fbpx
Zamów próbny wydruk
Odwiedź nas na FB
Zapraszamy na bloga

Zastosowanie skanowania 3D

Skanowanie  3D to najefektywniejszy sposób uzyskania modelu 3D. Zobacz zastosowanie skanowania 3D.

 • Skanowanie 3D do modelu CAD
 • Skanowanie 3D w różnych technologiach: skanery laserowe i światła strukturalnego
 • Skanowanie obiektów wielkogabarytowych oraz detali
Otrzymaj wycenę
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych

osobowych przez firmę CADXPERT z siedzibą w Krakowie

przy ul. Ciepłowniczej 23. Twoje dane są chronione.

Sprawdź Politykę prywatności.


Technologia skanowania 3D ma zastosowanie w:

 1. Odwzorowaniu obiektów
  o złożonej geometrii, niemożliwych do zaprojektowania w konwencjonalnym oprogramowaniu do modelowania 3D.
 2. Odtwarzaniu i modernizacji
  obiektów, dla których dokumentacja jest niedostępna (np. stare elementy)
 3. Archiwizacji kształtów
  np. uzębienia, dzieł sztuki, obiektów, itd.
 4. Kontroli jakości
  możliwość dokładnego pomiaru i analizy wyników
 5. Powielaniu obiektów
  zeskanowanych obiektów w technologii np. druku 3D

Powielaniu obiektów

Wykorzystanie skanowania 3D

Dzisiejszy rynek wymusza na firmach coraz wyższą jakość wykonywanych produktów. Technologia skanowania 3D pozwala bardzo precyzyjnie sprawdzić nie tylko wymiary liniowe czy kątowe, ale w szybki sposób porównać wytworzony detal z modelem CAD. Punktem wyjściowym jest mapa odchyłek, która pozwoli błyskawicznie sprawdzić konkretne różnice albo przy założonej dokładności pokaże, czy obiekt nadaje się do użytku. Szeroko pojęty przemysł, branża automotive, mechanika precyzyjna itp. to branże, gdzie kontrola jakości przy pomocy skanerów 3D zyskuje coraz większą popularność.

Skanowanie 3D pozwala na proces przejścia od obiektu rzeczywistego do modelu 3D, zachowując przy tym bardzo wysoką precyzję odwzorowania wymiarów oraz kształtu. Inżynierię odwrotną stosuje się gdy chcemy:

 1. Skopiować obiekt
 2. Zrekonstruować część do której nie mamy dokumentacji technicznej (często uszkodzoną)
 3. Przenieść wykonany ręcznie obiekt do grafiki 3D

Skanery 3D znalazły szerokie zastosowanie w medycynie. Precyzyjne wykonanie protez, medycyna estetyczna, symulowanie efektu operacji plastycznych oraz dentystyka to obszary gdzie istotnym czynnikiem jest skanowanie bezkontaktowe oraz wysoka precyzja które zapewniają nasze urządzenia.

Skanowanie stóp oraz ich odcisków, form, odlewów czy kopyt szewskich to obszar w którym technologia skanowania 3D pozwala na wyprodukowanie wysokiej jakości obuwia, idealnie dopasowanego do ludzkiej stopy. W połączeniu z intuicyjnymi i prostymi w obsłudze aplikacjami użytkownik jest w stanie bez specjalistycznej wiedzy zaprojektować dowolny rodzaj obuwia.

Skanery 3D pozwalają na odwzorowanie obiektów muzealnych i architektonicznych np. w celu archiwizacji, wizualizacji, badań czy też wydruku 3D. Bardzo istotnym czynnikiem jest fakt, że skanowanie następuje w sposób bezinwazyjny oraz bezdotykowy, przez co obiekt oryginalny, często o wysokiej wartości, pozostaje bezpieczny.

Cennik Skanowania 3D

Aby otrzymać precyzyjną wycenę usługi skanowania 3D, prosimy o przesłanie zdjęć obiektu rzeczywistego bądź jego opisu. Nasi specjaliści skontaktują się w celu szczegółowego omówienia potrzeb, przeznaczenia, wymaganej dokładności oraz zastosowania skanu. Bazując na Państwa wymaganiach, dobierzemy odpowiedni skaner, metodę pomiarową oraz metodę obróbki pliku.

 

Zapraszamy także do naszej siedziby w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23, gdzie możecie Państwo skonsultować projekt z naszymi ekspertami oraz dowiedzieć się więcej o technologii skanowania 3D.

Jak przebiega proces skanowania 3D krok po kroku?

 • Dobór metody
 • Przygotowanie obiektu do skanowania
 • Skanowanie 3D
 • Obróbka danych

Skanowanie 3D zderzaka samochodu

CADXPERT jest firmą z bogatym doświadczeniem, zajmującą się kompleksową obsługą z zakresu skanowania 3D. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu odwzorujemy nawet najbardziej skomplikowane kształty, o szerokim zakresie gabarytowym (od kilku minimetrów do kilkunastu metrów). Gwarantujemy profesjonalną obróbkę modeli w pełni dostosowaną do późniejszego przeznaczenia pliku.

Zamów wycenę skanowania 3D

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zobacz koniecznie