fbpx
shop-icon

Dni otwarte CadXpert - zapowiedź technologii SAF od Stratasys

Ruszamy z cyklem, w którym krótko przedstawimy każdą z siedmiu technologii druku 3D, jaką będziecie mogli poznać bliżej w trakcie Dni Otwartych w siedzibie CadXpert. Nasz park maszynowy jest najbardziej zróżnicowany pod względem technologicznym w Polsce i jako jedyni posiadamy technologię SAF, przeznaczoną do produkcji seryjnej.

Stratasys H350 – drukarka 3D wykorzystująca technologię SAF

Aby produkcja addytywna mogła osiągnąć szerokie zastosowanie, producenci muszą dokonać znacznych postępów w trzech kluczowych i powiązanych ze sobą obszarach: przepustowości, integracji i kontroli jakości. Na szczęście dla branż przemysłowych są to kwestie, które z powodzeniem rozwiązuje firma Stratasys. Technologię druku SAF reprezentują drukarki 3D Stratasys H Series™.

Stratasys H350 – przedstawienie systemu drukującego

Drukarki 3D H Series™ dają możliwości produkcyjne, na które nie pozwalają metody konwencjonalne ani inne technologie druku 3D. Innowacje w technologii SAF zaowocowały szybszymi procesami, które, zamiast łączyć materiał budulcowy punkt po punkcie za pomocą lasera, łączą całe warstwy proszku na raz. Praktycznie rzecz ujmując – umożliwia to bardzo szybką seryjną realizację zleceń i odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku, które wcześniej nie były osiągalne.

Przykładowe wydruki wykonane w technologii SAF

Czym jest technologia SAF od Stratasys?

Selective Absorption Fusion to jedna z technologii proszkowego druku 3D zdefiniowanych przez ASTM. Technologia SAF wykorzystuje lepiszcze pochłaniające podczerwień. Fluid ten jest selektywnie umieszczany tam, gdzie jest potrzebny do wytworzenia kształtu części w danej warstwie. Kiedy fluid jest wystawiany na działanie lamp z światłem podczerwonym, podgrzewa się do temperatury wyższej niż temperatura otaczającego go materiału – to pozwala „selektywnie” łączyć cząsteczki proszku, bez spiekania materiału przylegającego, który pełni rolę materiału podporowego. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości głowic, ścisłej kontroli temperatury oraz innowacyjnego systemu zarządzania proszkiem, technologia SAF oferuje nową alternatywę dla innych technologii proszkowego druku 3D.

Weź udział w Dniach Otwartych CadXpert. Zobacz profesjonalne i dekstopowe drukarki 3D