fbpx
shop-icon

Bezpłatny webinar: Formy wtryskowe.
Drukowanie 3D i modelowanie w NX CAD

Otrzymaj dostęp do nagrania

Podczas szkolenia online omówimy proces modelowania form wtryskowych w oprogramowaniu NX CAD i przedstawimy przydatne funkcjonalności systemu CAD. Następnie zaprezentujemy możliwości wykorzystania technologii druku 3D do produkcji wkładek do form wtryskowych. Omówimy przykładowe projekty, wskażemy dostępne materiały do druku i technologie oraz parametry procesu wtrysku na wkładkach z tworzywa.
 
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Druku 3D.
 
EDIT: To szkolenie już się odbyło, ale możesz otrzymać link do nagrania.

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatny dostęp do nagrania

Zobacz nagranie

W jaki sposób oszczędzać czas i koszty na produkcji wkładek do formowania wtryskowego z użyciem druku 3D? Jak zoptymalizować i przyspieszyć proces projektowania form wtryskowych?

Formy wtryskowe z drukarki 3D mogą wytrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset wtryśnięć w zależności od parametrów procesu. Tego typu wkładki mogą być stosowane do produkcji nisko seryjnej lub jako wersje prototypowe. Podczas webinarium zaprezentujemy funkcje oprogramowania NX CAD przydatne do modelowania form oraz nanoszenia poprawek do projektów. W kolejnej części przedstawimy możliwości wykorzystania technologii druku 3D w produkcji wkładek do form wtryskowych.

Webinarium poprowadzą specjaliści z firm CadXpert i GM System.
 

Program spotkania

  1. Projektowanie formy w NX CAD bez użycia narzędzia Mold Wizard.
  2. Podmiana modelu na inny wariant (inną rewizję).
  3. Projekt formy z wykorzystaniem poszczególnych narzędzi Mold Wizard.
  4. Druk 3D vs. formowanie wtryskowe – wprowadzenie.
  5. Drukowanie 3D wkładek – prezentacja form i wyprasek, parametry procesu.
  6. Zaślepka do profilu aluminiowego – technologia SLA.
  7. Obudowa sterownika PWM marki Seuffer – technologia PolyJet.
  8. Pytania i odpowiedzi.

Prelegenci

Macik Broś-beztla
Maciej Broś — Ekspert ds. druku 3D. Od ponad czterech lat specjalizuje się w technologii SLA/LFS oraz SLS. Certyfikowany szkoleniowiec systemów Formlabs. Wdraża technologie druku 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż, pomagając firmom w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań.
 
 
 
szymczakmgr inż. Piotr Szymczak — Jest absolwentem Zarządzania i Inżynierii Produkcji we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracował przez 2 lata jako konstruktor w przemyśle. Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z systemami CAD, potwierdzone certyfikatami: Solid Edge Certified Professional, NX10.0 Sheet Metal. Design. Obecnie pracuje jako inżynier systemów CAD. Obszarem jego działalności są systemy NX CAD oraz Solid Edge. Prowadzi prezentacje możliwości oprogramowania w wielu branżach przemysłowych, szkolenia, tworzy artykuły publikowane na blogu GM System.

Na webinarium zapraszamy razem z firmą GM System – czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).
cx-gm

forma wtrysk projekt nx cad

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatny dostęp do nagrania

Zobacz nagranie

LOGO akademiaRBG
Sprawdź pozostałe szkolenia i warsztaty z cyklu Akademia Druku 3D
Zobacz więcej >