fbpx
shop-icon

RadioMatrix – pierwszy materiał oddający dokładność plików DICOM

Nowoczesne obrazowanie medyczne

Technologie addytywne rozwijają się prężnie, a ich zastosowania w medycynie są szerokie. Najbardziej popularnym zastosowaniem druku 3D w obszarach medycznych jest stomatologia oraz ortopedia. Dobrze znane są drukowane ortezy nadgarstków, stawów skokowych czy palców. Natomiast nowością na rynku jest materiał, który pozwala specjalistom z dzieciny medycyny i radiologii zobaczyć to, co jest w środku ciała w postaci wydruku 3D, oddając przy tym szczegóły zawarte w plikach DICOM. Z pomocą tego materiału tworzone są modele w technologii PolyJet na drukarce 3D Stratasys J850 Digital Anatomy – gwarantuje to powtarzalność i dokładność każdego wydruku.

Pobierz raport laboratoryjny materiału RadioMatrix >

RadioMatrix

Światłoutwardzalna żywica RadioMatrix firmy Stratasys jest pierwszym na rynku materiałem nieprzepuszczającym promieni rentgenowskich. Niezwykłość tego materiału polega na jego imitowaniu ludzkiego ciała podczas badań radiologicznych w postaci RTG oraz CT. Poprzez odpowiednie zmieszanie go z materiałami z serii Vero Clear możliwe jest uzyskanie wartości z zakresu od –30 do 1000 w skali Hounsfielda.

radiomatrix

Dzięki temu, wydruki mogą znaleźć zastosowanie w szpitalach, laboratoriach i centrach badań klinicznych i zostać użyte w dokładnym planowaniu przedoperacyjnym czy testowaniu nowych urządzeń operacyjnych. Modele mają również wartość edukacyjną dla studentów i specjalistów z zakresu radiologii i medycyny.

Daniel Dulian - edit

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Daniel Dulian
Medical Application Manager

tel.: +48 533 344 469
e-mail: daniel.dulian@druk3d.cx