracy zaprzęgliśmy drukarki 3D Stratasys w technologii FDM, Formlabs w technologii SLS i SLA oraz ponownie Stratasys dla unikatowych zastosowań Polyjet.

W celu zabezpieczenia do makiety dodaliśmy podstawę z pleksi i przejrzystą pokrywę chroniącą przed uszkodzeniami z góry. Elementy wydrukowaliśmy z materiałów takich jak ASA i PA12 oraz żywice Tough 1500 i Vero. 

W ramach obróbki końcowej elementy drukowane w FDM poddaliśmy wygładzaniu i lakierowaniu na wskazany kolor z palety RAL.

Wymiar końcowej makiety podstacji transformatorowej wynosi 100 cm x 50 cm x 20 cm.

Wyniki

Stworzenie makiety przyniosło naszym zleceniodawcom redukcję kosztów i czasu przygotowania stanowisk wystawienniczych na targach, a także poprawiło wartość prezentacji firmowych rozwiązań bezpośrednio u klienta.

Duże produkty o zaawansowanej budowie okazują się świetnym materiałem do wykorzystania makiet. Logistyka wyjazdów na wydarzenia staje się prostsza, a nakłady z tym związane maleją. Makieta pozwoli dotrzeć do większej ilości klientów, ponieważ jest mobilna i można ją zabrać w więcej miejsc w ciągu roku. To praktyczne rozwiązanie chętnie wykorzystał dział sprzedaży i marketingu klienta.

Realizacja całego projektu zajęła 10 dni.

Podobne realizacje

W naszym portfolio makiet znajdziesz jeszcze wiele podobnych realizacji. Zajrzyj do studium przypadku, które przygotowaliśmy dla:


W każdym wypadku wykonaliśmy projekt, same elementy oraz obróbkę końcową. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem podobnej makiety, skonsultuj nasze możliwości z doradcą druku 3D.

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Rafał Gurga
Kierownik Działu Usług 3D
+48 12 307 25 24 wew. 2
+48 787 054 856
rafal.gurga@druk3d.cx

Sprawdź jak szybko możesz wydrukować elementy makiety
i jeszcze lepiej prezentować się na targach

Jeśli posiadasz plik,
wystarczy dołączyć go do formularza.

Jeśli nie masz pliku,
to wyślij sam formularz,
a my pomożemy Ci go przygotować.

Jeśli chcesz otrzymać próbki wydruku,
prześlij formularz, a w polu wiadomość
wpisz – próbki.

Wyceń model

  *Zgadzam się na kontakt e-mailowy lub telefoniczny
  przedstawiciela firmy CADXPERT w celu przedstawienia
  informacji handlowych. Zapoznaj się z Polityką prywatności.