fbpx
shop-icon

Jak taniej i dokładniej drukować z metalu?

Coraz więcej firm posiada drukarki do wytwarzania przyrostowego z metalu, jednak ze względu na wysoką cenę materiału oraz kosztowne urządzenia, wydruki nie są tanie. Dodatkowo każdy błąd i ponowienie wydruku to ogromne wydatki. Firma ESI stworzyła oprogramowanie, które ma na celu zmniejszyć koszty wytwarzania przyrostowego z metalu, uniknąć drogich błędów i zwiększyć marżę przy sprzedaży wydruków. Jakie możliwości daje oprogramowanie?

ESI Additive Manufacturing to software, który wspiera firmy drukujące 3D z metalu w osiąganiu większej wydajności. Dzięki zastosowaniu analiz numerycznych możliwe jest ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie fizycznych, kosztownych prób.

Oprogramowanie dostarcza odpowiedzi na pytania:

  • Jaka jest najlepsza orientacja dla wydruku i w jakiej orientacji zużyjesz mniej materiału, czas wydruku będzie krótszy, a stworzony produkt trwalszy
  • Czy dana część może zostać wyprodukowana na konkretnej drukarce z metalu
  • Jaka będzie wytrzymałość wydrukowanego elementu np. przewidywanie odkształceń części czy naprężeń detalu
  • Jaki będzie faktyczny wygląd i kształt wydruku
  • Jaka jest optymalne wypełnienie drukowanego elementu
  • Jakie parametry drukowania ustawić, aby uniknąć błędów podczas drukowania

Dr Jean Sreng, Menedżer ds. Rozwoju Biznesu w ESI mówi:
„Aby osiągnąć perfekcyjność w procesie wytwarzania przyrostowego, inżynierowie muszą przede wszystkim zrozumieć i kontrolować zależności pomiędzy projektowaniem, procesem drukowania 3D i jakością materiału. Tylko dzięki tej wiedzy przedsiębiorstwa mogą rozwijać produkcję z wykorzystaniem addytywnej technologii wytwarzania z metalu. ”.

 
Czy ESI Additive Manufacturing faktycznie zmniejsza koszty i eliminuje błędy? Przekonaj się sam. Napisz do nas na adres info@druk3d.cx i otrzymaj demo oprogramowania.