fbpx
shop-icon

Bezpłatny webinar: Implanty, szablony, ortezy. Druk 3D i modelowanie w NX CAD

Otrzymaj dostęp do nagrania

Podczas webinarium przedstawimy, jakie są technologie i materiały stosowane do wydruków medycznych oraz zaprezentujemy funkcje projektowania w NX CAD na przykładzie modeli implantu, szablonu chirurgicznego, a także ortezy stawu skokowego.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Druku 3D.

EDIT: To szkolenie już się odbyło, ale możesz otrzymać link do nagrania.

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatny dostęp do nagrania

Zobacz nagranie

Przegląd medycznych aplikacji technologii druku 3D oraz prezentacja modelowania w oprogramowaniu Siemens NX CAD.

Druk 3D znajduje szereg zastosowań w medycynie: od drukowania realistycznych modeli anatomicznych, poprzez narzędzia chirurgiczne, aż do druku implantów. Podczas webinarium przedstawimy, jakie są technologie i materiały stosowane do wydruków medycznych oraz zaprezentujemy funkcje projektowania w NX CAD na przykładzie modeli implantu, szablonu chirurgicznego, a także ortezy stawu skokowego.

Program spotkania

  1. Możliwości wykorzystania druku 3D w medycynie.
  2. Materiały i technologie stosowane do wydruków medycznych.
  3. Modelowanie codubix – implant medyczny stosowany w rekonstrukcji kości czaszki.
  4. Wykonanie 2 wariantów ortezy na podstawie zeskanowanej nogi.
  5. Prezentacja wydruków i parametrów druku 3D.

Na webinarium zapraszamy razem z firmą GM System – czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).
cx-gm

Prelegenci

Daniel Dulian - edit
Daniel Dulian — ukończył studia magisterskie na kierunku Wirtualizacja procesów technologicznych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od wielu lat zawodowo i prywatnie związany z branżą medyczną. Swoje zamiłowanie do wirtualnych technologii przenosi w świat nowoczesnej stomatologii.

szymczakmgr inż. Piotr Szymczak — Jest absolwentem Zarządzania i Inżynierii Produkcji we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracował przez 2 lata jako konstruktor w przemyśle. Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z systemami CAD, potwierdzone certyfikatami: Solid Edge Certified Professional, NX10.0 Sheet Metal. Design. Obecnie pracuje jako inżynier systemów CAD. Obszarem jego działalności są systemy NX CAD oraz Solid Edge. Prowadzi prezentacje możliwości oprogramowania w wielu branżach przemysłowych, szkolenia, tworzy artykuły publikowane na blogu GM System.

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatny dostęp do nagrania

Zobacz nagranie

LOGO akademiaRBG
Sprawdź pozostałe szkolenia i warsztaty z cyklu Akademia Druku 3D
Zobacz więcej >

Proponowane posty

Proponowane posty