fbpx

Druk 3D w tworzeniu makiet

Zamów próbny wydruk
Odwiedź nas na FB
Zapraszamy na bloga

Zastosowania drukarek 3D w tworzeniu makiet i wizualizacji

Twórz szybkie wersje poglądowe i skomplikowane makiety. Wykorzystuj kolorowe lub transparentne materiały dla realistycznych modeli 3D. Technologie przyrostowe pozwalają na szybką produkcję nawet najbardziej skomplikowanych obiektów, ażurowych konstrukcji czy precyzyjnych detali. Drukarki 3D są polecane do tworzenia makiet architektonicznych: makiet marketingowych dla inwestycji deweloperskich, urbanistycznych, modeli koncepcyjnych i konkursowych, a także do wizualizacji przemysłowych urządzeń lub linii produkcyjnych.

 

Skorzystaj z usług wytwarzania modeli architektonicznych i makiet produktowych

 

Makiety 3D na zamówienie

Korzystaj z zalet wdrożenia drukarki 3D

Oszczędzaj czas i pieniądze.
Możesz wykonać potrzebne elementy
w ciągu kilku do kilkunastu godzin,
omijając koszty dostawy i wytworzenia
elementu konwencjonalnymi metodami.

Optymalizuj pracę,
zużywając mniej materiału i tworząc od razu gotowe makiety.

Ulepszaj projekty na podstawie
fizycznego obiektu, a nie wersji cyfrowej.

Jak wykorzystać możliwości szybkiego tworzenia makiet?

Wybrane aplikacje druku 3D w tworzeniu makiet

 • Makiety architektoniczne

  Makieta to nieodzowne narzędzie pracy każdego architekta i biura projektowego. Na drukarkach 3D powstają kolorowe modele pojedynczych elementów do makiet oraz całe obiekty. Szybko, precyzyjnie i w kolorze.

 • Makiety przemysłowe

  Makiety maszyn, konstrukcji, linii produkcyjnych lub urządzeń to doskonały sposób na przedstawienie koncepcji inwestorowi lub kontrahentom. Firmy wykorzystują modele 3D również do celów reklamowych i marketingowych.

 • Fim i rozrywka

  Drukarki 3D są wykorzystywane do szybkiego zobrazowania planu zdjęciowego. Z kolorowych i dokładnych wydruków 3D korzystają również producenci filmów animowanych lub gier do wykonania elementów scenografii czy bohaterów w różnych pozycjach.

Przykłady zastosowania (Case Study)

18 modeli architektonicznych dla krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

W Muzeum Manggha zaprezentowano wystawę poświęconą modernizmowi w chińskiej architekturze współczesnej. Ważnym elementem ekspozycji były makiety architektoniczne obrazujące realizacje biur projektowych. Kuratorzy wystawy zdecydowali się wytworzenie modeli w technologii druku 3D ze względu na szybki czas dostawy wszystkich obiektów. 18 makiet zostało wykonanych na farmie drukarek 3D marki MakerBot pracujących w technologii FDM.

manggha-domek-1

Projekt w liczbach:

 • 520 godzin druku 3D
  w technologii FDM
 • 13 drukarek 3D MakerBot
 • 16 kg materiału PLA

W ciągu kilkunastu dni udało nam się dopracować projekty modeli 3D, wydrukować elementy makiet oraz przygotować je do prezentacji na wystawie w Muzeum

— Tomasz Kozioł, specjalista ds. usług druku 3D / CadXpert

Czytaj dalej

Makiety 3D i wizualizacje na zamówienie

Potrzebujesz wykonać realistyczną makietę budynku? A może szukasz sposobu wizualizacji produktu? Skorzystaj z naszego bogatego parku maszynowego i technologicznego. Druk 3D w pięciu technologiach, szereg materiałów o różnych właściwościach fizycznych i kolorach oraz wieloletnie doświadczenie w technologiach przyrostowych – to wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na najbardziej skomplikowane potrzeby.

Otrzymaj bezpłatną wycenę
 


W jakich branżach wykorzystuje się druk 3D?

Przeczytaj koniecznie