fbpx
shop-icon

Joe Biden ogłosił uruchomienie programu AM Forward, który ma za zadanie wspierać rozwój branży druku addytywnego w USA.

Rozpoczęta w zeszłym tygodniu inicjatywa ma na celu promowanie stosowania druku 3D przez MŚP jako sposobu na lepsze zabezpieczenie łańcuchów dostaw, poprawę ich konkurencyjności, tworzenie i utrzymanie miejsc pracy oraz rewitalizację amerykańskiego sektora produkcyjnego. Wśród pierwszych uczestników są międzynarodowe korporacje: GE Aviation , Honeywell , Lockheed Martin , Raytheon i Siemens Energy, a wspierany jest przez organizację Applied Science & Technology Research Organization (ASTRO).


To wydarzenie oznacza duży krok naprzód pod względem współpracy między administracją federalną USA a kluczowymi amerykańskimi liderami branży produkcyjnej.

Program AM Forward

Dzięki AM Forward każda z firm biorących udział w programie złoży otwarte, publiczne zobowiązanie do zakupu części lub półproduktów wytwarzanych w technologii 3D od małych i średnich krajowych dostawców. Poza powyższym faktem, firmy te zobowiązały się również do:

  • przeszkolenia pracowników ich dostawców w zakresie nowych technologii addytywnych
  • zapewnienia szczegółowej pomocy technicznej, aby wesprzeć swoich dostawców w nowych technologiach produkcyjnych,
  • zaangażuje się w opracowywanie wspólnych standardów oraz certyfikację produktów wytwarzanych addytywnie.

Program  AM Forward opiera się na kluczowych celach administracyjnych:

  • bardziej odporne i innowacyjne łańcuchy dostaw dzięki inwestycjom w sektor małych i średnich przedsiębiorstw;
  • ciągłe rozwijanie nowych technologii takich jak produkcja addytywna oraz przezwyciężanie wyzwań związanych z koordynacją, które ograniczają ich wdrażanie w przedsiębiorstwach,
  • zarówno tworzenie, jak i realizacja większej ilości innowacyjnych projektów w kraju, poprzez inwestycje w regionalne ekosystemy produkcyjne.

Każdy z powyższych celów jest również wspierany rozporządzeniem Bipartisan Innovation Act (BIA) dzięki któremu stworzono biuro łańcucha dostaw w Departamencie Handlu wspierające technologie druku 3D. Inwestuje także w regionalne centra technologiczne zwiększając tym samym budżet instytucjom należącym do sieci partnerskiej Manufacturing USA oraz Manufacturing Extension Partnership (MEP), która zrzesza małe i średnie przedsiębiorstwa w 50 stanach oraz Puerto Rico.

President Biden Delivers Remarks on Building a Better America

Zobowiązania programu AM Forward:

  • GE Aviation zwróci się do małych i średnich dostawców aby konkurowali o 50% zapytań ofertowych generowanych przez daną firmę na produkty wytwarzane w technologii addytywnej oraz będzie przeznaczać 30% całkowitego zewnętrznego zapotrzebowania na części wytwarzane technologią 3D, które pochodzić będą od firm z sektora MŚP z siedzibą w USA.
  • Raytheon będzie dążyć do zaangażowania producentów z sektora MŚP w ponad 50% zapytań ofertowych dotyczących produktów wytwarzanych przy użyciu technologii addytywnych. Firma będzie również dążyć do uproszczenia i przyspieszenia procesu zakupu części wytwarzanych w technologii addytywnej.
  • Siemens Energy będzie dążyć do zakupu 20-40% wszystkich zewnętrznych części i usług wykonywanych przy użyciu technologii 3D od dostawców i partnerów z siedzibą w USA. Zaangażuje również 10-20 małych i średnich dostawców z USA, aby pomóc poprawić ich zdolność w zakładanym obszarze. Ponadto przekaże środki na ich szkolenie w zakresie najlepszych praktyk kontroli i przetwarzania końcowego.
  • Lockheed Martin będzie współpracować ze swoimi dostawcami z sektora MŚP w celu prowadzenia badań, które mają na celu poprawę wydajności technik wytwarzania przyrostowego, w szczególności skoncentrowanych na wykorzystaniu druku 3D jako alternatywy dla odlewów i odkuwek. Będzie sukcesywnie uczestniczyć w programach uniwersyteckich i technicznych w celu dodatkowego rozwoju siły roboczej, w tym zajęć i praktyk.
  • Firma Honeywell zwróci się do dostawców MŚP z siedzibą w USA, aby konkurowali o pakiety ofertowe wysyłane na produkty, maszyny, oprzyrządowanie produkcyjne i/lub rozwój procesu produkcyjnego z wykorzystaniem technologii addytywnych lub pokrewnych. Będzie również oferować pomoc techniczną w zakresie projektowania części, generowania danych, obsługi maszyn, przetwarzania końcowego, kontroli części/zarządzania jakością swoim dostawcom z sektora MŚP.

Źródło: whitehouse.gov, 3dprint.com
Zdjęcie: whitehouse.gov

Wydruk 3D

Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny:

Zamów bezpłatny wydruk próbny lub zapytaj o możliwość wydrukowania własnego modelu. Sprawdź zaawansowane materiały i przekonaj się o jakości druku 3D w technologii Stratasys.