fbpx
shop-icon

Instytut Badań nad Rakiem w Londynie wykorzystuje Stratasys J5 MediJet™ do opracowywania nowych leków

Zespół specjalistów z Instytutu Badań nad Rakiem w Londynie wykorzystał drukarkę 3D Stratasys J5 MediJet™ do stworzenia pierwszego na świecie modelu, wiernie odwzorowującego białko, na które ukierunkowane są nowe leki w komórce nowotworowej. Model ma umożliwić naukowcom opracowanie związku chemicznego, powodującego obumarcie komórek rakowych.

Nowe granice w odkrywaniu medykamentów

Dziś naukowcy nadal przesuwają granice odkrywania leków, wykorzystując technologię druku 3D, która pomaga w wizualizacji białek będących celem programów odkrywania leków przeciwnowotworowych na poziomie biochemicznym.

„Białka w komórce rakowej nie są sztywne” — wyjaśnia Dr Amin Mirza, MRSC, Kierownik Zespołu Chemii Strukturalnej.

„Zrozumienie dynamicznej natury tych białek i luk w nich wymaga ogromnego skoku wyobraźni. Mają złożoną strukturę i elastyczność; opracowanie związku o kompatybilnym rozmiarze, kształcie i odpowiednich właściwościach chemicznych jest niezwykle trudne. W zakresie odkrywania leków pracujemy nad związkami, które zmieszczą się w odpowiedniej luce lub kieszeni w strukturze białka. Wizualizacja jest niezwykle ważna, więc badacze zajmujący się rakiem mogą zaprojektować związek chemiczny ukierunkowany na te luki, który zakłóca funkcję białka i powstrzymuje replikację komórki rakowej. Modelowanie 3D pozwala nam widzieć wewnątrz i wokół białek komórkowych na poziomie biomolekularnym”


Daniel Dulian - edit

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Daniel Dulian
Medical Application Manager

tel.: +48 533 344 469
e-mail: daniel.dulian@druk3d.cx