fbpx
shop-icon

Zobacz darmowe nagrania webinarów, które organizowaliśmy w roku 2022

Nasi specjaliści każdego dnia dbają o wzrost świadomości możliwości, zastosowań, zalet i ograniczeń druku 3D. W ramach retrospekcji zapraszamy do obejrzenia zeszłorocznych webinarów. Dostęp do nagrań jest darmowy.

Jak zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów

Webinar jest kontynuacją wcześniejszego pod tytułem: “Od skanu 3D do modelu CAD 3D krok po kroku”.
Optymalizacja parametrów druku 3D jest kluczową kwestią podczas oczekiwania na zwrot z poniesionej inwestycji w systemy drukujące 3D. Podczas trwania darmowego webinaru przybliżymy i wyjaśnimy na czym polega proces optymalizacji w druku 3D.


Formlabs Fuse 1+ 30W – nowa drukarka 3D SLS

Nowa drukarka 3D Formlabs Fuse 1+ 30W została wyposażona w laser o mocy 30W. Dzięki wzmocnionej sile lasera, drukarka Fuse 1+ drukuje prawie dwa razy szybciej niż jej poprzednik Fuse 1. Aktywne zarządzanie proszkiem umożliwia stosowanie ekskluzywnych, nowych materiałów, takich jak nylon wzmocniony włóknem węglowym, a opcja drukowania z użyciem azotu pozwala uzyskać niespotykaną wydajność i jakość wszystkich części wytwarzanych metodą SLS.

Nowy materiał Nylon 11 CF wzmocniony włóknem węglowym pozwala wytwarzać sztywne, mocne i lekkie części, o wysokiej udarności. Jest wręcz idealny do produkcji części zamiennych, narzędzi, przyrządów i uchwytów oraz wszelkich urządzeń odpornych na uderzenia i upadki.


Poznaj najbardziej wytrzymałe żywice do drukarki 3D! Nowości od Formlabs

webinar-formlabs

Żywice poliuretanowe posiadają doskonałe właściwości tłumienia hałasu, wysoką odporność chemiczną, udarność  i wytrzymałość fizyczną. Są idealną bazą budulcową dla wszystkich elementów i narzędzi, które mają za zadanie pracować w trudnych warunkach oraz są narażone na wielokrotne sprężenia i zginania.

Żywice PU Rigid 650 oraz PU Rigid 1000 zostały opracowane w oparciu o chemię hybrydową, dlatego też są kompatybilne z drukarkami Formlabs pracującymi w technologii SLA. Mogą być wystawione na kontakt ze skórą, nie są cytotoksyczne, drażniące i nie uczulają. Posiadają normy ISO 10993-1, ISO 10993-5 oraz ISO 10993-10.


Realistyczne wydruki 3D w pełnym kolorze. Pokaz drukarki Stratasys J55 Prime

Technologia PolyJet wykorzystuje płynne żywice fotopolimerowe, które utwardzane są warstwa po warstwie za pomocą światła ultrafioletowego. W przeciągu wielu lat została dopracowana przez firmę Stratasys. Obecnie metoda ta jest najbardziej precyzyjną i wszechstronną technologią druku 3D. PolyJet cechuje się wyjątkową gładkością drukowanych powierzchni, dokładnym odwzorowaniem kolorów, możliwością druku cienkościennych i skomplikowanych projektów. Jest idealna do wytwarzania form wtryskowych, obudów oraz narzędzi i przyrządów.


Pokaz na żywo drukarki Stratasys J5 DentaJet. Aktualności, opinie użytkowników systemu

Drukarka Stratasys J5 DentaJet została skonstruowana tak, aby spełniać potrzeby zarówno dużych laboratoriów dentystycznych, jak i mniejszych pracowni protetycznych oraz gabinetów stomatologicznych. Stratasys J5 DentaJet posiada cechy i możliwości najbardziej zaawansowanych systemów z serii J, zachowując przy tym kompaktową konstrukcję i cechuje się optymalnym stosunkiem ceny do jakości. Jest wysokowydajna, precyzyjna i ma uniwersalne zastosowanie. Zaproszeni goście wypowiedzą się na temat swoich doświadczeń związanych z użytkowaniem systemu drukującego.


Druk 3D alternatywą dla wtrysku? Technologia SAF™ i drukarka Stratasys H350

Zaletą metody druku 3D SAF jest możliwość wykorzystania tej technologii w przemyśle do wydajnej produkcji części końcowych na dużą skalę. Jest to najważniejsza funkcja systemu do druku 3D Stratasys H Series, opracowanego, by zaradzić niedoskonałościom już istniejących rozwiązań w dziedzinie drukowania 3D, które nie gwarantują opłacalnej produkcji seryjnej. Technologia SAF osiąga te cele poprzez zastosowanie innego, nowego podejścia do drukowania PBF. Wykorzystuje ona sprawdzone, przemysłowe głowice natryskujące lepiszcze oraz innowacyjną metodologię zarządzania proszkiem. Wykorzystanie jednego fluidu oraz unikalnego systemu zarządzania czasem i temperaturą pozwalają technologii SAF wytwarzać dokładnie odwzorowane części przy konkurencyjnych kosztach.


Jak wydrukować model 3D o długości 100 cm? Pokaz drukarki 3D Stratasys F770

webinar f770 blog

Wielkoformatowy druk 3D pozwala firmom oszczędzać czas i koszty na tworzeniu prototypów o bardzo dużych wymiarach. Drukarka 3D o dużym polu roboczym daje nam również możliwość wydajnej produkcji seryjnej mniejszych elementów. Podczas webinarium zaprezentujemy, jak działa wielkoformatowa drukarka 3D Stratasys F770, jak przygotować model do druku 3D oraz do czego wykorzystać potencjał obszaru roboczego o wielkości 1000 × 610 × 610 mm.


Druk 3D w praktyce stomatologicznej + projektowanie NA ŻYWO

zywica-permanent-blog

Projektowanie 3D i drukowanie 3D z praktycznej strony. Zapraszamy na webinarium z dr Michałem Lenikiem, który na co dzień w swojej pracy wykorzystuje rozwiązania z zakresu cyfrowej stomatologii. Podczas spotkania zaprezentujemy możliwości druku 3D, omówimy zastosowania wybranych żywic Formlabs oraz pokażemy efekty obróbki gotowych wydruków 3D. Dr Michał Lenik przygotuje wybraną pracę w oprogramowaniu Meshmixer oraz zaprezentuje, jak poprawnie ustawić model do druku 3D w technologii SLA. Dowiedz się, jak usprawnić swoją pracę i bez problemu przejść na cyfrową stomatologię.


Nowości Formlabs: Form 3+ / Build Platform v2 / żywica ESD

nowosci-formlabs-2022---blog-2

Na początku tego roku Formlabs – producent drukarek 3D w technologii SLA/LFS oraz SLS – wprowadził do oferty kilka nowości. Udoskonalone wersje drukarek 3D Form 3+ oraz Form 3B+ mogą teraz drukować do 40% szybciej niż poprzednie modele. Nowa platforma robocza ułatwia zdejmowanie wydruków, a nowa żywica Formlabs ESD zwiększa możliwości zastosowania drukarek 3D do produkcji urządzeń elektronicznych.


LOGO akademiaRBG

Sprawdź pozostałe szkolenia i warsztaty z cyklu Akademia Druku 3D Zobacz więcej >