fbpx
shop-icon

Oferta specjalna na zestawy drukarek 3D Formlabs

Rozszerzenie parku maszynowego o drukarki 3D pracujące w dwóch najpopularniejszych technologii przyrostowych — FDM i SLA przy opcjonalnym połączeniu ze skanerem 3D daje bardzo szerokie możliwości dla firm produkcyjnych lub pracowni protetycznych.frowej, pozwalający uzyskać najwyższą jakość elementów końcowych. W technologii SLA/LFS przed przystąpieniem do procesu obróbki końcowej – przykładowo: usunięcia materiału podporowego – wydruki należy oczyścić z pozostałości nieutwardzonej żywicy oraz utwardzić oczyszczone modele w celu zapewnienia najlepszych parametrów mechanicznych i wytrzymałościowych. 

Pakiety promocyjne

  • Formlabs Form 3B+
  • Formlabs Form 3B+ w zestawie z Form Wash i Form Cure
  • Formlabs Form 3 i MakerBot Method X

Fotopolimerowa drukarka 3D Formlabs Form 3 i MakerBot Method X

Połączenie technologii FDM i SLA (LFS) jest odpowiedzią zarówno na wyzwania technologiczne jak i wzornicze. Drukarki 3D Formlabs Form 3 oraz Form 3B+ wykorzystują technologię LFS (Low Force Stereolithography), będącą udoskonaloną przez firmę Formlabs odmianą klasycznej stereolitografii (SLA), bazującą na fotopolimeryzacji. Technologia ta została użyta po raz pierwszy w drukarkach 3D Formlabs Form 3. Różnica między technologiami SLA i LFS polega na wielkości plamki lasera, którą zmniejszono do zaledwie 85 mikrometrów. Daje to ultraprecyzyjną dokładność wymiarową i umożliwia szybkie, wydajne i niezawodne wytwarzanie części z precyzją 25 mikrometrów.

Dodatkowo wiązka lasera przechodzi przez filtr przestrzenny, aby wychwycić wszelkie rozproszone światło, a szereg luster zapewnia, że wiązka jest kierowana prostopadle do płaszczyzny drukowania. Dzięki temu głowica optyczna naświetla warstwę zawsze pod tym samym kątem wynoszącym 90°, co sprawia, że dokładność wymiarowa jest jeszcze wyższa, a precyzja lepsza w każdym miejscu drukowanego obiektu.

W drukarkach 3D Formlabs Form 3 struktury podporowe są bardzo cienkie, dzięki czemu wydrukowane modele cechują się gładką powierzchnią. Łatwiejsze usuwanie podpór to także krótszy czas obróbki wydruków. Materiał budulcowy jest wymieniany w czysty i bezpieczny sposób – drukarka 3D sama wykrywa zmianę materiału i dostosuje ustawienia wydruku. Zautomatyzowany system podawania żywicy pozwala na bezobsługową pracę, a samo sterowanie pracą urządzenia odbywa się za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Panel wyświetla podgląd projektu, rzeczywisty czas druku 3D oraz aktualną ilość naniesionych warstw.

Formlabs Form 3B+ oraz urządzenia do post-processingu Form Wash i Form Cure

Kompletny zestaw dla stomatologii cyfrowej, pozwalający uzyskać najwyższą jakość elementów końcowych. W technologii SLA/LFS przed przystąpieniem do procesu obróbki końcowej w postaci usunięcia materiału podporowego, wydruki należy oczyścić z pozostałości nieutwardzonej żywicy oraz utwardzić je w celu zapewnienia najlepszych parametrów mechanicznych i wytrzymałościowych.

Zestaw drukarki Formlabs Form 3B+ wraz z urządzeniem Form Wash, czyli automatyczną myjką czyszcząca modele, oraz Form Cure – specjalną komorą do naświetlania i wygrzewania modeli, zapewnia czystą pracę i lepszą wytrzymałość finalnych aplikacji użytkowych. Myjka została wyposażona w wirnik, który wywołuje cyrkulację alkoholu izopropylowego, zapewniając skuteczne i efektywne wypłukiwanie zbędnego materiału z każdego detalu. Specjalny uchwyt umożliwia umieszczenie modeli do czyszczenia w komorze bez ściągania ich ze stołu roboczego, co minimalizuje ryzyko pobrudzenia się ciekłą żywicą.

Pakiet zawiera również w specjalną komorę do naświetlania i wygrzewania modeli Form Cure, która precyzyjnie kontroluje temperaturę i czas naświetlania UV, a ponadto została wyposażona w obrotowy stół, zapewniający jednolitą ekspozycję każdego modelu. Dzięki dodatkowemu naświetleniu żywice uzyskują lepszą wytrzymałość mechaniczną, a w przypadku wybranych gatunków żywic, wymagają doświetlania w celu osiągnięcia deklarowanych wartości mechanicznych.

Drukarka Formlabs Form 3B+ została zaprojektowana z myślą o zastosowaniach stomatologicznych, dlatego należy pamiętać, że ze względu na charakterystykę żywic biokompatybilnych oraz odlewniczych szczególnie ważne jest przestrzeganie parametrów płukania i naświetlania wydruków, które zostały określone przez producenta.