Podczas szkolenia online omówimy popularne materiały kompozytowe stosowane w druku 3D. Zaprezentujemy na kilku przykładach, jak przygotować modele 3D w oprogramowaniu NX CAD oraz jak dobrać parametry druku 3D w technologii FDM.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Druku 3D.
EDIT: To szkolenie już się odbyło, ale możesz otrzymać link do nagrania.
Rozwój technologii oraz rosnące wymagania użytkowników wymagają coraz to nowych tworzyw obniżających koszty produkcji, a jednocześnie wykazujących lepsze właściwości od tradycyjnych materiałów.
Kompozyty w druku 3D są z powodzeniem stosowane jako materiały konstrukcyjne. Łącząc zalety druku 3D z unikatowymi właściwościami materiałów kompozytowych, otrzymujemy zupełnie nową jakość wytwarzania. Na drukarkach 3D mogą powstawać również narzędzia i formy używane do produkcji wyrobów kompozytowych.
Podczas szkolenia online omówimy popularne materiały kompozytowe stosowane w druku 3D. Zaprezentujemy na kilku przykładach, jak przygotować modele 3D w oprogramowaniu NX CAD oraz jak dobrać parametry druku 3D w technologii FDM.
Program spotkania
- Przegląd materiałów kompozytowych używanych w druku 3D (Nylon CF, ABS CF10, ABS Kevlar, PC-ABS, Diran 410MF07, Antero 840CN03)
- Projektowanie w NX CAD i druk 3D w technologii FDM: a) narzędzie do wytwarzania płytek silikonowych, b) model łącznika ramy rowerowej
- Narzędzia z drukarki 3D do produkcji wyrobów kompozytowych.
- Projektowanie w NX CAD i druk 3D kopyta pod wyroby kompozytowe.
- Pytania i odpowiedzi.
Na webinarium zapraszamy razem z firmą GM System – czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).
Prelegenci
Kinga Szeliga — Absolwentka Zarządzania i inżynierii produkcji w Krakowie. Zajmuje się konsultingiem w zakresie technologii addytywnych, takich jak: FDM, SLA, PolyJet, SLS, DMLS. Wdraża technologie druku 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż, w tym produkcyjnej, obróbki CNC, automotive, lotnictwa i kolejnictwa. Pomaga firmom w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań, biorąc pod uwagę zarówno aspekty techniczne, jak i finansowe.
mgr inż. Piotr Szymczak — Jest absolwentem Zarządzania i Inżynierii Produkcji we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracował przez 2 lata jako konstruktor w przemyśle. Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z systemami CAD, potwierdzone certyfikatami: Solid Edge Certified Professional, NX10.0 Sheet Metal. Design. Obecnie pracuje jako inżynier systemów CAD. Obszarem jego działalności są systemy NX CAD oraz Solid Edge. Prowadzi prezentacje możliwości oprogramowania w wielu branżach przemysłowych, szkolenia, tworzy artykuły publikowane na blogu GM System.
Sprawdź pozostałe szkolenia i warsztaty z cyklu Akademia Druku 3D
Zobacz więcej >