fbpx
shop-icon

Nylon 11 dostępny na drukarce 3D Formlabs Fuse 1 (SLS)

Drukarka 3D Formlabs Fuse 1 obsługuje dwa inżynieryjne materiały do drukowania funkcjonalnych prototypów oraz części końcowych: Nylon 12 i Nylon 11. To daje jeszcze większe możliwości zastosowania proszkowej drukarki 3D w wersji desktopowej.

fuse-1-wydruki

Nylon 11 czy Nylon 12 – jaki materiał wybrać?

Materiał Nylon 12
Nylon jest idealnym materiałem dla modeli funkcjonalnych, które są narażone na pracę w trudnych warunkach. Wydruki z nylonowego proszku są odporne na działanie wysokich temperatur. Materiał sprawdzi się zarówno do funkcjonalnego prototypowania, jak w produkcji części do użytku końcowego. Nylon 12 jest materiałem sztywnym, mocnym i wytrzymałym.

  • Wysokowydajne prototypowanie
  • Produkcja małoseryjna
  • Mocne, wytrzymałe przyrządy i osprzęt

Pobierz kartę materiału >

nylon11Materiał Nylon 11
Przez mniejszą sztywność od Nylonu 12 materiał zdecydowanie bardziej udarny i wytrzymały na ugięcia. Nylon 11 jest bardziej elastyczny, mniej kruchy i lepiej nadaje się do drukowania cienkich ścian. Polecany do drukowania części, od których wymagana jest odporność na uderzenia, do druku elementów pracujących, zatrzasków, zawiasów lub ortez.

  • Odporne na uderzenia prototypy, przyrządy i mocowania
  • Cienkościenne kanały i obudowy
  • Zatrzaski, klipsy i zawiasy
  • Ortezy

Pobierz kartę materiału >

Porównanie właściwości Nylon 11 i Nylon 12

Właściwość Nylon 11 Nylon 12
wytrzymałość na rozciąganie 49 MPa 50 MPa
Moduł sprężystości przy rozciąganiu 1573 MPa 1850 MPa
Wydłużenie przy zerwaniu (X/Y) 40 % 11 %
Udarność (IZOD z karbem) 71 J/m 32 J/m

 

Formlabs obecnie zaleca recykling materiału na poziomie 50% dla Nylonu 11 oraz 30% dla Nylonu 12. Częstotliwość odświeżania oznacza, że drukarka 3D SLS może drukować przy użyciu mieszanki proszku nowego z przedrukowanym. Poziom ten oznacza minimalny stosunek świeżego proszku do materiału z recyklingu. W przypadku wydruków z nylonu 12 możemy użyć mieszanki do 70% proszku z recyklingu i 30% nowego materiału. Aby uzyskać najwyższą wydajność, zaleca się użyć całego świeżego proszku lub wyższego procentu świeżego proszku.

Otrzymaj ofertę na drukarkę 3D Formlabs Fuse 1

Sprawdź cenę
fuse blog mini

Drukarka 3D Formlabs Fuse 1 oraz stacja do postprocessingu Fuse Sift