fbpx
shop-icon

Druk 3D w stomatologii

Zastosowania drukarek 3D w stomatologii

Korzyścią wdrożenia drukarki 3D do gabinetu stomatologicznego lub pracowni technika dentystycznego jest niewątpliwie szybkość uzyskania produktu. Dentyści mogą wytwarzać modele łuków zębowych, nakładki ortodontyczne, szablony chirurgiczne, indywidualne łączniki implantologiczne i inne akcesoria, w tym także produkty z certyfikowanych materiałów biokompatybilnych, dopuszczone do sterylizacji.

Otrzymaj darmowy wydruk z materiałów dentystycznych >

dent-prints

Korzystaj z zalet wdrożenia drukarki 3D

Finance

Oszczędzaj czas i pieniądze
Drukarka w czasie wytwarzania nie potrzebuje ingerencji użytkownika. Czas, który pracownik potrzebowałby na stworzenie drukowanego elementu, może zostać przeznaczony na inne niezbędne zadania w gabinecie lub laboratorium.

Production

Optymalizuj pracę
Seria różnorodnych materiałów stomatologicznych umożliwia wykorzystanie jednej drukarki 3D do szerokiej gamy zastosowań: modele koronowo – mostowe, szablony chirurgiczne, uzupełnienia protetyczne, szyny i aparaty retencyjne, modele ortodontyczne.

Upgrade

Poprawiaj jakość
Drukowanie precyzyjnych brzegów i punktów stycznych w zakresie ± 35 mikronów przy parametrze ustawionym na 25 mikronów pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd dokładności w pasowaniu koron i mostów oraz precyzji w prowadzeniu wiertła chirurgicznego.

Wybrane aplikacje druku 3D w dentystyce, stomatologii i ortodoncji

Dent-default
 • Protetyka stomatologiczna

  Przejdź z produkcji analogowej na cyfrową. Twórz łuki zębowe szybciej niż z masy gipsowej, ale w tym samym kolorze. Drukuj modele z wymiennymi matrycami, wytwarzaj korony i mosty z precyzją 25 μm lub nawet 16 μm w zaawansowanych systemach druku 3D.

  protetyka
 • Ortodoncja

  Drukuj matryce łuków zębowych do formowania próżniowego, by oszczędzić na produkcji nakładek typu Clear Aligner. Dzięki modelom z drukarki 3D możesz zweryfikować dopasowanie i poprawność nakładki indywidualnie do pacjenta.

  Ortodoncja
 • Implantologia

  Wykorzystaj szyny drukowane z materiałów biokompatybilnych oraz standardowe tuleje do wierteł, by wstawiać implanty precyzyjnie i bezpiecznie. Zastosowanie szablonów jest wygodne dla chirurga oraz skraca czas zabiegu.

  Dent
dent big

Przykład wdrożenia drukarki 3D w poznańskiej klinice

Cyfrowa rewolucja z drukiem 3D w Exclusive Dental Studio

Poznańska klinika Exclusive Dental Studio używa kompletnego systemu druku 3D Formlabs do wytwarzania produktów stomatologicznych dopasowanych indywidualnie do każdego pacjenta. Na drukarkach 3D powstają modele łuków zębowych, przezroczyste nakładki wyrównujące oraz szablony do precyzyjnego umieszczania implantów. Wydruki wspierają proces ortodontycznego projektowania cyfrowego, który polega na modelowaniu i planowaniu zabiegu korekcyjnego. W ten sposób lekarze mogą przygotować się do zabiegu, a pacjenci zobaczyć efekty leczenia.

Zalety:

 • Alternatywa dla standardowego wytwarzania
  modeli z gipsu i wosku
 • Precyzja 25 mikrometrów
 • Dopasowanie aparatu do pacjenta
 • 3 razy krótszy czas zakładania aparatu

Wprowadzenie drukarek 3D Formlabs Form 2 do naszej praktyki 3 lata temu stworzyło nowe możliwości pracy w różnych dziedzinach stomatologii.

— Agnieszka Kulik / Exclusive Dental Studio

Czytaj dalej

Zobacz zastosowania druku 3D w stomatologii

Materiały do pobrania

Dowiedz się więcej o zastosowaniach druku 3D w dentystyce i ortodoncji.
Sprawdź, jak inne gabinety i pracownie ortodontyczne wykorzystują drukarki 3D. Pobierz za darmo:

Korony i mosty tymczasowe. Przewodnik po procesie druku 3D

Pobierz PDF

 

Stomatologia implantacyjna z użyciem wydrukowanych szablonów na podstawie klinicznego przypadku

Pobierz PDF

 

Jak zwiększyć wydajność produkcji stomatologicznych aplikacji?

Pobierz PDF

 

Broszura: “Drukarka 3D do zastosowań dentystycznych”

Pobierz PDF

 

W jakich branżach wykorzystuje się druk 3D?

Przeczytaj koniecznie