fbpx
shop-icon
Stratasys logo

Drukarka 3D
J5 DentaJet

Kompaktowa wersja najbardziej zaawansowanej drukarki 3D dla stomatologii z serii Stratasys

Otrzymaj ofertę
j5-denta

Dentystyczne standardy: precyzja, wydajność, uniwersalność

J5-header J5-header
 • Technologia druku 3D: PolyJet
 • Platforma robocza: do 1,174 cm²
 • Wysokość warstwy: od 18 μm
 • 3 biokompatybilne materiały
 • Rozpuszczalny materiał podpory

Stratasys J5 DentaJet to zupełnie nowa jakość wśród stomatologicznych drukarek 3D. Maszyna wykorzystuje najbardziej zaawansowaną i precyzyjną technologię druku 3D PolyJet. Drukarka 3D została opracowana tak, by odpowiadać na potrzeby zarówno dużych laboratoriów, jak i średnich pracowni protetycznych oraz gabinetów stomatologicznych. Maszyna charakteryzuje się możliwościami najbardziej zaawansowanych systemów takich jak Stratasys J720 oraz kompaktową budową i optymalnym stosunkiem ceny do jakości.

Technologia PolyJet umożliwia mieszanie materiałów i wytwarzanie wyrobów o różnych efektach wizualnych w jednym procesie, na tej samej platformie roboczej. Załaduj odpowiednie materiały i drukuj szablony chirurgiczne, maski dziąsłowe i modele dentystyczne w jednym procesie druku. Uzyskaj dowolne kolory z palety ponad 500 000 barw. Wysokość warstwy wynosząca 0,018 mm gwarantuje niezrównaną precyzję druku. Opracowany na nowo system nanoszenia materiału ze stałą głowicą, obrotową platformą i światłem UV LED odpowiada za wydajność systemu, jednocześnie optymalizując wielkość urządzenia.

 • Precyzja druku w cenie biurkowych urządzeń

  Drukowanie modeli w najbardziej precyzyjnej technologii jest równie ekonomiczne, co na biurkowych urządzeniach w technologii SLA lub DLP. Przykład 1: 33 modele dentystyczne, z czasem wydruku 12h 10min, w cenie 17,3 zł za model. Przykład 2: 41 szablonów chirurgicznych w cenie 16,5 zł za szablon.

  opis-5-j5
 • 3 materiały biokompatybilne, 500 000 barw

  Drukarka 3D obsługuje 3 materiały biokompatybilne: Biocompatible Clear, VeroGlaze™, elastyczny MED625FLX™ oraz 4 materiały w kolorach: Cyan, Magenta, Yellow, a także materiał dentystyczny VeroDent PureWhite. Mieszaj materiały i twórz kolorowe modele w jednym procesie druku.

  opis-7-j5
 • Ortodoncja. Implantologia. Protetyka

  J5 DentaJet to jak trzy drukarki 3D w jednej. Drukuj szablony chirurgiczne, modele dentystyczne, prowizoria, szyny do pośredniego klejenia zamków na jednej platformie roboczej. Uprość produkcję akrylowych aparatów, takich jak Hawley Retainers z materiałem osłaniającym (Separator Digital Material), który ułatwia separację akrylu od wydrukowanych modeli.

  StratasysJ720_3
opis-2-j5

Twórz wyroby protetyczne jak nigdy dotąd.
Zobacz potęgę technologii PolyJet dla stomatologii

Najważniejsze zalety drukarki 3D Stratasys J55

 • Koszt drukowania modeli ortodontycznych lub szablonów implantologicznych jest porównywalny do biurkowych urządzeń w technologii SLA lub DLP.
 • Technologia J5 DentaJet polega na zastosowaniu nieruchomej głowicy natryskującej materiał oraz obrotowej, okrągłej platformy roboczej. Zapewnia to wysoką jakość druku przy zwiększonej szybkości wytwarzania.
 • Efektywne pole robocze drukarki 3D Stratasys J55 wynosi do 1,174 cm². Pełna przestrzeń robocza to 22 000 cm³.
 • Inteligentny system naświetlania UV LED nie wymaga kalibracji, zachowuje efektywność utwardzania i oszczędza energię.
 • Przestrzeń na materiały eksploatacyjne może pomieścić 12 kartridży z materiałem budulcowym i podporowym.
 • Drukarka 3D może być zainstalowana w gabinecie lub w pracowni protetycznej (office-friendly). Umożliwiają to niewielkie wymiary maszyny, atrakcyjny design oraz cicha praca systemu – głośność nie przekracza 53 decybeli.
 • Maszyna jest dostarczana w zestawie z zewnętrznym oczyszczaczem powietrza ProAero. Jest to urządzenie filtrujące powietrze z oparów i toksyn, które mogą wydobywać się podczas przetwarzania materiału.

Poznaj korzyści wdrożenia drukarki 3D Stratasys J5 DentaJet

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą Stratasys

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D obsługiwane przez Stratasys J5 DentaJet

 • VeroCyanV
 • VeroMagentaV
 • VeroYellowV
 • VeroDent PureWhite

 

Żywice światłoutwardzalne doskonałe do drukowania modeli oddających dokładnie kolor szkliwa zębowego, naczyń krwionośnych lub zakończeń nerwowych. Wydruki cechują się sztywnością i twardością. Żywice mogą być mieszane przez drukarkę 3D w celu uzyskania ponad 500 000 kolorów lub różnych zakresów twardości.

Dowiedz się więcej
 • Biocompatible Clear MED610™

Zastosowanie materiału: indywidualne szyny chirurgiczne

 • VeroGlaze™ MED620

Zastosowanie materiału: Prowizoria, try-iny, modele dentystyczne

  • Elastyczny MED625FLX™

Zastosowanie materiału: szyny do metody pośredniego klejenia zamków ortodontycznych

Dowiedz się więcej
Technologia PolyJet
Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Precyzyjne wytwarzanie z żywic światłoutwardzalnych pozwala uzyskać efekty, które są niemożliwe do osiągniecia w innych metodach wytwarzania. Dowiedz się więcej na temat drukowania 3D w technologii PolyJet.

Więcej >
tabs-head-polyjet

Oprogramowanie GrabCAD Print
Intuicyjny system przygotowujący pliki do druku 3D.

Łatwe w obsłudze oprogramowanie GrabCAD Print pozwala przygotować plik do druku 3D, generując szczegółowy podgląd modelu, widok platformy roboczej i podział na warstwy. Oprogramowanie automatycznie naprawia modele oraz rozmieszcza na platformie roboczej. Kalkulacja czasu i zużycia materiału pozwala kontrolować produkcję.

Dowiedz się więcej
Screenj5-3

Specyfikacja drukarki 3D Stratasys J5 DentaJet

Pobierz pełną specyfikację

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki

Przeczytaj koniecznie