fbpx
shop-icon
Druk 3D - praca z modelem w oprogramowaniu 3D
LOGO-Formlabs


Formlabs Form 4

Części przemysłowe szybciej
niż kiedykolwiek dotąd

Niezawodne i szybkie drukowanie 3D
w wysokiej rozdzielczości

 • technologia druku:
  Low Force Display™ (LFD)
 • obszar roboczy
  200 × 125 × 210 mm
 • wysokość warstw
  25 – 300 mikronów
 • wielkość pojedynczego piksela
  50 mikronów

Zobacz możliwości Form 4 w nowej technologii LFD

 • Nowość: Technologia Low Force Display™ (LFD)
  Drukarka Formlabs Form 4 to drukarka 3D z silnikiem drukującym w nowej opatentowanej przez Formlabs technologii Low Force Display™ (LFD). Technologia ta wykorzystuje sześć zaawansowanych podsystemów sprzętowych pozwalających na wydruk 3D z większą dokładnością do 5 razy szybciej od swoich poprzedników.
 • Większy obszar roboczy o 30%
  Formlabs Form 4 dysponuje nową platformą roboczą o wymiarach 20 × 125 × 210 mm zwiększając tym samym obszar roboczy o 30% w porównaniu do modeli Form 3/B
 • Form 4 Resin Tank
  Drukowanie 3D w technologii Low Force Display (LFD)™ wykorzystuje elastyczny i wytrzymały dwuwarstwowy zbiornik na żywicę, zapewniający spójne wydruki o wysokiej jakości. Zbiorniki żywicy są zbudowane z myślą o trwałości i zapewniają stałą wydajność przez 1-2 lata dla przeciętnego użytkownika.
 • Obsługa Plug&Play
  Sterowanie pracą drukarki odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Panel wyświetla podgląd wgranego projektu oraz czas druku i aktualną ilość naniesionych warstw. Wystarczy zaimportować model 3D i jednym kliknięciem rozpocząć wydruk.

Dodatkowe cechy

Kompletny ekosystem

Drukarka 3D Form 4 działa z oprogramowaniem PreForm i wchodzi na rynek wraz z gamą dedykowanych żywic. Pozostaje kompatybilna z urządzeniami do postprocessingu wcześniejszej generacji: Form Wash i Form Cure, jednak dla pełnego wykorzystania większego obszaru roboczego warto użyć nowych generacji także i tych zestawów.

Wygodne przesyłanie plików

Wgraj projekty do druku poprzez Wi-Fi, USB, Ethernet lub USB. Przechowuj pliki na wbudowanym dysku twardym.

Wsparcie techniczne

Możesz liczyć na naszą pomoc na etapie wyboru drukarki 3D, a także po zakupie. Zapewniamy profesjonalne szkolenia, wsparcie techniczne oraz opiekę pogwarancyjną.

Specyfikacja techniczna

TechnologiaLow Force Display™ (LFD)
Objętość zabudowy (szer. x gł. x wys.)20,0 × 12,5 × 21,0 cm 
Grubość warstwy (rozdzielczość Z)25 – 300 mikronów
Rozdzielczość XY50 mikronów
Średnia prędkość druku (wysokość warstwy 100 µm)40 mm/h
Maksymalna prędkość drukowania100 mm/h
Żywotność zbiornika z żywicą75 000+ warstw z dowolnym materiałem Formlabs
Waga drukarki18,3 kg
Wymiary drukarki39,8 × 36,7 × 55,4 cm
Gwarancja i serwisRoczna gwarancja w zestawie
Opcje płatnego serwisu i rozszerzonej gwarancjidostępny
Kompatybilność oprogramowaniaWindows 7 i nowsze Mac OS X 10.12 i nowsze
Akceptowane typy plikówSTL, OBJ, 3MF

Poznaj korzyści wdrożenia drukarki 3D
Formlabs Form 4

otrzymaj wydruk

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

szkolenia

Bezpłatne szkolenia

Jak działa drukarka 3D w technologii LFS?
Zobacz szkolenie online wprowadzające
do technologii druku z żywic fotopolimerowych.

Maciej-Bros

Wsparcie techniczne

Możesz liczyć na naszą pomoc na etapie wyboru drukarki 3D, a także po zakupie. Zapewniamy profesjonalne szkolenia, wsparcie techniczne oraz opiekę pogwarancyjną.

Nowe standardowe żywice dedykowane dla serii Form 4

Z Form 4 wykorzystasz nowe materiały specjalnie zoptymalizowane pod większą wytrzymałość, niepalność, sztywność czy giętkość. W asortymencie są też materiały nieakrylowe jak ceramika i poliuretany. W razie potrzeby dostępne są otwarte licencje materiałowe dla użycia materiałów zewnętrznych producentów.

Clear Resin V5 to wyjątkowo przezroczysta i neutralna kolorystycznie żywica ogólnego przeznaczenia, oferująca optymalną równowagę między dużą szybkością druku, wysoką dokładnością wymiarową i reprezentacyjnym wyglądem.

Clear Resin V5 to nowa formuła materiału, dedykowana do ekosystemu Form 4, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej wersji.

Zastosowania Clear Resin V5:

• Obudowy przezroczyste, elementy optyczne i prototypy oświetlenia
• Części prezentujące cechy wewnętrzne
• Formy, matryce i narzędzia
• Urządzenia wykorzystujące płyny

White Resin V5 to wyjątkowo jasna biała żywica ogólnego przeznaczenia. Oferuje dużą szybkość drukowania, wysoką dokładność i wygląd gotowy do prezentacji oraz mocne właściwości mechaniczne. 

White Resin V5 to nowa formuła materiału, dedykowana do ekosystemu Form 4, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej wersji.

Zastosowania White Resin V5:

• Prototypowanie kształtu i dopasowania
• Modele gotowe do prezentacji o skomplikowanej geometrii
• Modele anatomiczne
• Przyrządy i uchwyty

Fast Model Resin to najszybsza żywica firmy Formlabs, umożliwiające drukowanie z prędkością ponad 100 mm na godzinę.

Fast Model Resin to nowy materiał, dedykowany do ekosystemu Form 4B, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej formuły – żywicy Draft.

Zastosowania żywicy Fast Model:

• Wstępne prototypy “shape and feel”
• Szybkie iteracje projektu
• Duże modele, które można szybko wydrukować
• Modele dentystyczne do termoformujących nakładek typu aligner

Żywica Precision Model to materiał o wysokiej dokładności do tworzenia modeli z precyzją 100 μm na ponad 99% drukowanej powierzchni.

Precision Model Resin to nowy materiał, który działa w ekosystemie Form 4B, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej formuły żywicy.

Zastosowania żywicy Precision Model:

• Modele odtwórcze
• Modele implantów
• Modele testowe dopasowania korony
• Wyjmowane modele matryc

Żywica ogólnego przeznaczenia koloru szarego. Zapewnia najwyższą jakość wydruków, imitując materiały używane w konwencjonalnej produkcji. Ta standardowa żywica Formlabs zachowuje wysoką dokładność odwzorowania geometrii modelu bez ryzyka utraty wytrzymałości.

Grey Resin V5 to nowa formuła materiału, dedykowana do ekosystemu Form 4, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej wersji.

Zastosowania Grey Resin V5:

• Prototypowanie kształtu i dopasowania
• Modele gotowe do prezentacji o skomplikowanej geometrii
• Modele anatomiczne
• Przyrządy i uchwyty

Żywica ogólnego przeznaczenia koloru czarnego. Zapewnia najwyższą jakość wydruków, imitując materiały używane w konwencjonalnej produkcji. Ta standardowa żywica Formlabs zachowuje wysoką dokładność odwzorowania geometrii modelu bez ryzyka utraty wytrzymałości.

Black Resin V5 to nowa formuła materiału, dedykowana do ekosystemu Form 4, aby drukować trzy razy szybciej niż z użyciem poprzedniej wersji.

Zastosowania Black Resin V5:

• Prototypowanie kształtu i dopasowania
• Modele gotowe do prezentacji o skomplikowanej geometrii
• Modele anatomiczne
• Przyrządy i uchwyty

Materiały do druku od Formlabs

Draft – Materiał zaprojektowany do szybkiego prototypowania z wysokością warstwy 300 mikrometrów. Najszybsza w druku żywica z oferty Formlabs.

Rigid 4000 Żywica została wzmocniona włóknem szklanym, co zapewnia wydrukom sztywność i wytrzymałość na rozciąganie oraz nadaje im jeszcze gładszą powierzchnię.

Rigid 10k – Wzmocniona wersja żywicy Rigid to jeden z najbardziej sztywnych materiałów Formlabs. Moduł sprężystości wynosi aż 10 000 MPa.

ESD – Żywica o właściwościach antyelektrostatycznych. Materiał nadaje się do prototypowania i produkcji w branży urządzeń elektronicznych. Wydruki cechują się właściwościami rozpraszającymi ładunki elektrostatyczne.

• Tough i Durable – Wytrzymałe, sztywne oraz sprężyste materiały do funkcjonalnego prototypowania. Tough 1500, Tough 2000 i Durable to żywice imitujące właściwości materiałów stosowanych w produkcji z tworzyw sztucznych metodą wtrysku.

Tough 2000  Najbardziej wytrzymały materiał z rodziny sztywnych żywic Tough. Do druku elementów odpornych na ugięcia. Żywica charakteryzuje się wytrzymałością i sztywnością ABS-u.

Tough 1500 – Najbardziej sprężysty materiał z rodziny sztywnych żywic Tough. Do druku elementów, które wielokrotnie zginają się i szybko wracają do formy. Żywica charakteryzuje się wytrzymałością i sztywnością polipropylenu (PP).

Durable – Materiał trwały, symulujący polietylen (PE), o wysokiej udarności. Wydruki posiadają doskonałe właściwości ślizgowe oraz niską ścieralność.

Flexible 80A Elastyczny materiał osiąga twardość zaledwie 80A twardości gumy (w skali Shore’a). Do modeli ulegających zginaniu i kompresji.

Elastic 50A Elastic to najbardziej giętka żywica do druku w technologii SLA. Dostępna jest w kolorze przeźroczystym. Jej twardość w skali Shore’a wynosi 50A.

Castable Wax – Żywica fotopolimerowa o 20% zawartości wosku. Materiał wypala się całkowicie, nie pozostawiając popiołu. Nadaje się do produkcji metodą wosku traconego. Do zastosowań w stomatologii, jubilerstwie i odlewnictwie.

Galeria wydruków

Formlabs Automation

Niższe koszty eksploatacji dzięki systemowi pompowania żywicy.

Poznaj intuicyjne oprogramowanie PreForm. Przygotuj projekt i kontroluj proces drukowania.
Automatyczna orientacja modeli na platformie roboczej
Inteligentne rozmieszczanie struktur podporowych
Intuicyjne edytowanie i zarządzanie modelami
Dowiedz się więcej

Poznaj technologię SLA/LFS i zastosowania drukarek 3D Formlabs

Otrzymaj ofertę