fbpx
shop-icon
LOGO-Formlabs

Form 3B+

Drukarka 3D stworzona dla stomatologii cyfrowej

Kup teraz

Zapytaj o ofertę
drukarka3d-form3b
Stomatologiczna drukarka 3D do ortodoncji, protetyki i implantologii
 • technologia druku:
  Low Force Stereolithography™ (LFS)
 • obszar roboczy
  145 × 145 × 185 mm
 • wysokość warstw
  25 – 300 mikronów
 • wielkość plamki lasera
  85 mikrometrów

Drukarka 3D Formlabs Form 3B+ została stworzona specjalnie do zastosowań stomatologicznych. Wysoka precyzja druku została osiągnięta, dzięki zastosowaniu udoskonalonej wersji stereolitografii (SLA). Plamka lasera wynosi zaledwie 0,085 mm, co daje ultraprecyzyjną dokładność wymiarową. Technologia LFS umożliwia szybkie, wydajne i niezawodne wytwarzanie z precyzją 25 mikrometrów. Potwierdza to renoma urządzeń Formlabs. Dostępność 20 materiałów do druku 3D, w tym materiały dentystyczne i biokompatybilne przekłada się na szerokie zastosowanie w ortodoncji, implantologii i protetyce. Ulepszony system optyczny, zaktualizowane oprogramowanie drukarki 3D oraz nowe podzespoły sprawiają, że najnowsza wersja drukarki 3D Form 3B+ gwarantuje jeszcze większą niezawodność, precyzję i szybkość druku 3D.

Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny z materiałów dentystycznych >

Zobacz zalety nowej technologii LFS

 • Cyfrowa stomatologia

  Drukarka 3D w protetyce stomatologicznej przydaje się do tworzenia modeli łuków zębowych – szybciej, łatwiej i z większą precyzją niż z masy gipsowej. Drukuj modele z wymiennymi matrycami, wytwarzaj korony i mosty taniej.

  protetyka
 • Ortodoncja dopasowana do pacjenta

  Drukuj pełne protezy zębowe oraz korony tymczasowe. Wytwarzaj matryce łuków zębowych, retainery i szyny relaksacyjne. Drukuj modele do formowania próżniowego potrzebne w produkcji nakładek typu Clear Aligner.

  Ortodoncja
 • Precyzyjna implantologia

  Precyzyjne umiejscowienie implantu jest kluczowe dla zdrowia i wygody pacjenta. Możesz to osiągnąć, dzięki prowadnicom chirurgicznym z drukarki 3D. Zwiększ komfort pacjenta i skróć czas zabiegu.

  Dent
Dent-default

Dodatkowe cechy

Kompletny ekosystem

Drukarka 3D Form 3B+ jest kompatybilna z oprogramowaniem PreForm, żywicami dentystycznymi Formlabs oraz urządzeniami do postprocessingu: Form Wash i Form Cure.

Wygoda użytkowania

Łatwa i czysta obsługa, dzięki wymiennymi kartridżom na materiał o pojemności 1 litra. Wgraj projekty do druku poprzez Wi-Fi, USB lub Ethernet.

Wsparcie techniczne

Możesz liczyć na naszą pomoc na etapie wyboru drukarki 3D, a także po zakupie. Zapewniamy profesjonalne szkolenia, wsparcie techniczne oraz opiekę pogwarancyjną.

Poznaj korzyści wdrożenia drukarki 3D
Formlabs Form 3B+

otrzymaj wydruk
Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

szkolenia
Bezpłatne szkolenia

Jak działa stomatologiczna drukarka 3D? Zobacz szkolenie online wprowadzające do technologii druku z żywic fotopolimerowych.

Zobacz nagranie

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą Formlabs

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D

Do modeli koronowo-mostowych z wymiennymi matrycami z zachowaniem stałego dopasowania. Precyzja wydruków w zakresie ± 35 mikrometrów. Gładkie, matowe wykończenie powierzchni i kolor podobny do gipsu ułatwiają przejście z produkcji modelu analogowego na cyfrowy.

Zestaw żywic do druku długoterminowych protez całkowitych. Żywica Dental Base jest dostępna w 4 odcieniach. Żywica Dental Teeth jest dostępna w 6 odcieniach. Biokompatybilne żywice klasy IIa posiadają odpowiednie certyfikaty dopuszczające do użytku na terenie Unii Europejskiej.

Biokompatybilna żywica do druku koron tymczasowych i mostów w naturalnym kolorze zęba. Produkowana według standardów ISO, certyfikowana do kontaktu z błoną śluzową, nie jest toksyczna, nie działa drażniąco i nie uczula. Wydruki z tego materiału mogą być bezpiecznie stosowane przez pacjentów do 12 miesięcy.

Biokompatybilna żywica do drukowania stałych koron i mostów. Materiał w naturalnym kolorze szkliwa zębowego nadaje się do produkcji stałych, pełnokonturowych uzupełnień protetycznych. Żywica Permanent Crown to hybrydowy materiał z ceramicznym wypełnieniem. Wydruki cechują się doskonałym dopasowaniem, niską absorpcją wody i gładkim wykończeniem.

Materiał biokompatybilny pierwszej klasy przeznaczony dla dentystów do tworzenia precyzyjnych prowadnic chirurgicznych w zabiegach implantologicznych. Wydruki nadają się do sterylizacji i mogą być używane podczas zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej pacjenta.

Żywica dentystyczna o I klasie biokompatybilności. Materiał przeznaczony do drukowania szablonów do pośredniego klejenia zamków ortodontycznych. Wydruki cechują się elastycznością i transparentnością. Biokompatybilne szablony pozwalają na łatwe, szybkie i precyzyjne mocowanie zamków ortodontycznych.

Żywica biokompatybilna z klasą IIa o wysokiej odporności na zrywanie i zużycie. Nadaje się do szyn, elementów mocujących i innych bezpośrednich urządzeń ortodontycznych. Transparentna barwa zapewnia wysoką przejrzystość optyczną dla pięknych produktów końcowych.

Ekonomiczny materiał do druku łuków zębowych oraz innych wyrobów stomatologicznych. Żywica znajduje zastosowanie w ortodoncji i protetyce do precyzyjnego druku matryc łuków zębowych używanych do próżniowego wytwarzania nakładek.

Biokompatybilna żywica do druku tac wyciskowych. Twórz niestandardowe tace wyciskowe bezpośrednio w swoim gabinecie, by zapewnić swoim pacjentom komfortowe pobieranie wycisków. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Materiał spełnia normy ISO dla wyrobów medycznych.

Materiał w 20% domieszkowany woskiem dla łatwego, bezresztkowego wypalania. Nadaje się do przygotowania modeli odlewniczych wykorzystywanych w produkcji metodą wosku traconego. Żywica polecana dla techników dentystycznych do wytwarzania koron, mostów oraz szkieletów.

Bogate portfolio materiałów standardowych i inżynieryjnych sprawia, że drukarka 3D Form 3B może być stosowana również do produkcji prototypów funkcjonalnych, części zamiennych oraz innych przedmiotów. Poznaj materiały opracowane dla zapewnienia najwyższej jakości rezultatów, imitujące materiały używane w konwencjonalnej produkcji.

Poznaj intuicyjne oprogramowanie PreForm. Przygotuj projekt i kontroluj proces drukowania.
Automatyczna orientacja modeli na platformie roboczej
Inteligentne rozmieszczanie struktur podporowych
Intuicyjne edytowanie i zarządzanie modelami
Dowiedz się więcej
Formlabs Frm 3b - drukarka 3D dla stomatologiiFormlabs Frm 3b - drukarka 3D dla stomatologiiFormlabs Frm 3b - drukarka 3D dla stomatologii

Specyfikacja drukarki 3D Formlabs Form 3B

Parametry druku Parametry urządzenia Specyfikacja lasera
 • Technologia 3D: Low Force Stereolithography™
 • Przestrzeń robocza: 14,5 × 14,5 × 18,5 cm
 • Wysokość warstwy: 25–200 μm
 • Wielkość plamki lasera: 85 μm
 • Wymiary maszyny: 40,5 × 37,5 × 53 cm
 • Wymiary do obsługi: 40,5 × 53 × 78 cm
 • Waga: 17,5 kg
 • Zasilanie:
  100–240 VAC, 2.5 A, 50/60 Hz, 220 W
 • Komunikacja: Wi-Fi (2,4; 5 GHz), Ethernet (1000 Mbit), USB 2.0
 • 1 Głowica optyczna (Light Processing Unit)
 • Moc lasera: 250 mW
 • certyfikat EN 60825-1:2007
 • Długość fali: 405 nm
Pobierz pełną specyfikację

Poznaj zastosowania drukarek 3D Formlabs w stomatologii

Galeria wydruków

Linia produktów Formlabs

Przeczytaj koniecznie