fbpx
shop-icon

Seryjny i wielkoformatowy druk 3D na Dolnym Śląsku – przemysłowa drukarka Stratasys f900 trafiła do naszego partnera Creatio ex Nihilo.

CadXpert stale rozwija swoją sieć partnerską. Z ofertą drukarek 3D docieramy  do firm w nowych regionach Polski, wdrażając dopasowane rozwiązania dla produkcji przemysłowej. W czerwcu 2023 r. do grona naszych partnerów dołączyła firma  Creatio ex Nihilo z Głogowa, gdzie dostarczyliśmy wielkoformatową drukarkę przemysłową 3D – Stratasys F900.

Nowy nabytek firmy z Dolnego Śląska to urządzenie skali przemysłowej oparte o technologię FDM (Fused Deposition Modeling). Doskonale sprawdza się w produkcji elementów dużych rozmiarów albo w produkcji seryjnej. Stratasys F900 oferuje jeden z największych obszarów roboczych w swojej kategorii (914 × 610 × 914 mm) i możliwość druku z 14 materiałów.

W nowoczesnej przestrzeni produkcyjnej nasi partnerzy Creatio ex Nihilo udostępniają nowy nabytek dla wszystkich zainteresowanych poszerzeniem możliwości produkcyjnych. Możesz już dziś umówić się na prezentację zaawansowanego urządzenia na żywo i demonstrację jego działania wraz z zespołem CadXpert.

Chcesz przetestować Stratasys f900?

Przemysłowa drukarka 3D – gama korzyści

Drukarka Stratasys F900 posiada ulepszony mechanizm prowadzący głowicę, co sprawia, że drukowane elementy będą bardziej powtarzalne, a ich dokładność wykonania wzrasta nawet +/- 0,09 mm w każdym miejscu przestrzeni roboczej. 

Regulowana wysokości warstwy (0,178 mm, 0,254 mm lub 0,330 mm) to z kolei łatwiejszy wybór między wysoką jakością a szybkością produkcji. Tym samym drukarka Stratasys F900 zyskuje szersze zastosowania w zależności od potrzeb ilościowych. Swoim urządzeniem  nowej generacji Stratasys rozwiewa obawy o wystarczającą precyzję dla złożonych elementów, a jednocześnie pozwala useryjnić ich produkcję z niższym ryzykiem.

Możliwości dużej komory roboczej i zwiększona dokładność wymiarowa umożliwią wydruk zaawansowanych prototypów oraz przemysłowych ilości mniejszych projektów. Stratasys F900 oszczędza czas poświęcony na prototypowanie i otwiera korzyści efektu skali przy seryjnej produkcji mniejszych elementów.

Stratasys F900 u naszych partnerów Creatio ex Nihilo

Nowe możliwości materiałowe

Stratasys F900 wykonuje druk 3D w różnorodnych materiałach, umożliwiając powstawanie obiektów o zróżnicowanych właściwościach. Obsługiwane są materiały takie jak ULTEM 9085 i ULTEM 1010, a firma Creatio ex Nihilo zapowiada także możliwość druku 3D z wykorzystaniem nylonu 12cf.

Lista obejmuje także materiały biokompatybilne, elastyczne i wysokowytrzymałościowe. Nowa drukarka daje dostęp do wszystkich zalet technologii FDM. Sprawdzi się w wydrukach materiałów koncepcyjnych, dużych makiet i narzędzi z materiałów termoplastycznych, ale także dużych elementów finalnych potrzebnych w złożonych konstrukcjach.

Szukasz materiałów odpowiednich dla twojego projektu? Sprawdź nasz katalog materiałów obsługiwanych przez Stratasys F900 w formie PDF.

Katalog materiałów Stratasys


W jakich branżach sprawdza się Stratasys F900?

Zwiększona precyzja i możliwość druku z różnorodnych materiałów znajdują zastosowanie w branżach transportowych. Lotnictwo, kolejnictwo i transport zbiorowy znajdą ułatwienie w nisko i średnio seryjnej produkcji elementów.

Materiały wysokowytrzymałościowe okażą się przydatne w branży zbrojeniowej. Sektor military & defense wykorzysta druk 3D w produkcji części uzbrojenia o zwiększonej potrzebie wytrzymałości. 

Dzięki współpracy CadXpert i Creatio ex Nihilo wszystkie korzyści wielkoformatowej drukarki przemysłowej trafiają na Dolny Śląsk. Położone bliżej granicy z Niemcami centra produkcji i logistyki zyskują nową możliwość skrócenia łańcucha dostaw przy produkcji części.

Potrzebujesz przemysłowego druku 3D w innych regionach Polski? Nasza rozrastająca się sieć partnerów może objąć także twój region – pomagamy wdrożyć rozwiązania systemowe dla przemysłu w całej Polsce.

Masz pytania o sieć partnerów?

Dostawa drukarki 3D Stratasys f900 do Głogowa

Rozbudowana sieć partnerska – zobacz Stratasys F900 na żywo!

Już teraz możesz zobaczyć i przetestować drukarkę Stratasys F900, którą dostarczyliśmy do naszych głogowskich partnerów. To pierwsze wdrożenie tego sprzętu przez CadXpert i jedno z pierwszych w Polsce. 

Nasza rozwijająca się sieć partnerów sięga do kolejnych regionów. Już teraz możesz zamówić usługi nową drukarką na Dolnym Śląsku. Szukaj naszych ofert na stronie Creatio ex Nihilo i usługowej części portalu CadXpert

Jeśli potrzebujesz rozwiązań dla swojej przemysłowej produkcji i zastanawiasz się nad wyborem technologii, nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć niezawodną ścieżkę dla twojej branży.

Potrzebujesz indywidualnej oferty?