fbpx
shop-icon

Peugeot wykorzystuje technologię Stratasys 3DFashion do stworzenia wnętrza w zupełnie nowym samochodzie koncepcyjnym - INCEPTION

Słowo „Inceptio” po łacinie oznacza początek. Z początkiem związana jest cała koncepcja samochodu, w tym również rozpoczęcie współpracy z Stratasys i wykorzystanie technologii 3DFashion do zaprojektowania wnętrza samochodu.

Nowy początek

Nie tylko nadwozie jest futurystyczną wizją koncepcyjnego projektu, ale także wnętrze zawiera wiele unikalnych innowacji, w tym również zaimplementowana jest technologia wytwarzania przyrostowego Stratasys, która pozwala stworzyć wygodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i bezpieczne wnętrze, zmieniające wizerunek samochodu.

Zwiastując nową erę dla marki wprowadzającej śmiałą wizję na rynek samochodów elektrycznych jutra. Peugeot zaskoczył niemal wszystkich swoją najnowszą odsłoną samochodu koncepcyjnego.

Oszklony z zewnątrz, aksamitny we wnętrzu

Aksamitne wnętrze wydrukowane w 3D technologią Stratasys 3DFashion zapewniającą komfort i wygodę użytkowania. Wnętrze Samochodu koncepcyjnego INCEPTION jest wykonane z aksamitnego materiału, umożliwiając luksusowe podróżowanie w miejskim stylu.

Peugeot zastosował we wnętrzu samochodu specjalny aksamit wykonany w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu. Pokryto nim zarówno siedzenia, jak i podłogę. Korzystając z technologii Stratasys, Peugeot był w stanie wyłożyć materiałem całe wnętrze, od siedzeń po podłogę, drukując wzory 3D na dywanikach przy użyciu tego samego materiału. To pozwoliło im stworzyć w 100% nadające się do recyklingu, jednomateriałowe rozwiązanie do wnętrz.

Technologia 3DFashion firmy Stratasys umożliwia drukowanie 3D bezpośrednio na tekstyliach, co zrewolucjonizowało produkcję spersonalizowanych części, produktów i odzieży. 

iCockpit rodem z gier komputerowych – wydrukowany w 3D

Francuski producent samochodów wykorzystał również technologię druku 3D do stworzenia systemu sterowania kokpitem – iCockpit, który sprawia wrażenie futurystycznego. Sterowanie Hypersquare jest intuicyjnym systemem, dzięki któremu jazda przypomina sterowanie w grze komputerowej.

Dyrektor ds. projektowania, Matthias Hossann, szczegółowo opisał swoje przemyślenia na temat transformacyjnego podejścia marki po premierze w Las Vegas.

„PEUGEOT się zmienia, ale INCEPTION CONCEPT pozostaje niewątpliwie w duchu nowoczesności marki. Wyraża ponadczasowy koci urok marki i pokazuje, jak optymistycznie patrzymy na przyszłość samochodu i emocje, jakie zapewnia. Jasny i pełen światła samochód koncepcyjny PEUGEOT INCEPTION odkrywa na nowo przestrzenne wrażenia z jazdy, jednocześnie ilustrując niektóre z naszych pomysłów stojących za zmniejszeniem śladu węglowego marki o ponad 50% do 2030 r. Transformacja dotyczy wszystkich aspektów projektowania, produkcji i przyszłości marki. Design jest integralną częścią tej transformacji”

Peugeot od 15 lat korzysta z rozwiązań druku 3D Stratasys

Peugeot w 2008 roku stał się 10 000 klientem marki Stratasys, kiedy jednostka biznesowa firmy z siedzibą w Rio De Janeiro kupiła maszynę Fortus 400mc. Od tego czasu firma wykorzystuje technologię druku 3D Stratasys do tworzenia prototypów i bezpośredniej produkcji cyfrowej, tworząc grille, wykończenia, lusterka, a także elementy wnętrza i kokpitu. Teraz również technologię 3DFashion, znaną również jako zestaw innowacji Fabrix, która współpracuje z przełomową drukarka J850 Prime, wykorzystującą technologię druku Polyjet.


kinga-szeliga

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Kinga Szeliga
Specjalistka ds. druku 3D

tel.: +48 577 473 333
e-mail: kinga.szeliga@druk3d.cx