fbpx
shop-icon

Dni Otwarte CadXpert - wspominamy o technologii FDM

Druk 3D z tworzyw termoplastycznych jest najczęściej wykorzystywaną spośród wszystkich metod przyrostowych na świecie i bez wątpienia porwał najwięcej serc amatorów druku 3D.  Prawdopodobnie każdy z nas miał styczność z drukarką 3D, pracującą w tej technologii lub – nawet nieświadomie – z wydrukami, które znalazły zastosowanie w przestrzeni miejskiej, pociągach, biurach, produkcji opakowań czy części zamiennych.

Technologia FDM – drukarki 3D Stratasys oraz MakerBot

Nasza oferta drukarek z technologii FDM obejmuje zarówno wielkogabarytowe drukarki Stratasys o przeznaczeniu przemysłowym i stricte produkcyjnym oraz drukarki biurkowe MakerBot, które dzięki kompaktowej budowie i zaawansowanej technologii znajdują zastosowanie w zaciszu domowym, ale także w pracowniach projektowych czy szkołach. Rządowy program Laboratoria Przyszłości, dzięki któremu szkoły podstawowe zostały zaopatrzone w urządzenia, umożliwiające budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), pozwolił zaopatrzyć w m.in. drukarki oraz skanery 3D. Tylko w ostatnich miesiącach udało się nam wyposażyć blisko 3000 szkół w drukarki MakerBot SKETCH Classroom. Na Dniach Otwartych będziecie mieć możliwość zapoznania się ze specjalną ofertą łączoną naszego bestsellera – drukarki 3D MakerBot SKETCH Classroom i najnowszego skanera firmy Shining 3D – EinStar.

Drukarki z serii F123 drukujące w technologii FDM

Paleta materiałów FDM

Paleta materiałów FDM jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno tanie i łatwe w obróbce materiały, takie jak PLA czy ABS, jak i materiały inżynieryjne (wysoko udarne, elastyczne, odporne na wysoką temperaturę) oraz materiały specjalne, np. z certyfikatami niepalności. Na dzień dzisiejszy wiele filamentów może z powodzeniem konkurować z materiałami używanymi w tradycyjnych metodach produkcji, takich jak formowanie wtryskowe czy termoformowanie. Wkładki z drukarki 3D mogą wytrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset wtryśnięć w zależności od parametrów procesu – tego typu formy mogą być stosowane do produkcji niskoseryjnej lub jako wersje prototypowe przez zleceniem wykonania formy aluminiowej.

Pobierz Katalog Materiałów Stratasys FDM


Poznaj produkcyjne materiały w technologii FDM, właściwości
i zastosowania. Dowiedz się, jak zwiększyć możliwości produkcyjne swojego przedsiębiorstwa.

Dni Otwarte CadXpert

W pierwszym dniu wydarzenia – 26. października – o godzinie 12:00 o zaawansowanych materiałach do druku 3D w technologii FDM oraz ich zastosowaniach opowie Kinga Szeliga. O godzinie 13:00 Konrad Kukulski rozwinie temat zaawansowanych mechanizmów stosowanych w przemysłowych drukarkach FDM. Ponadto przez cały czas trwania Dni Otwartych zapraszamy na prezentacje, w trakcie których będziecie mogli na żywo zobaczyć możliwości każdej z maszyn, a nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.

Weź udział w Dniach Otwartych CadXpert. Zobacz profesjonalne i dekstopowe drukarki 3D