fbpx
shop-icon

Realizacja projektu obudów czytników kart RFID. Technologia druku SLS.

SLS jest często optymalną metodą druku 3D w produkcji obudów. Technologia selektywnego spiekania laserowego cieszy się zaufaniem inżynierów i producentów z różnych branż – głównie przez jej zdolność do wytwarzania mocnych, funkcjonalnych części o niskim koszcie produkcji w przeliczeniu na jeden element. Duża przepustowość drukarek 3D pracujących w technologii SLS i wysokowydajne materiały sprawiają, że uruchomienie produkcji seryjnej na drukarkach jest często korzystniejsze niż w przypadku konwencjonalnych metod wytwórczych, takich jak formowanie wtryskowe.

Szczegóły usługi druku 3D

Druk obudów:
– Technologia: SLS
– Materiał: PA12
– Liczba sztuk: 23 kpl.
– Drukarka: Formlabs Fuse1
– Obróbka końcowa: wygładzanie i lakierowanie powierzchni zewnętrznych
– Całkowity czas realizacji: 7 dni roboczych

Na życzenie klienta wydruk obudów został dodatkowo wygładzony, a jego powierzchnia zewnętrzna polakierowana.

Zaawansowane metody obróbki końcowej

W technologii SLS istnieje szereg zaawansowanych metod obróbki końcowej, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze wyniki pod względem parametrów technicznych i wyglądu. W przypadku lakierowania wydruków istnieje możliwość dowolnego wyboru koloru RAL, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój projekt będzie wyglądać dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Do produkcji obudów wykorzystano materiał PA12, który jest twardy i mocny, gdy ścianki projektu są grube, a sprężyste – gdy są cienkie. Przy odpowiedniej grubości części wytrzymują najbardziej rygorystyczne zastosowania, takie jak: wiercenie, upuszczanie i przedłużanie ekspozycji w warunkach zewnętrznych. Cechy te wykorzystano w projekcie. Jak widać na załączonych zdjęciach, model został wydrukowany w trzech częściach, które po złożeniu muszą być idealnie wpasowane; przy realizacji obudów mieliśmy również na uwadze ułatwienie montażu oraz demontażu tylnej klapki – jest to jeden z przykładów wykorzystania sprężystości materiału PA12.

Galeria projektu

Druk 3D – makiety, modele i wizualizacje

Chcesz zrewolucjonizować swoją branżę, wprowadzając innowacyjny projekt? Skontaktuj się z naszym specjalistą. W CadXpert realizujemy ekspresowo usługi druku 3D w pięciu technologiach z ponad 80 materiałów – na pewno znajdziemy rozwiązanie!.

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Rafał Gurga
Kierownik Działu Usług 3D
+48 12 307 25 24 wew. 2
+48 787 054 856
rafal.gurga@druk3d.cx