fbpx
shop-icon

Nowość: Stratasys J5 Digital Anatomy, czyli większa dostępność modeli anatomicznych dla medycyny

Gdy mówimy o druku 3D w medycynie, liczy się przede wszystkim precyzja i realizm modeli. Dla edukacji, planowania zabiegów oraz badań. U progu III kwartału Stratasys prezentuje rozwiązanie, które czyni modele anatomiczne jeszcze dostępniejszymi – drukarkę Stratasys J5 Digital Anatomy. Przeczytaj, czym charakteryzuje się nowe urządzenie i jak mogą ją wykorzystać podmioty medyczne w Polsce.

Stratasys J5 Digital Anatomy to cała dokładność technologii PolyJet przy niższym od innych drukarek tej technologii progu wejścia. Twoja placówka medyczna, uczelnia czy laboratorium będzie mogło udoskonalić pracę z modelami i obniżyć koszty ich wytwarzania oraz czas potrzebny na przygotowanie. 

 • koszty modeli
 • czas wykonania modeli
 • precyzja
 • wielomateriałowość i wielokolorowość

Zobacz, jak nowa drukarka wspiera rozwój medycyny i nauk o zdrowiu.

Co wyróżnia nowy model drukarki?

Stratasys J5 Digital Anatomy to urządzenie pracujące w technologii PolyJet. Umożliwia wykorzystanie kilku dedykowanych branży medycznej materiałów:

 • GelMatrix™ (FLG110) – żelopodobny materiał podporowy, łatwy do usunięcia.
 • TissueMatrix™ (MED310) – najbardziej miękki przezroczysty materiał dostępny na rynku. Idealny do odwzorowania tkanki serca.
 • BoneMatrix™ (RGD516) – mocny, lecz półelastyczny materiał zapewniający stabilność w operacjach ortopedycznych.
 • RadioMatrix™ (MED410) – pierwszy w swoim rodzaju materiał do druku 3D z właściwościami radiocieniującymi.

Druk w wielu kolorach i z wielu materiałów naraz pozwala na skuteczniejsze przygotowanie wizualnych i funkcjonalnych modeli anatomicznych.

J5 oferuje precyzję druku sięgającą +/- 15 mikronów. W połączeniu z oprogramowaniem GrabCAD Print o prostej krzywej uczenia oddaje w ręce medyków praktyczne rozwiązanie do szybkiego przejścia od obrazowania medycznego do trójwymiarowych modeli.

Jak J5 Digital Anatomy pomaga szpitalom i branży medycznej?

Wprowadzenie drukarki Stratasys J5 Digital Anatomy jest ważnym krokiem w dostępności technologii PolyJet dla firm i placówek medycznych. 

Stratasys J5 Digital Anatomy testowano już w produkcji sprzętu medycznego. Oto, co firmy takie jak amerykański Medtronic podkreślają w tym rozwiązaniu:

 • Przyspieszenie innowacji i wprowadzenia produktów na rynek. Zyskaj możliwość szybkiego prototypowania i przyśpiesz proces projektowania nowych produktów.
 • Ulepszenie procesów testowania i rozwoju. Popraw testowanie produktów i obniż koszty związane z tym etapem.
 • Tworzenie powtarzalnych i przewidywalnych modeli. Drukarka J5 Digital Anatomy umożliwia tworzenie modeli anatomicznych o wysokiej powtarzalności, co minimalizuje błędy w testach klinicznych.
 • Rozwój narzędzi demonstracyjnych. Realistyczne modele anatomiczne mogą być używane jako narzędzia sprzedażowe. Szybciej i precyzjniej zaprezentujesz nowe urządzenia medyczne potencjalnym klientom.
 • Bezpieczeństwo i przyjazne środowisko pracy. Drukarka jest cicha, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów i nie wymaga bezpośredniego kontaktu z chemikaliami. Jest bezpieczna i wygodna w użyciu w placówkach medycznych.

Podobnie z precyzji J5 skorzystają jednostki medyczne: akademickie kliniki i punkty opieki medycznej. Co wnosi drukarka 3D Stratasys J5 do opieki medycznej?

 • Planowanie przedoperacyjne i realistyczne szkolenie. Precyzyjne zaplanujesz zabiegi chirurgiczne oraz wydajnie wyszkolisz personel medyczny – na realistycznych modelach.
 • Szczegółowe, spersonalizowane modele anatomii pacjentów. Dzięki możliwości tworzenia dokładnych modeli anatomicznych dla konkretnych pacjentów, możesz przeprowadzić bezpieczne planowanie operacji i zmniejszyć ryzyko komplikacji. Skrócisz też czas spędzony na sali operacyjnej.
 • Standaryzacja umiejętności chirurgicznych i jakości opieki. Twoja klinika może korzystać z dokładnych, kosztowo efektywnych reprezentacji patologii. Idzie za tym standaryzacja umiejętności chirurgicznych oraz jednolita jakość świadczonej opieki medycznej.
 • Poprawa komunikacji lekarz-pacjent. Modele anatomiczne mogą być wykorzystywane do lepszego wyjaśniania procedur medycznych pacjentom. Wiąże się z tym bardziej świadoma zgoda na zabiegi oraz większe zrozumienie planowanego leczenia.

Stratasys J5 od CadXpert – realistyczne modele w twojej pracy

Drukarka Stratasys J5 Digital Anatomy od Stratasys drukuje realistyczne modele anatomiczne, które podnoszą jakość edukacji medycznej oraz precyzję planowania zabiegów chirurgicznych. 

Jesteś lekarzem? Akademikiem? Przekonaj się, jak takie modele umożliwiają dokładne przygotowanie się do operacji, zmniejszając ryzyko komplikacji i skracając czas spędzany na sali operacyjnej. Druk 3D wspomoże także pracę w zespole i szkolenie twojego personelu medycznego. 

Produkujesz urządzenia medyczne? Zapytaj nas, jak polepszyć swoje procesy testowania i rozwoju sprzętu, wprowadzając krótkie cykle prototypowania z technologią PolyJet.

J5 Digital Anatomy jest już w ofercie CadXpert. Jeśli chcesz zyskać nowoczesne narzędzie, które poprawi płynność pracy w twojej placówce, zapewnimy wsparcie w zakresie doboru, instalacji i obsługi drukarki 3D. 

Skontaktuj się z naszymi konsultantami druku 3D, którzy pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań dla twojej kliniki czy firmy medycznej. 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami i zapytaj o cenę

Daniel Dulian - edit

Daniel Dulian
Medical Application Manager

tel.: +48 533 344 469
e-mail: daniel.dulian@druk3d.cx