fbpx
shop-icon

Projektowanie 3D produktów i wzornictwo przemysłowe

Projektujemy 3D produkty, urządzenia, maszyny

Model do wozka inwalidzkiego

Rozwiązujemy nawet najtrudniejsze problemy projektowe

Projektując łączymy wiedzę z zakresu skanowania 3D, projektowania, prototypowania oraz symulacji. Dzięki temu szybko i sprawnie rozwiązujemy wszystkie problemy projektowe.

Pozyskaliśmy wiedzę z wielu obszarów, aby móc wybrać najszybszą i najbardziej opłacalna opcję zaprojektowania nowego produktu.

Projektowanie 3D i dopracowywanie pomysłów

Skanowanie 3D

Szybkie prototypowanie

Symulacje i testy

Wdrożenie lub produkcja mało i średnio seryjna

Co projektujemy?

Przeprowadzamy cały proces pracy nad nowym produktem lub jeden z elementów procesu. Pomagamy w rozwoju produktu, projektujemy 3D oraz tworzymy prototypy (np. za pomocą naszych drukarek 3D) 

– Wykrojnik
– Okrojniki
– Tłoczniki
– Formy wulkanizacyjne
– Formy ciśnieniowe
– Formy kokilowe
– Formy pod modele woskowe
– Formy pod laminaty
– Oprawki do kształtowania

Projektowanie przestrzenne jest bardzo rozległą dziedziną. Wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu mechaniki, fizyki oraz inżynierii materiałowej. Z powodu wielu ilości czynników wpływających na końcowy rezultat projektu samodzielne stworzenie całej dokumentacji oraz modelu jest bardzo trudne.

 

Każdy błąd w postaci źle dobranego materiału lub nieprawidłowo przeprowadzonej symulacji naprężeń może prowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia wytwarzanego elementu. Dlatego zapewniamy profesjonalne usługi skanowania 3D.

 

Dostarczamy przetestowane i sprawdzone projekty 3D

Zanim zainwestuje się w urządzenia i procesy do produkcji na większą skalę warto zweryfikować projekt. Posiadamy oprogramowania, które z wysoką precyzją przetestują produkt w jego finalnych warunkach,

Przeprowadzamy testy i symulacje:

Poza tym możemy stworzyć fizyczny prototyp Twojego produktu, korzystając np. z naszych drukarek 3D.

Jak Replic'Air zaoszczędził kilkadziesiąt tysięcy euro?

Replic’Air Association budowało model samolotu Dewoitine 551 z 1940 r. Firma przeprowadzała wiele testów, budując nowe modele systemu chłodzenia, jednak ciągle pojawiały się problemy ze zniekształceniami i porowatością elementów.

 

Spowodowało to straty, które wynosiły 20 000€ oraz 1 miesiąc opóźnienia.

 

W końcu postanowiono zeskanować model i przeprowadzić testy z wykorzystaniem dostarczanego przez nas  oprogramowania. W ciągu kilku dni przeprowadzono setki symulacji i zidentyfikowano wszystkie błędy w projekcie systemu chłodzenia.

Zaufali nam

Łączymy umiejętności projektanta z zaawansowanymi technologiami

Aby stworzyć projekt 3D, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania wspieramy proces projektowania przez tzw. projektowanie generatywne.

Jest to zaawansowana technologia, która pozwala automatycznie tworzyć setki wersji produktu w ciągu kilkunastu minut. Technologia ta łączy umiejętności projektanta z ogromną mocą obliczeniową komputera.

Pozwala nam to na przetestowanie i sprawdzenie nawet kilku tysięcy projektów w ciągu dnia. Testując tyle projektów możemy wybrać ten, który najlepiej spełnia wymagania.

projektowanie 3D, model na komputerze

Jak wygląda proces projektowania 3D?

Klient opisuje pomysł nowego produktu

Prześlij do nas gotowy projekt, wizje, pomysły lub cokolwiek, co pomoże nam stworzyć koncepcję wdrożenia.

Doradzamy najlepszą strategię rozwoju

Weryfikujemy wymagania konkretnego projektu, aby jak najszybciej osiągnąć cel Klienta. Dobieramy najlepsze metody i techniki do realizacji projektu.

Projektujemy produkt. Tworzymy prototypy

Używamy profesjonalnych narzędzi do modelowania 3D oraz skanowania 3D. Oferujemy możliwość wykonania funkcjonalnych prototypów.

Testujemy i wdrażamy rozwiązania

Wykorzystujemy wiele programów do symulacji. Sprawdzamy jakość i wytrzymałość produktu. Zapewniamy produkcję małoseryjną.

Darmowa konsultacja i wycena

Katia Pratasevich kolov3

Katsiaryna Pratasevich

535 233 559
katsiaryna.pratasevich@druk3d.cx